• Policja i zasady bezpieczeństwa

• Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie .

Aby jednak przebiegły one szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

W związku z tym gościliśmy dzisiaj sierż. Natalię Wysocką z Komenda Powiatowa Policji w Wałczu . Pani dzielnicowa spotkała się z dziećmi z oddziałów przedszkolnych oraz klas I - VIII i przypomniała im o zasadach bezpieczeństw.

• Dogoterapia w przedszkolu

• Dziś dzieci z oddziałów przedszkolnych zakończyły cykl zajęć z Aleksem Hodowla w Szwedzkiej Dolinie. Berneński pies pasterski & Dogoterapia. Bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające zajęcia dogoterapetuczne

W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy przedszkolaki powoli przyzwyczajały się do bezpośredniego kontaktu z psem poprzez głaskanie. Dla niektórych dzieci była to okazja do pierwszego, tak bliskiego kontaktu ze zwierzęciem, a tym samym sytuacja w której miały możliwość pokonywania własnych lęków i obaw.

W czasie zajęć dzieci mogły dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega praca psa - specjalisty, jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem. Prowadząca przedstawiła również zasady, które należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także, w jakich przypadkach nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się w sytuacji, gdy nas zaatakuje.

W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa, czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy. Zajęcia z dogoterapii miały również na celu rozwijanie sfery umysłowej przedszkolaków, wpływając na koncentrację uwagi, rozwój mowy i funkcji poznawczych, pobudzanie zmysłu wzroku, słuchu, dotyku i węchu. Dzieci obcując z pieskami otwierały się na nowe doświadczenia, swobodniej wyrażały swoje uczucia, stawały się odważniejsze i bardziej zmotywowane do działania, dzięki czemu zdecydowanie wzrosło ich poczucie własnej wartości i poziom samooceny.

Wizyta Aleksa w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w tych spotkaniach mogli uczestniczyć. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo pozytywnych emocji, a kontakt z przyjaznymi czworonogami na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Konkurs!

• Sprawdź się w kreatywnym działaniu!

Wykonaj prezentację multimedialną o jednym z miast kanonu edukacji klasycznej,

np. Rzymie, Atenach, Florencji, Oksfordzie, bądź Krakowie.

Informacje o konkursie, regulamin i zgody uzyskasz u polonistów w szkole.

Powodzenia!

• Ziemia dookoła Słońca

• Przy omawianiu zagadnienia „Dnia i nocy” Biedroneczki brały udział z zabawie badawczej obrazującej obrót Ziemi dookoła Słońca a także wykonały własne stroje przedstawiające dzień i noc. Zajęcia pomogły wyjaśnić stałe następstwo dni i nocy.

• "Zaczarowana zagroda"

• Niestety zima nas nie rozpieszcza i dzieciom najbardziej brakuje białego śniegu. Postanowiliśmy w związku z tym sami stworzyć w swojej klasie mroźny klimat. Praca nad lekturą „Zaczarowana zagroda” dobiegła końca. Oprócz wielu cennych informacji na temat bieguna i żyjących tam pingwinów uczniowie samodzielnie stworzyli swoje zagrody. Teraz pozostało już tylko wypatrywać śniegu za oknem.

• Podchody matematyczne

• Zakończyliśmy realizację projektu finansowanego przez Fundację mBanku.

W ramach projketu poszerzalismy swoje umiejętności z zakresu jednostek długości, powierzchni i objętości. Doskonaliliśmy również szacowanie odległości. Zajęcia podobały się nam bardzo.

Poniżej kilka cytatów z zajęć:

- "Dużo frajdy dało nam układanie zadań".
            - "Nie wiedziałem, że 100 m to tak dużo".
            - "Myślałem, że nagranie krótkiego filmiku edukacyjnego trwa krótko".
            - "Taką matematykę to ja rozumiem".

Bardzo dziękujemy Fundacji mBanku za pomoc. :-)