• Dyskoteka w starym stylu

• Dyskotekowe szaleństwo w klimacie lat 80-tych i 90- tych, popołudnie z tańcami, konkursami, przekąskami w stylowych strojach i krzykliwych makijażach. Wszystko przygotował samorząd uczniowski. BRAWO!

Wideorelacja znajduje się tutaj.

• Obchody Dnia Ziemi w kl. 0

• Słoneczka przez cały tydzień kształtowały postawy proekologiczne. Dowiedziały się jak prawidłowo segregować śmieci, co to jest recykling, poznały ekologiczne źródła energii. Uczestniczyły w profilaktycznych zabawach logopedycznych. Wykonały prace techniczno-plastyczną z rolki po papierze toaletowym i za pomocą Bee- Bota oczyściły wyspę ze śmieci.

• Obchody Dnia Ziemi w przedszkolu

•

W tym tygodniu Biedroneczki rozmawiały o tym, jak mogą dbać o naszą planetę. Segregowały śmieci, omawiały skąd się bierze prąd, stworzyły własną oczyszczalnie wody. W ramach akcji "Zdrowe śniadanie" zrobilły pyszne kanapki. W piątek zapopatrzeni w jednorazowe rękawiczki wyruszyliły sprzątać świat.

• Dzień otwarty szkoły

• Dzień Otwarty w naszej szkole to okazja do przedstawienia części naszej oferty dla przyszłych przedszkolaków, zerówkowiczów, pierwszaków, a także gości szkoły.

Atrakcji nie brakowało, były zabawy w przedszkolne kolory, pokazowe lekcje dla dzieci przyszłych grup 0 i 1, a także stacje zadaniowe: wczesnoszkolna, informatyczna, przyrodnicza, taneczna, językowa i historyczna.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć także rodziców, którzy mieli okazję uraczyć się kawą, herbatą i czymś słodkim.

Jako, że to nie był tylko pokaz, a przede wszystkim nasza codzienność, zapraszamy do odwiedzin szkoły!

Wicerelacja znajduje się tutaj.

Zdjęcia wykonał pan Karol.

• Tydzień z książką

• W tym tygodniu Słoneczka dowiedziały się jak należy dbać o książki, jak powstają i gdzie ,,mieszkają". Przygotowały swoje zakładki do książek. Złożyły wizytę w bibliotece, w której każdy mógł wypożyczyć książkę, a Pani Kasia przygotowała dla nich niespodziankę - przedstawienie z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Obchodziły najsmaczniejszy dzień w roku - Dzień Czekolady. Były również zabawy konstrukcyjne oraz zabawy w ,,księgarnię". Poznały kolejną literę oraz nauczyły się odejmować.

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• Są takie zawody, umiejętności, działania, które swoją szlachetnością nie mają konkurencji. Jednym z nich jest ratownictwo medyczne, które dosłownie chroni życie, zwiększa nasze szanse w trudnych chwilach.

Żeby ratownik mógł dobrze wykonać swoje zadanie, także my musimy posiadać wiedzę jak pomóc osobom w potrzebie. Warsztat z panem Jarosławem Świeradem pozwolił nam przećwiczyć najważniejsze umiejętności jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Słuchaczami byli uczniowie klas 4-7.

Dziękujemy panu Jarosławowi za poświęcony nam czas!

Wideorelacja znajduje się tutaj.

• ROBOT JIMU

• Rozwijamy pasje i zainteresowania.

ROBOT JIMU królował na dzisiejszych warsztatach z robotyki w kl. II.

Warsztaty profesjonalnie przygotowli szkolni eksperci w tej dziedzinie

- Agata z kl. VIII oraz Adam z kl. VII.