• Nagrodzeni w konkursach

• Apel przedświąteczny obfitował w rozstrzygnięcia niedawnych konkursów. Wielu naszych uczniów ujęło organizatorów swoją kreatywnością i aktywnością.

Była to także okazja przypomnieć o bezpieczeństwie w trakcie przerwy świątecznej, wróćmy do szkoły zdrowi i w formie.

• Wigilia w klasie II

• Świąteczna atmosfera udzielała się dziś wszystkim. Wspólnie składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy. Było wzruszająco i uroczyście.

• Odwiedziny wioski św. Mikołaja

• Uczniowie wzięli udział w licznych zabawach, konkursach i tańcach. Przeprowadzili między sobą bitwę na „śnieżki”, a także śpiewali piosenki świąteczne. Za swoje zaangażowania otrzymali drobne prezenty. Na zakończenie wykonały ozdoby w postaci reniferów. Teraz nie pozostało nam nic jak czekać na św. Mikołaja w naszych domach.

• Wigilijne sianko

• W środę i czwartek Szkolne Koło Caritas Papieska Lornetka

będzie rozprowadzać Sianko Wigilijne.

Prosimy o wsparcie Wolontariuszy w ich działalności dobrowolna kwotą.

• Ku przestrodze

• Zbiżamy się wielkimi krokami do przerwy świątecznej, Sylwestra i Nowego Roku, to okres tradycyjnie związany z używaniem środków pirotechnicznych. Żeby przeciwdziałać przykrym skutkom ich odpalania, zorganizowaliśmy spotkanie z policjantami i chcemy uchronić dzieci przed nieszczęśliwymi wypadkami. Uczniowie klas 6 i 7 dowiedzieli się od policjantów, że nieostrożne i niewłaściwe obchodzenie się z fajerwerkami może skutkować poważnymi oparzeniami, a nawet utratą wzroku.

• Jasełka

• Dziękujemy wszystkim gościom naszych tegorocznych Jasełek! To był dla nas wyjątkowy wieczór, wielu zaangażowanych uczniów, wiele pięknych kolęd, wiele życzeń i jeszcze więcej atmosfery tych zbliżających się pięknych Świąt! Dziękujemy za ważne słowa Wójtowi Gminy Wałcz Janowi Matuszewskiemu i pani dyrektor Annie Zasadzie-Wyrzykowskiej, a także reżyserującej te wydarzenie pani Katarzynie Kucapskiej! Pozostawiamy wszystkich gości z życzeniami Rodzinnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

• Wyróżnieni odebrali nagrody

• Konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną z wałeckim motywem.

Wielkie gratulacje dla naszych nagrodzonych:

Marysi Gajewskiej z klasy 4 i rodziny państwa Bączek!

Pękamy z dumy i cieszymy się z wyróżnień!

Prace można zobaczyć w Muzeum Ziemi Wałeckiej

MARYSIA GAJEWSKA - kategoria indywidualna

Ewa, Sandra, Marysia i Ania Bączek - kategoria rodzinna

• Pomoc potrzebującym

• O pomaganiu warto pamiętać, szczególnie w okresie świątecznym. Wsparliśmy swoimi działaniami i pomocą hospicjum w Złotowie. Zaangażowani byli uczniowie i przedstawiciele Rady Rodziców, a dodatkowo firma Wartrans Wojciecha Kuszlecowa, która pomogła nam z transportem paczek. Takie Święta mają prawdziwy sens!

Relację znajdziesz tutaj.

• Spotkanie autorskie

• Dzisiejsze spotkanie z Marcinem Pałaszem - autorem wielu książek o niesfornym Elfie. Niepowtarzalna okazja, inspiracja i motywacja do czytania, pisania, tworzenia. Dziękujemy!

• "Ile dasz światu i ludziom, tyle otrzymasz”

• Gościliśmy w naszej szkole niezwykłą osobę. Pani Krystyna Włodarek, kobieta pełna pasji, zaangażowania i wielu talentów pokazała nam, jak żyć pięknie, mądrze i pełnią życia, mimo niepełnosprawności. Pani Krystyna jest osobą niewidomą, co jednak tylko w niewielkim stopniu generuje jej zachowania. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na świat osób z niepełnosprawnościami, ich codzienne ograniczenia i bolączki. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, z których dowiedzieli się m.in. o działalności gospodarczej, charytatywnej i życiu codziennym gościa. Serdecznie dziękujemy Pani Krystynie za poświęcony czas i otwartość.

„Żal może człowiekowi wszystko zabrać,

za to wdzięczność może wszystko człowiekowi dać”

• Pierniczki z KGW

• Dzięki zaproszeniu Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Strącznie na wspólne pieczenie pierniczków uczniowie z klasy II już dziś poczuli wyjątkową atmosferę zbliżających się świąt.

• „Idziemy na przerwę…”

• Lekcja muzealna o czasach PRLu pt. „Idziemy na przerwę…” - to okazja w żywy sposób poznać historię nie tak znowu dawną. Wrażeń nie brakowało, podobnie jak pytań o skarby z ekspozycji. Dziękujemy Muzeum Ziemi Wałeckiej za pomysł na ciekawe zajęcia!

Film z pobytu znajduje sie tutaj.

• Czwartaki w akcji

• Mikołajkowy wyjazd klasy IV do JUMP EXTREME w Pile. Był pociąg, szaleństwa na trampolinach, gra w mini golfa, park linowy, zjazdy na pontonach i jazda na wrotkach. Dzisiejszy dzień spędziliśmy na integracji, zabawie i nauce samodzielności. Było jak zwykle SUPER!

Film z pobytu znajdziesz tutaj.