• Matematyka w działaniu

• Zajęcia praktyczne to najlepsza forma nauki. To, co się doświadczy,

zapamięta się!

Klasa VI obliczała prędkość, z jaką szło troje uczniów.

Zabawa przednia i korzyści duże.

• Literki w akcji

• Klasa pierwsza sumiennie realizuje projekt ,,Literki w akcji" Tym razem wspólnie stworzyły klasową grę ,,Literkowe memory". Usprawniały sprawność rąk i utrwalały poznane dotychczas litery podczas ,,literowych wydrapywanek".

• Akademia Pszczoły Bohatera

• Dzisiaj w klasie III rozpoczęliśmy realizację programu edukacyjnego Akademia Pszczoły Bohatera. Uczniowie w czasie trwania programu dowiedzą się jak ważnym elementem w ekosystemie jest pszczoła, jak o nie dbać w najbliższym otoczeniuTo dzięki PSZCZOŁOM mamy owoce i warzywa.

• PCKZiU w Wałczu

• Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu gościło dziś wielu ósmoklasistów. Podczas spotkania, po części w klimacie zbliżających się świąt, był śpiew, pokaz fryzur, pokaz musztry żołnierskiej, ciekawe wywiady z uczniami tej szkoły, a nawet stend up. Były również świetne zajęcia warsztatowe, pogadanki i oczywiście prezentacja oferty szkoły. Uczniowie mieli mnóstwo pozytywnych wrażeń. Dziękujemy organizatorom.

• Darczyńcy potrzebującym

• Dziś nasza szkoła przekazała liczne produkty otrzymane od darczyńców społeczności szkolnej dla Hospicjum Sióstr św. Elżbiety w Złotowie. Każdy najmniejszy gest cieszy nas bardzo! Dobro wraca!

• Uśmiech losu

• Czy pamiętacie naszego szkolnego zbłąkanego psiaka z zeszłego roku?

Nie byliśmy obojętni, zareagowaliśmy, psinka znalazła swój dom

i jest to najlepszy finał tej historii.

• Filmowy Aquaman

• Czasami Mikołajki rozciągają się do kilku dni. Nasz darczyńca podarował uczniom klasy 6 bilety na filmowego Aquamana. Czekamy na wrażenia po seansie!

A radość uczniów można zobaczyć tutaj.

• Metalowe inspiracje

• Wczoraj Biedroneczki odwiedziły Lokalne Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje". Podczas warsztatów stworzyliśmy własne sole do kąpieli. Było bardzo ciekawie, kolorowo i aromatycznie.

• Alicja w Krainie Czarów

• „Alicja w Krainie Czarów” to przepiękna opowieść, która rozwija wyobraźnię i wzbudza wiele emocji. Dziś obejrzeliśmy wspaniały musical, w którym każdy znalazł coś dla siebie.

• Zemsta

• Czy „Zemstę” Fredry da się opowiedzieć w musicalowym stylu? Oczywiście!

Było fenomenalnie, dziękujemy Teatr Muzyczny FORTE.

A po uczcie duchowej coś dla ciała. Wideorelacja znajduje się tutaj.

• Pedagog u pierwszaków

• Zajęcia z pedagogiem szkolnym w klasie Ia - ,,Emocje i uczucia związane z pobytem w szkole".

Dzieci spędzają w szkole większość swojego dzieciństwa i znaczną część dorastania. To, czego dzieci doświadczają w szkole, ma wpływ na ich funkcjonowanie w różnych obszarach życia, nie tylko tych związanych z edukacją.

• Wywalczył I miejsce

• Mamy kolejny sukces naszego ucznia Borys Kopytowski, uczeń klasy II w weekend wziął udział w Turnieju o Puchar Wójta gminy Zwierzyń. W kategorii Soft Kalaki dzielnie walczyło 43 chłopców. Borys wygrał wszystkie swoje walki i zajął I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Mistrz Tabliczki Mnożenia

• Mamy Go!! Mistrza Tabliczki Mnożenia! :-)

Część finałowa zgromadziła ośmioro uczniów, którzy w eliminacjach uzyskali 100 % poprawności w rozwiązywanych przykładach.

Najszybciej i bezbłędnie wszystkie zadania rozwiązali: Sandra Skoczeń z kl. VI w kategorii klas IV - VI oraz Alan Pralicz z kl. VIII w kategorii klas VII - VIII. Sedeczenie gratulujemy i zachęcamy ponownie wszystkich uczniów do edycji zimowej.

• Warto pomagać!

• Nasi uczniowie pomogli dzisiaj podzielić liczne produkty otrzymane od darczyńców naszej społeczności szkolnej.

To ważne żeby pomagać, szczególnie tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Wsparte przez Państwa zbiórki to:

- Paczka dla Bohatera

- Zbiórka dla Hospicjum Sióstr św. Elżbiety w Złotowie

Każdy najmniejszy gest cieszy nas bardzo!

• Fabryka bombek

• W świąteczny nastrój wprowadziła nas dzisiejsza wycieczka do fabryki bombek w Gnieźnie. Uczniowie z klas I-III poznali cztery główne działy produkcji. W „dmuchalni” oglądaliśmy podgrzewanie szklanej rury,z której powstaną piękne ozdoby choinkowe. W ”srebrzalni” bombki uzyskały podkład potrzebny do dalszych etapów. W „lakierni” zobaczyliśmy jak kulki nabierają pięknych barw.

Następnie udaliśmy się na warsztaty dekorowania, gdzie każdy z nas samodzielnie nadał bombce wyjątkowy i unikalny wygląd.

• "Święty Mikołaj nocą wędruje, ..."

• "Święty Mikołaj nocą wędruje,

w okna zagląda i nasłuchuje.

Gwiazdka w okna świeci,

gdzie są grzeczne dzieci?"

A my odpowiadamy: W świetlicy szkolnej!!!

6 grudnia 2023 r. w świetlicy szkolnej odbyły się Mikołajki. Tego dnia dzieci miały zapewnione wiele atrakcji. W ramach świętowania Mikołajek, dzieci poznały opowieści mikołajkowe, rozmawi.ały o tradycjach mikołajkowych obchodzonych w ich domach i na świecie. Stworzyły również piękne prace plastyczne .

Każdy uczeń otrzymał również mikołajkową zakładkę do książki.