• Dzień Dyni w przedszkolu

• W naszym przedszkolu 29 października obchodziliśmy Dzień Dyni. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo i przebranych w piękne stroje można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej. W trakcie wspólnej zabawy rozstrzygnięty został konkurs na Najpiękniejszą Dynię. Wszystkie prace były piękne! Dziękujemy za udział w konkursie dzieciom i rodzicom.

• Zawody = sukcesy!

• To był wielki dzień dla naszych uczniów reprezentujących szkołę na zawodach wioślarskich (ergometry kajakarskie) w Chwiramie. Wrócił z nami prawdziwy worek pucharów, zaś Strączno osiągnęło 2 miejsce w kategorii generalnej!

Kto odpowiedział za taki stan rzeczy?

III miejsce chłopców klas 5 - Marcel Gabryelczyk

I miejsce dziewcząt klas 6 - Kaja Wiśniewska

III miejsce chłopców klas 6 - Karol Białecki

I miejsce dziewcząt klas 7 - Olga Kopytowska

II miejsce dziewcząt klas 7 - Aurelia Dyjak

I miejsce chłopców klas 8 - Daniel Nazarek

II miejsce dziewcząt klas 8 - Zuzanna Burda

III miejsce nauczycieli - pani Justyna Bogusz

Wszystkim osiągnięciom towarzyszyła wielokrotna medalistka olimpijska - pani Karolina Naja i Wójt Gminy Wałcz - pan Jan Matuszewski.

Zdjęcia wykonano dzięki materiałom pozyskanym poprzez #LaboratoriaPrzyszłości

• Ważenie placaków

• W piątek 21października nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Główny Inspektorat Sanitarny dotyczący "Promowania zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży szkolnej". Celem akcji jest zwrócenie uwagi na skutki nieprawidłowego noszenia tornistra i nadmierne obciążenie kręgosłupa.

Tornistry i plecaki naszych uczniów zostały wybiórczo zważone i niejednokrotnie są one zbyt ciężkie.

Rodzicu, przy zakupie plecaka kieruj się jego wagą, budową, możliwością regulacji.

Nauczycielu, przypominaj uczniom o możliwości zostawienia podręczników, ćwiczeń i przyborów szkolnych w szafkach!

Uczniu, wkładaj do plecaka tylko potrzebne rzeczy!

Pamiętajmy, prawidłowe obciążenie plecaka nie powinno przekraczać 10 % masy ciała dziecka.