• Dzień Dziecka na policji

• Przedszkolaki oraz nasi najmłodsi uczniowie z klasy I i II uczestniczyli

w festynie zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Wałczu.

• RAZEM POKAZALIŚMY WIELKĄ MOC!

• Najważniejsze w życiu jest być zdrowym. Wszystko inne jest kwestią chęci i siły, czasami szcześcia.

To właśnie dziś przekazaliśmy na ręce pani Joanny Bińczyk zebrane przez nas miedziaki i srebrniaki na pomoc w walce z SMA małej KINGI RYDZ. Pomagamy, bo możemy!

• Ogólnopolski Konkurs Zuch

• Wielki sukces naszych uczennic. Oleksandra Balym, Magdalena Filarowska oraz Sandra Rosińska z kl. II zostały laureatkami w Ogólnopolskim Konkursie Zuch. Dziewczyny zajęły kolejno II, VI i XIV miejsce w Polsce.

• #niehejtujęmotywuję

• Warsztaty "Nie Hejtuję - Motywuję" to okazja zmierzenia się z zagrożeniami współczesności.

Poprowadziły je dla nas Ilona Adamska i terapeutka Karolina Mikulko.

Była to dla nas okazja dostrzec ile pułapek zastawiają na nas obecne czasy, jak radzić sobie z nieuzasadnionym hejtem i dbać o swój dobrostan.

Dziękujemy też naszym gościom, paniom Krystynie Włodarek i Barbarze Radkiewicz.

• MAMY TO!!!

• Olaf, Piotr i Oliwier z klasy 5 to prawdziwi budowniczowie!

Ich kreatywność została doceniona w konkursie na wykonanie makiety zamku.

O tak, my już wcześniej widzieliśmy ich dzieła i po cichu liczyliśmy

na wyróżnienie ich prac.

Cieszymy się ich sukcesem i zapraszamy do Muzeum Ziemi Wałeckiej w niedzielę

o godzinie 11:30 na wręczenie nagród, ale przede wszystkim

na podziwianie tej niebanalnej kolekcji zamków.

• POMAGAMY BO DOBRE SERCA MAMY

• UWAGA, UWAGA POMAGAMY BO DOBRE SERCA MAMY! To już ostatnia prosta naszej zbiórki miedziaków i srebrniaków dla małej KINGI RYDZ. W środę przekazujemy nasze zasoby drobniaków. Za każdy dar serca dziękujemy.

• Muzeum Wału Pomorskiego

• Piątkowy wieczór klasa IV spędziła w Muzeum Wału Pomorskiego. Była musztra, trochę historii, pokaz sprzętu wojskowego a także sprawdzenie swojego wzroku w strzelaniu do celu, niektórym się udało. Piekliśmy kiełbaski przy ognisku aby nabrać sił na ostatni punkt naszej zabawy - laserowy paintball. Było super, ale za krótko. Umówiliśmy się już na jesień aby poznać więcej historii naszej okolicy oraz postrzelać w laserowy paintball.

• Dzień Mamy u Słoneczek

• Słoneczka przesyłają serdeczne życzenia

dla najwspanialszych RODZICÓW na świecie

"Kochana Mamo, Kochany Tato

dzisiaj dziękować chcemy Wam za to,

że nas kochacie, że o nas dbacie

i wszystkie psoty nam wybaczacie"

Życzenia śpiewane zajdują się tutaj.

• TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

• Mamy dla Was bardzo fajne info z sektora WF -

TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

Nasi reprezentanci klasy II, III oraz IV brali udział w MISTRZOSTWACH POWIATU WAŁECKIEGO IGRZYSK DZIECI W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

Najmłodsi lekkoatleci wykazali się entuzjazmem i dużą aktywnością, przestrzegali zasad fair- play w sportowej rywalizacji i osiągali wyniki na miarę swoich możliwości.

BRAWO EKIPA!

• Przyroda pod lupą

• Uczestnicy koła przyrodniczego oglądali dziś okazy roślin i zwierząt przez lupę. Zobaczyli to, czego nie widać wyraźnie gołym okiem.

• Morzycówka na dzień dobry!

• Klasa VII podczas wizyty w Morzycówce!

Było dużo nowej wiedzy związanej z lasem, zwierzetami i ekologią,

uśmiechu, ruchu i dobrej zabawy

zakończonej obserwacją przyrody i ogniskiem!

Serdeczne podziekowania za poświęcony czas przesyłamy Pani Agacie Wiese,

• Zapraszamy!

• Już niedługo, już wkrótce, będziemy mieli okazję na wspólną zabawę! Wspólny DZIEŃ DZIECKA! Serdecznie zapraszamy na nasze wydarzenia, będzie to okazja do zabawy, atrakcji dla dzieci, a także skorzystania z pysznej gastronomii.Nie może Ciebie zabraknąć!

• Lekarz w przedszkolu

• Pani Doktor Sylwia Gralka- dzisiejszy gość przedszkolaków. Pani Doktor opowiedziała nam o zawodzie lekarza oraz zachowaniach prozdrowotnych. Pod bacznym okiem profesjonalisty Słoneczka i Biedroneczki uczyły się robić opatrunki. Na koniec wysłuchały bajki A. Głowińskiej "Kicia Kocia jest chora". To było bardzo ciekawe spotkanie.

• Dżepetto w kl. 4

• Jak to jest wejść w rolę Dżeppetta?

Klasa 4 dobrze to wie!

Wykonanie własnej kukiełki to często zadanie zaskakujące.

• Bursztynowy dar

• W czwartek w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Przemysława Lipskiego z Gospodarstwa Pasiecznego „Bursztynowy Dar”. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół- pszczół, które przywiózł w specjalnym szklanym ulu. Biedroneczki i Słoneczka pozyskały wiele cennych informacji z życia pszczół, dowiedziały się czym żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Dzieci miały możliwość zobaczyć z bliska rój pszczół i poszukać królową. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały małe miodki. Pięknie dziękujemy "Bursztynowy Dar"

Film z pszczółkami znajduje się tutaj.