• Gramy zmysłami

• W piątek Biedroneczki wykonały pierwsze zadanie projektu "Gramy zmysłami"- sensoryczny tor przeszkód. Dla naszych maluchów były to niezwykłe wrażenia sensoryczne.

• Akademia Nauk Stosowany w Wałczu

• Dzisiejszy wyjazd do Adamii Nauk Stosowanych w Wałczu na pokaz sprzętu wojskowego był niecodziennym i fascynującym wydarzeniem dla uczniów z najmlodszych klas.

• Wizyta alpak

• 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W naszym przedszkolu również uczciliśmy to święto.

Zawitały do Nas alpaki z Alpakowy Raj Sylwii.

Dowiedzieliśmy się że alpaki to czyścioszki, że marchewki to dla nich jak czekolada a ogony służą im do wyrażania uczuć przytulańcom i głaskaniu nie było końca.

• Kiermasz książek

• KIERMASZ KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ!!!

Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH na zakupy od 04.10.23 do 20.10.23.

W ofercie znajdują się: encyklopedie, repetytoria, słowniki, poradniki, bajki, baśnie, kolorowanki, wykreślanki, literatura piękna popularno- naukowa.

Książki są nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach od 3 do 30 zł.

• Ortografia inaczej

• Nie każde dziecko przepada za nauką ortografii, ale za to każde uwielbia ruch. Czy można to połączyć??? Oczywiście!!! Dziś drugoklasiści zmierzyli się z dyktandem bieganym. Nauka ortografii w biegu była nie tylko atrakcyjna, ale także efektywna.

• "Budowlanka" dla kl. VIII

• Dnia 29 września PCKZiU w Wałczu otworzyło swoje drzwi dla uczniów klas ósmych. Nasi ósmoklasiści skorzystali z tej okazji i wyszli wzbogaceni o nowe wiadomości nt. kierunków i zaplecza dydaktycznego, jakie oferuje "budowlanka".

Dodatkową atrakcją była uroczystość ślubowania Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Było dostojnie i spektakularnie.

• Bezpieczeństwo przede wszystkim

• Dzisiejszego dnia nasze przedszkolaki z grup , i klasę I odwiedziła pani policjantka, która przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Dzieci otrzymały wskazówki jak zachować się w momencie ataku groźnego psa i chętnie przećwiczyły pozycję żółwika.

Bardzo dziękujemy Pani Beacie Budzyń za niezapomniane przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu jakim jest zawód policjanta.

• #WFzWWF

• Wykorzystując ostatnie dni nasze lekcje wf na świeżym powietrzu,

w ramach akcji #WFzWWF!

Aktywność fizyczna na łonie natury to podwójna przyjemność

i jeszcze większe korzyści dla zdrowia!

• Tydzień Języków Obcych

• „Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata”

powiedział sto lat temu Ludwig Wittgenstein.

Jesteśmy świadomi, że ucząc się języków otwieramy sobie drzwi do świata.

W ramach Tygodnia Języków Obcych dużo się u nas działo.

• Głośne czytanie

• W naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest zawsze wyjątkowo. W tym roku nie mogło być inaczej. W szkole tego dnia zagościli sportowcy. Pojawili się piłkarze, tenisiści, karatecy, kajakarze, przedstawiciele sztuk walki oraz dżokeje . Opowiedzieli o swoich sukcesach i dyscyplinach sportowych. Przeczytali tekst książki pt. „Mistrz fair play” I przybliżyli uczniom obowiązujące w sporcie zasady fair play.

• Przedszkolada

• Przedszkolada - AKTYWNY PRZEDSZKOLAK TO RADOSNY PRZEDSZKOLAK . W kolejnym dniu Tygodnia Sportu nasze Biedroneczki i Słoneczka uczestniczyły w zmaganiach sportowych.

• mPotęga

• W trakcie przygotowywania zadań na podchody matematyczne. :-)

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku"

• Pieszy raj uczniów kl. I-III

• 27 września uczniowie klas I-III wyruszyli na pieszy rajd na Półwysep w Strącznie, aby wspólnie świętować dzień pieczonego ziemniaka. Poznali historię ziemniaka i wiele ciekawostek na temat tego popularnego warzywa. Podczas gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w zawodach sportowych, w których najważniejszą rolę odgrywały oczywiście ziemniaki. Kibicował nam pan Maciej Żebrowski Burmistrz Miasta Wałcz. Każdy zawodnik otrzymał upominek, który ma przypominać uczniom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy rodzicom z klas I-III, a szczególne podziękowania kierujemy do pań Mileny Maraszek, Eweliny Wójcickiej, Ewy Zachaczewskiej oraz panów Tomasza Białeckiego i Tomasza Kamińskiego za nieocenioną pomoc w organizacji dzisiejszego wydarzenia.

• Dzień Pisania Listów

• Drodzy Uczniowie! To idealna okazja żeby napisać kilka słów do pani Ewy Czyżewskiej, pani Katarzyny Kucapskiej i pani Soni Szymańskiej. Obiecujemy przekazać Wasze listy.

• Podchodzimy do podchodów (matematycznych)

• Projekt mPotega, to angażujący projekt, który realizaujemy w naszej szkole już po raz trzeci. Działania, które proponujemy, zostały docenione przez kapitułę mFundacji, co zaawocuje realizacjami zagadnień matematycznch w nietuzinkowy sposób.

W tym roku "zaprzyjaźnimy się" z jednostkami długości, powierzchni i objętości.

Zadania, jakie będziemy realizować w terenie przygotowujemy sami i pod okiem naszych nauczycielek matematyki.

Zostaliśmy podzieleni na grupy zadaniowe i już część zadań czeka na rozwiązanie. Wkrótce oczekiwane podchody matematyczne :-)