• Biblioteka

    • Biblioteka szkolna to bardzo ważne miejsce w szkole.   Zależy mi bardzo, aby była ona wyjątkowo przyjazna dla uczniów, nauczycieli i rodziców.  Godziny otwarcia umożliwiają korzystanie z księgozbioru zarówno podczas przerw jak i po lekcjach. W przyjaźnie urządzonej czytelni możecie spędzić czas z książką i wziąć udział w wielu ciekawych konkursach, akcjach, grach, kiermaszach i wystawach. Zapewniamy bogatą ofertę książek zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów. Dbamy o zakup nowości i ich promocję.  Pani Kasia zawsze zasięga waszej opinii w kwestii zakupu nowych książek.

     Od co najmniej roku dysponujemy warsztatem do  teatru Kamishibai, który cieszy się wśród dzieci ogromną ciekawością.  Opowiadania ukryte w drewnianej skrzyni wzbudzają zaciekawienie i są doskonałym materiałem do rozmów na różne ważne tematy.

     Nowością w naszej szkole jest system e-biblio, który umożliwia każdemu czytelnikowi przeglądanie zawartości księgozbioru, rezerwowanie lektur oraz kontrolowanie terminu zwrotu.  Aktualnie trwają prace nad wprowadzeniem do bazy komputerowej wszystkich  książek.

     W bibliotece działa Klub Przyjaciół Książki, którego członkowie wykonują gazetki promujące czytelnictwo,  czytają bajki najmłodszym uczniom, organizują akcje czytelnicze , dbają o wygląd biblioteki i uczą się drobnych prac bibliotecznych.  

     MOŻESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ!

      

     GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

       

     poniedziałek

     wtorek

     środa

     czwartek

     piątek

      

        830 – 1130 

      

      

     925 – 1225 

      

      

        915 - 1215 

      

       

     930 – 1230 

      

      

     930 – 1230

      

      

                                                                                         Zapraszam

     Katarzyna Kucapska

      

      

     Do nauczania i uczenia się te trzy środki pomocnicze są nieodzowne: po pierwsze – książki, po drugie – książki, po trzecie – książki, bez nich nic nie pomogą nasze wysiłki.

     Stanisław Konarski

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strącznie
   • sekretariat@spstraczno.edu.pl
   • i.barczak@spstraczno.edu.pl
   • +48 67-258-12-24
   • Strączno 53 78-642 Straczno
 • Galeria zdjęć

   brak danych