• Konkurs!

• Sprawdź się w kreatywnym działaniu!

Wykonaj prezentację multimedialną o jednym z miast kanonu edukacji klasycznej,

np. Rzymie, Atenach, Florencji, Oksfordzie, bądź Krakowie.

Informacje o konkursie, regulamin i zgody uzyskasz u polonistów w szkole.

Powodzenia!

• Ziemia dookoła Słońca

• Przy omawianiu zagadnienia „Dnia i nocy” Biedroneczki brały udział z zabawie badawczej obrazującej obrót Ziemi dookoła Słońca a także wykonały własne stroje przedstawiające dzień i noc. Zajęcia pomogły wyjaśnić stałe następstwo dni i nocy.

• "Zaczarowana zagroda"

• Niestety zima nas nie rozpieszcza i dzieciom najbardziej brakuje białego śniegu. Postanowiliśmy w związku z tym sami stworzyć w swojej klasie mroźny klimat. Praca nad lekturą „Zaczarowana zagroda” dobiegła końca. Oprócz wielu cennych informacji na temat bieguna i żyjących tam pingwinów uczniowie samodzielnie stworzyli swoje zagrody. Teraz pozostało już tylko wypatrywać śniegu za oknem.

• Wesołych Świąt!

• W ten czas Świąt Bożego Narodzenia pragniemy z całego serca złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech te dni będą pełne ciepła rodzinnego, radości oraz wspólnie spędzonych chwil.Niech Nowy Rok przyniesie Wam wiele sukcesów w nauce, radości z osiągnięć oraz pełen inspiracji czas. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, entuzjazm i wspólną pracę nad rozwojem naszej szkoły.Życzymy Wam zdrowia, uśmiechu i pełnej satysfakcji z każdego dnia.Życzenia składają Pani Dyrektor - Anna Zasada-Wyrzykowska i pracownicy szkoły.

• Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

• Rodzice i uczniowie !

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. W związku z tym w dniach od 4 do 9 stycznia można przynieść do szkoły elektrośmieci wymienione w instrukcji określającej rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegające zbiórce!

Jesteśmy świadomi - pomagamy gospodarować odpadami.

• Konkurs plastyczny i zwycięzcy

• Cieszymy się z sukcesu naszych utalentowanych uczniów Pauliny i Mateusza, którzy właśnie otrzymali zasłużone wyróżnienia w konkursie plastycznym pt. "Aparat fotograficzny i walizka to atrybuty technika kryminalistyki". Ich kreatywność i zaangażowanie zasługują na najwyższe pochwały.

• Pierniczki i śnieżne kule

• Dzisiejsze popołudnie upłynęło nam w bardzo świątecznym nastroju. Podczas warsztatów Biedroneczki i Słoneczka wraz z rodzicami ozdobiły pierniczki i zrobiły własne kule śnieżne. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

• Berneńczyk w przedszkolu

• A kto to odwiedził dzisiaj grupy przedszkolne?

To sam pies terapeuta, przytulaśny berneńczyk,

którego czułości wystarczyło dla każdego przedszkolaka.

• Podchody matematyczne

• Zakończyliśmy realizację projektu finansowanego przez Fundację mBanku.

W ramach projketu poszerzalismy swoje umiejętności z zakresu jednostek długości, powierzchni i objętości. Doskonaliliśmy również szacowanie odległości. Zajęcia podobały się nam bardzo.

Poniżej kilka cytatów z zajęć:

- "Dużo frajdy dało nam układanie zadań".
            - "Nie wiedziałem, że 100 m to tak dużo".
            - "Myślałem, że nagranie krótkiego filmiku edukacyjnego trwa krótko".
            - "Taką matematykę to ja rozumiem".

Bardzo dziękujemy Fundacji mBanku za pomoc. :-)

• Gra terenowa

• W ramach realizacji projektu mPotęgi ucznowie uczestniczyli w grze tetenowej. Ze wzgledu na warunki atmosferyczne gra miałą miejsce w szkole. Uczniowie poszukiwali ukrytych zadań i w grupach rozwiązywali zadania związane z jednostkami długości, powierzchni i objętości.

Najszybszymi okazali się uczniowie kl. V - serdecznie gratulujemy.

Nagrody ufundowano z Fundacji mBanku.

• Matematyka w działaniu

• Zajęcia praktyczne to najlepsza forma nauki. To, co się doświadczy,

zapamięta się!

Klasa VI obliczała prędkość, z jaką szło troje uczniów.

Zabawa przednia i korzyści duże.

• Literki w akcji

• Klasa pierwsza sumiennie realizuje projekt ,,Literki w akcji" Tym razem wspólnie stworzyły klasową grę ,,Literkowe memory". Usprawniały sprawność rąk i utrwalały poznane dotychczas litery podczas ,,literowych wydrapywanek".

• Akademia Pszczoły Bohatera

• Dzisiaj w klasie III rozpoczęliśmy realizację programu edukacyjnego Akademia Pszczoły Bohatera. Uczniowie w czasie trwania programu dowiedzą się jak ważnym elementem w ekosystemie jest pszczoła, jak o nie dbać w najbliższym otoczeniuTo dzięki PSZCZOŁOM mamy owoce i warzywa.

• PCKZiU w Wałczu

• Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu gościło dziś wielu ósmoklasistów. Podczas spotkania, po części w klimacie zbliżających się świąt, był śpiew, pokaz fryzur, pokaz musztry żołnierskiej, ciekawe wywiady z uczniami tej szkoły, a nawet stend up. Były również świetne zajęcia warsztatowe, pogadanki i oczywiście prezentacja oferty szkoły. Uczniowie mieli mnóstwo pozytywnych wrażeń. Dziękujemy organizatorom.