• 11 listopada

• Jeśli darzysz swój kraj szacunkiem, jesteś jemu oddany i gotowy do obrony, z pewnością jesteś wielkim patriotą. Szczególnie uroczyście obchodzimy dzień 11 listopada, świętując odzyskanie niepodległości przez Polskę. Jako społeczność szkolna bierzemy udział w różnych wydarzeniach, by uczcić istotne wydarzenia sprzed lat i docenić swoją niepodległość.

• "Za ziemię i za skrawek nieba, ..."

• "Za ziemię i za skrawek nieba, zieloną wiosnę, ciepłe lato, za złotą jesień, mroźną zimę, Kocham Cię Polsko!Także za to, że jestem tu, że mam swój dom, że tu mam mamę oraz tatę. I że możemy z dumą rzec: Ja jestem Polką, ja Polakiem."

Biedroneczki

Hymn w wykonaniu wszystkich ucznió znajduje się tutaj.

• Dzień Jeża

• 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża. Z tej okazji odbył się rodzinny konkurs plastyczny Jeż. Oto rodzinne prace uczniów z klas I -III. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w poniedziałek.

• Konkurs!

• Zachęcamy uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w konkursie.

Co roku Wasze kalendarze są piękne. W tym roku również liczymy na takie liczymy.

• Dzieci z Wrześni

• Już w najbliższych dniach dostaną Państwo bilety na nasz spektakl

pt. „Dzieci z Wrześni”.

Zapraszamy w poniedziałek o godzinie 10:00.

• Przedszkolaki w przebraniu

• Superbohaterowie, księżniczki, kotki, syrenki i inne baśniowe postacie odwiedziły dziś przedszkolaków naszej szkoły.

Najmłodsi uczniowie obchodzili Dzień Postaci z Bajek i wcielili się w przeróżne postacie ze znanych bajek.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

W Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć, choćby poprzez przebranie - wspólne świętowanie w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy za słodki upominek od pani Dyrektor.

• Czym jest dezinformacja i czemu jest groźna?

• Nowoczesna technologia to ogromne możliwości, wielkie korzyści, ale i wielkie zagrożenia. Jednym ze sposobów ustrzeżenia się przed niebezpieczeństwem jest zapoznanie się z metodami działania, np. troli, botów czy internetowych oszustów.

Uczniowie kl. VII i VIII uczestniczyli w zajęciach z zakresu cyberprofilaktyki. Wydarzenie online organizowane było przez przedstawicieli NASK za pośrednictwem aplikacji clickmeeting.

• Matematyka w działaniu

• Działania praktyczne w matematyce to nic nowego. Jednak nadal dają wiele satysfakcji i wymierne korzyści. Tu przygotowujemy się do wyjścia w teren doskonaląc jednostki długości, powierzchni i objetości.

W planie podchody matematyczne w ramach projektu m Potęga, dofinansowanego przez Fundację mBanku.

• Zawody w skokach w Jaszkowie

• Magdalena Filarowska z klasy III od dwóch lat trenuje jazdę konną. Na treningi poświęca dwa dni w tygodniu. Znajduje też czas na starty w zawodach. Jej ostatnim osiągnięciem jest 8. miejsce w Halowych Zawodach Regionalnych i Zawodach Towarzyskich w skokach przez przeszkody w Jaszkowie.

• Szkoły pełne talentów

• Akcja „Szkoły pełne talentów” dobiega końca. Jeżeli masz w domu Talenciaki wrzuć je do naszej skrzyneczki lub samodzielnie wprowadź kod ma stronie Lidla. Nagrody za Talenciaki czekają na naszych uczniów.

• Turniej Kia Polmotor Kids Cup.

• O takich sukcesach warto pisać i mówić wszystkim.!!! Nie każdy wie, że uczeń naszej szkoły - Xavier Antoniak, codziennie, od poniedziałku do piątku po lekcjach trenuje w pocie czoła tenisa ziemnego. W weekend Xavier wziął udział w turnieju Kia Polmotor Kids Cup. W kategorii czerwonej, mieszanej stanął na podium i zdobył brązowy medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Asertywność

• Podczas dzisiejszych zajęć z pedagogiem szkolnym uczniowie klas IV oraz V trenowali zachowania asertywne.

Na wstępie dowiedzieli się czym jest asertywność, prowadzili dyskusję na temat asertywności oraz przedstawili kilka scenek rodzajowych.

Nasi uczniowie to wspaniali aktorzy z głowami pełnymi wspaniałych pomysłów.

• Tańcowała igła z nitką

• Nauka szycia w klasie III. Nie potrzeba metrów materiałów, wielobarwnych nici ani skomplikowanych urządzeń. Wystarczy igła, nitka i kawałek tkaniny oraz zapał do tworzenia. Szycie dla dzieci rozwija umiejętności manualne, myślenie logiczne i przestrzenne oraz daje mnóstwo radości.

• Matematyka inaczej

• „Już za chwileczkę, już za momencik…” klasa VI zmierzy się z zadaniami w nietypowy sposób. Podczas podchodów, w przyjaznym leśnym środowisku, rozwiąże zadania związane z długościami, powierzchniami czy objętością. Czy im podoła? Okaże się już wkrótce! :-)