• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

W Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć, choćby poprzez przebranie - wspólne świętowanie w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy za słodki upominek od pani Dyrektor.

• Czym jest dezinformacja i czemu jest groźna?

• Nowoczesna technologia to ogromne możliwości, wielkie korzyści, ale i wielkie zagrożenia. Jednym ze sposobów ustrzeżenia się przed niebezpieczeństwem jest zapoznanie się z metodami działania, np. troli, botów czy internetowych oszustów.

Uczniowie kl. VII i VIII uczestniczyli w zajęciach z zakresu cyberprofilaktyki. Wydarzenie online organizowane było przez przedstawicieli NASK za pośrednictwem aplikacji clickmeeting.

• Matematyka w działaniu

• Działania praktyczne w matematyce to nic nowego. Jednak nadal dają wiele satysfakcji i wymierne korzyści. Tu przygotowujemy się do wyjścia w teren doskonaląc jednostki długości, powierzchni i objetości.

W planie podchody matematyczne w ramach projektu m Potęga, dofinansowanego przez Fundację mBanku.

• Zawody w skokach w Jaszkowie

• Magdalena Filarowska z klasy III od dwóch lat trenuje jazdę konną. Na treningi poświęca dwa dni w tygodniu. Znajduje też czas na starty w zawodach. Jej ostatnim osiągnięciem jest 8. miejsce w Halowych Zawodach Regionalnych i Zawodach Towarzyskich w skokach przez przeszkody w Jaszkowie.

• Szkoły pełne talentów

• Akcja „Szkoły pełne talentów” dobiega końca. Jeżeli masz w domu Talenciaki wrzuć je do naszej skrzyneczki lub samodzielnie wprowadź kod ma stronie Lidla. Nagrody za Talenciaki czekają na naszych uczniów.

• Turniej Kia Polmotor Kids Cup.

• O takich sukcesach warto pisać i mówić wszystkim.!!! Nie każdy wie, że uczeń naszej szkoły - Xavier Antoniak, codziennie, od poniedziałku do piątku po lekcjach trenuje w pocie czoła tenisa ziemnego. W weekend Xavier wziął udział w turnieju Kia Polmotor Kids Cup. W kategorii czerwonej, mieszanej stanął na podium i zdobył brązowy medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Asertywność

• Podczas dzisiejszych zajęć z pedagogiem szkolnym uczniowie klas IV oraz V trenowali zachowania asertywne.

Na wstępie dowiedzieli się czym jest asertywność, prowadzili dyskusję na temat asertywności oraz przedstawili kilka scenek rodzajowych.

Nasi uczniowie to wspaniali aktorzy z głowami pełnymi wspaniałych pomysłów.

• Tańcowała igła z nitką

• Nauka szycia w klasie III. Nie potrzeba metrów materiałów, wielobarwnych nici ani skomplikowanych urządzeń. Wystarczy igła, nitka i kawałek tkaniny oraz zapał do tworzenia. Szycie dla dzieci rozwija umiejętności manualne, myślenie logiczne i przestrzenne oraz daje mnóstwo radości.

• Matematyka inaczej

• „Już za chwileczkę, już za momencik…” klasa VI zmierzy się z zadaniami w nietypowy sposób. Podczas podchodów, w przyjaznym leśnym środowisku, rozwiąże zadania związane z długościami, powierzchniami czy objętością. Czy im podoła? Okaże się już wkrótce! :-)

• Rok integracji i relacji 2023/2024

• Dzisiaj w ramach projektu ,,Rok integracji i relacji 2023/2024", uczniowie klasy VI spotkali się na Cmentarzu Wojennym w Wałczu w celu uporządkowania cmentarza oraz grobów. Przynieśli worki, rękawice, narzędzia ogrodnicze i znicze. Wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy zgrabianiu liści, wyrywaniu trawy i chwastów. Radością napawa fakt, że potraktowali ten czas na sprzątanie cmentarza nie tylko jako lekcję szacunku i pamięci poległym, ale również wykazali się niesamowitą współpracą, nawiązywali relacje między sobą oraz budowali więzi w radosnej i luźnej atmosferze.

Akcja zakończyła się zapaleniem zniczy na uporządkowanych grobach oraz modlitwą za zmarłych.

• Aktywna tablica

• W ramach Rządowego Programu ,,Aktywna tablica,, aktywnie szkolimy się dla Naszych uczniów .

W zasobach naszej szkoły pojawił się najnowszy projektor Knowla, który rozwija umiejętności i kształci kompetencje dzieci w bardzo wielu obszarach. A wszystko to w formie angażującej zabawy. Tu logopedia gania się z rytmiką po klasie, programowanie gra w piłkę z sensoryką, koncentracja bierze lekcje jogi, a kreatywność idzie w podskokach. Jesteście gotowi? Zabawa zgłasza przygotowanie do zajęć!

Wideorelacja znajduje się tutaj.

• Deszcz w słoiku

• W tym tygodniu Biedroneczki wykonały eksperyment ” Deszcz w słoiku”. Podczas eksperymentu obserwowaliśmy jak zachowuje się woda, pianka do golenia i barwnik spożywczy. Wystarczyła chwila by zaobserwować spadający deszcz.

• Pan tuliPAN

• Dziś w naszej szkole odbyła się piękna akcja "Pan tuliPAN". Klasy I-III posadziły cebulki tulipanów na szkolnym boisku ⚘️ z niecierpliwością czekamy na efekty.

• CodeWeek 2023

• Code Week 2023 to oddolna akcja skupiająca się wokół programowania i umiejętności cyfrowych uczniów. W naszej szkole realizowana już kolejny rok.

Programujemy z Anną i Elsą, w HTML-u (podstawy ), programujemy pszczółki, by dotarły do miodu, tworzymy zadania interaktywne w aplikacji LearningApps oraz kodujemy na lekcji wychowania fizycznego. Dzięki tym zajęciom rozwijamy kompetencje cyfrowe.

Klikając w poniższy link dowiesz się więcej o inicjatywie i odnajdziesz naszą szkołę na mapie szkół realizujących inicjatywy w ramach Code Week.