• Marsz życia i nadziei

• Nasza szkoła wzięła dziś udział w XV ,,Marszu Życia i Nadziei,, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kobiet Ziemii Wałeckiej ,,Amazonki,,.

Celem Marszu jest zachęcenie do regularnych badań profilaktycznych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn oraz rozpowszechnienie wiedzy o raku piersi w zakresie profilaktyki. Akcja ta pomaga przełamać strach przed chorobą, uświadamia, że wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok.

A nasze różowe stylizacje i balony pięknie kontrastowały z deszczową aurą.

• I Międzyszkolne Zawody Hobby Horse

• Przekładamy swoje pasje na udział w I Międzyszkolnych Zawodach Hobby Horse. Magdalena Filarowska zdobyła III miejsce w kategorii klas I- III.

Magdalena Baszczyn zdobyła III miejscew kategorii klas VI - VIII. Gratulacje dla całej reprezentacji . To byly zawody na pokonywanie swoich przeciwności i bicia rekordów przeskoków.

• Kulinarne podróże

• Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strącznie rozpoczyna cykl warsztatów kulinarnych dla naszych uczniów. Pierwsze wyzwanie - rozbudzanie zainteresowania podróżami po Włoszech i kuchnią włoską.

• Dobre rady zawsze w cenie

• Dzisiejszy dzień z Tygodnia Zdrowia Psychicznego celebrowaliśmy ,,Dobrymi radami,, bo kto dobrych rad słucha, ten ma szeroki uśmiech od ucha do ucha , a my wiemy, że na pewno się uda, bo wiara czyni cuda.

• Nowy plac zabaw

• Dobra zabawa i relaks po zajęciach, to najlepszy sposób na równowagę rozwoju uczniów. Jak o to zadbać? Choćby doposażeniem naszego placu zabaw nowymi urządzeniami.

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie odświeżonego placu zabaw.

Został on doposażony w dodatkowe urządzenia, takie jak huśtawki i karuzela. Mamy nadzieję, że długo będzie służyć zabawie uśmiechniętych przedszkolaków i uczniów.

Wstęgę przecięli Wójt Gminy Wałcz Jan Matuszewski i pani dyrektor Anna Zasada-Wyrzykowska, otwierając tym samym plac czekającym już i podekscytowanym przedszkolakom.

Wideorelacja znajduje się tutaj.

• Relaks? Oczywiście!

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, więc z całą pewnością niebawem zostanie powtórzona.

• Literki w akcji

• Nasze pracowite pierwszaki Realizują projekt ,,Literki w akcji". Uczą się ważyć, określają co jest lżejsze a co cięższe. Ostatnio stworzyły nawet swoje własne wagi.

• Gramy zmysłami

• W piątek Biedroneczki wykonały pierwsze zadanie projektu "Gramy zmysłami"- sensoryczny tor przeszkód. Dla naszych maluchów były to niezwykłe wrażenia sensoryczne.

• Akademia Nauk Stosowany w Wałczu

• Dzisiejszy wyjazd do Adamii Nauk Stosowanych w Wałczu na pokaz sprzętu wojskowego był niecodziennym i fascynującym wydarzeniem dla uczniów z najmlodszych klas.

• Wizyta alpak

• 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W naszym przedszkolu również uczciliśmy to święto.

Zawitały do Nas alpaki z Alpakowy Raj Sylwii.

Dowiedzieliśmy się że alpaki to czyścioszki, że marchewki to dla nich jak czekolada a ogony służą im do wyrażania uczuć przytulańcom i głaskaniu nie było końca.

• Kiermasz książek

• KIERMASZ KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ!!!

Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH na zakupy od 04.10.23 do 20.10.23.

W ofercie znajdują się: encyklopedie, repetytoria, słowniki, poradniki, bajki, baśnie, kolorowanki, wykreślanki, literatura piękna popularno- naukowa.

Książki są nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach od 3 do 30 zł.

• Ortografia inaczej

• Nie każde dziecko przepada za nauką ortografii, ale za to każde uwielbia ruch. Czy można to połączyć??? Oczywiście!!! Dziś drugoklasiści zmierzyli się z dyktandem bieganym. Nauka ortografii w biegu była nie tylko atrakcyjna, ale także efektywna.

• "Budowlanka" dla kl. VIII

• Dnia 29 września PCKZiU w Wałczu otworzyło swoje drzwi dla uczniów klas ósmych. Nasi ósmoklasiści skorzystali z tej okazji i wyszli wzbogaceni o nowe wiadomości nt. kierunków i zaplecza dydaktycznego, jakie oferuje "budowlanka".

Dodatkową atrakcją była uroczystość ślubowania Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Było dostojnie i spektakularnie.

• Bezpieczeństwo przede wszystkim

• Dzisiejszego dnia nasze przedszkolaki z grup , i klasę I odwiedziła pani policjantka, która przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Dzieci otrzymały wskazówki jak zachować się w momencie ataku groźnego psa i chętnie przećwiczyły pozycję żółwika.

Bardzo dziękujemy Pani Beacie Budzyń za niezapomniane przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu jakim jest zawód policjanta.