• Nad Niemnem

• "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania.

Nie mogliśmy odpuścić takiej okazji i nie dołączyć do akcji zainicjowanej w 2012 roku. Uczniowie klas starszych mieli okazję czytać fragmenty barwnych opisów przyrody. Zainspirowało nas to do redagowania własnych opisów przyrody wybranego miejsca z okresu naszych niedawnych wakacji.

Akcja odbyła się w naszej Przystani Profilaktycznej.

• Wybory w kl. III

• Dzisiaj uczniowie z klasy III wzięli udział w wyborach do Samorządu klasowego. W demokratycznym głosowaniu wybrali Magdalenę Filarowską, Lenę Wieczorek i Antoniego Szymańskiego.

• Klasa w terenie

• Uczniowie klasy II biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym KLASA W TERENIE. Dziś wykonali jedno z zadań- spacer po okolicy i obserwacja przyrody w ostatnich dniach lata.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• 3... 2... 1... I wystartowaliśmy!

Oficjalnie rozpoczynamy rok szkolny 2023/2024! Rok, w którym część naszych uczniów zaczyna przygodę z edukacją na nowym poziomie. Pierwszaki zasiądą w ławkach pod opieką pani Moniki Smodis, czwarta klasa wychowawczo będzie wspierana przez panią Emilię Szwajkowską, zaś nowi uczniowie szkoły z dnia na dzień poznają swoich nauczycieli i wszystkie zakątki naszych korytarzy.

W trakcie Pasowania na ucznia klasy 1 towarzyszył nam Zastępca Wójta pan Paweł Kosmalski. Dzieci ślubowały z przejęciem i wzruszeniem, to dobra wróżba przed podjęciem się szkolnych wyzwań.

Dziękujemy pani Monice Wrzecionkowskiej za kwiaty, które uzupełniły naszą dekorację sali

• 1 września 1939 - pamiętamy!

• 1 września 1939 roku wojska niemieckie rozpoczęły działania zbrojne przeciw Polsce. O godzinie 4.35 nad ranem zbombardowany został Wieluń, który wówczas leżał niedaleko granicy z Rzeszą Niemiecką. Kilkanaście minut później nastąpił ostrzał polskiego wybrzeża z pancernika Schleswig-Holstein.

Dziś obchodzimy 84. rocznicę tych wydarzeń. W tym szczególnym dniu pamiętajmy o ofiarach, cześć ich pamięci!

• Uniwersytet dzieci

• W nowym roku szkolnym będziemy realizowali projekty edukacyjne z wykorzystaniem ciekawych dla uczniów materiałów. Kryzys zdrowia psychicznego wśród nastolatków jest dowodem na to, że najwyższy czas, by zająć się naszym wnętrzem.

• 179 dni nauki w klasie III

• Po wielu dniach wspólnej nauki, zabawy i wycieczkach, mniejszych i większych sukcesach klasa III kończy I etap edukacyjny. Życzymy Wam słonecznych i bezpiecznych wakacji. Podróżujecie i odpoczywajcie tyle ile się da!

• Podchody w kl. III

• Podchody w klasie III to czas wspólnej integracji i zabawy na świeżym powietrzu.

Zadania do odszukania i rozwiązania przysporzyły Nam wiele radości!

• Sukcesy i gratulacje!

• Przedsmakiem kończącego się roku szkolnego był apel podsumowujący sukcesy naszych uczniów, który odbył się w środę.

Powodów do dumy było wiele, wyróżniliśmy uczniów między innymi w: konkursie ortograficznym, konkursie literackim "Wiersz o przyjaźni", konkursie LEON, konkursie tabliczki mnożenia, konkursie plastycznym "Tolkien i jego światy", aktywnych w Samorządzie Uczniowskim, konkursie ekonomicznym dla klasy 3, uczennicom aktywnym w naszym Poczcie Sztandarowym, aktywnym w tym roku sportowcom na konkursach zewnętrznych i szkolnych.

Gratulujemy wszystkim nagradzanym, trzymamy kciuki za Wasze dalsze sukcesy!

• Grupy przedszkolne kończą dzisiaj swój rok szkolny!

• To był występ pełny wzruszających chwil, pięknych aranżacji piosenek, a także dziecięcych uśmiechów kierowanych do rodziców. Grupa 0 już szykuje się do wyzwań związanych ze szkolnymi obowiązkami, trzymamy kciuki za ich edukację.

Wideorelacja znajduje się tutaj.