• Biblioteka

• Biblioteka szkolna to bardzo ważne miejsce w szkole.   Zależy mi bardzo, aby była ona wyjątkowo przyjazna dla uczniów, nauczycieli i rodziców.  Godziny otwarcia umożliwiają korzystanie z księgozbioru zarówno podczas przerw jak i po lekcjach. W przyjaźnie urządzonej czytelni możecie spędzić czas z książką i wziąć udział w wielu ciekawych konkursach, akcjach, grach, kiermaszach i wystawach. Zapewniamy bogatą ofertę książek zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów. Dbamy o zakup nowości i ich promocję.  Pani Kasia zawsze zasięga waszej opinii w kwestii zakupu nowych książek.

Od co najmniej roku dysponujemy warsztatem do  teatru Kamishibai, który cieszy się wśród dzieci ogromną ciekawością.  Opowiadania ukryte w drewnianej skrzyni wzbudzają zaciekawienie i są doskonałym materiałem do rozmów na różne ważne tematy.

Nowością w naszej szkole jest system e-biblio, który umożliwia każdemu czytelnikowi przeglądanie zawartości księgozbioru, rezerwowanie lektur oraz kontrolowanie terminu zwrotu.  Aktualnie trwają prace nad wprowadzeniem do bazy komputerowej wszystkich  książek.

W bibliotece działa Klub Przyjaciół Książki, którego członkowie wykonują gazetki promujące czytelnictwo,  czytają bajki najmłodszym uczniom, organizują akcje czytelnicze , dbają o wygląd biblioteki i uczą się drobnych prac bibliotecznych.

MOŻESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ!

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

925 – 1225

915 - 1215

930 – 1230

Zapraszam

Katarzyna Kucapska

Do nauczania i uczenia się te trzy środki pomocnicze są nieodzowne: po pierwsze – książki, po drugie – książki, po trzecie – książki, bez nich nic nie pomogą nasze wysiłki.

Stanisław Konarski

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strącznie