• Gminny Konkurs Plastyczny

• Zapraszamy do udziału w gminnym konkursie plastycznym promującym wartości rodziny. Mogą wziąć w nim udział wszyscy uczniowie klas 1-8.

Technika: rysunek, malarstwo, wycinanka, wyklejanka, collage .

Format: A4 lub A3

Termin: 10 czerwca 2022 r.

• Lekcja przyrody

• Gdzie najlepiej poznawać przyrodę? Oczywiście na Morzycówce i oczywiście razem z panią Magdaleną Marchwiak. Klasa IV wyruszyła na Morzycówkę aby poznać las, jego budowę, drzewa w nim rosnące oraz rośliny i zwierzęta, które tam rośną i żyją. Na początku wysłuchaliśmy bardzo ciekawych informacji o lesie, a następnie wyruszyliśmy na wycieczkę. Zabraliśmy plecaki, w których znaleźliśmy potrzebne nam przyrządy. Posługiwaliśmy się lornetką i lupą. Obserwowaliśmy przyrodę z bliska i z daleka. Było jak zwykle super, jeszcze raz dziękujemy!

• Dzień Matki

• Samorząd Uczniowski w imieniu całej uczniowskiej społeczności

pragnie złożyć życzenia w tak szczególnym dniu - Dniu Matki.

Dałaś mi ciepło i serce,

ocierałaś moje łzy.

Jesteś dla mnie całym światem,

nikt nie ma Mamy takiej, jak Ty.

Dziś, kochana Mamo,

masz twarz uśmiechniętą. Niech przez cały rok

trwa Twoje święto.

Nie ma drugiej takiej osoby na świecie,

która tyle wie o mnie i która,

cokolwiek się nie stanie,

zawsze o mnie troszczyć będzie się.

Dlatego powiem krótko: Mamo, kocham Cię!

• Dzień Mamy i Taty

• Na kartce kalendarza 26 maja widnieje Dzień Mamy. Niecały miesiąc później – 23 czerwca przypada Dzień Taty. W przedszkolu te dwa święta obchodzimy jednego dnia. W tym wyjątkowym dniu dzieci z Oddziałów Przedszkolnych składają życzenia swoim mamusiom i tatusiom. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego występu artystycznego przygotowanego specjalnie dla Was kochani rodzice.

Śpiewane życzenia znajdują się tutaj.

• To już ostatnia prosta przed jutrzejszym egzaminem naszych ósmoklasistów.

Życzymy Wam powodzenia i połamania piór.Niech sprzyjają Wam arkusze i zadania!

• Pasowanie na czytelnika

• Dzisiaj do grona czytelników dołączyli pierwszoklasiści. W bibliotece szkolnej czekały na uczniów Wróżki Karteluszki. Przygotowały zadania i zagadki. Sprawdziły znajomość bajek. Po wykonaniu zadań dzieci złożyły przyrzeczenie.

Na pamiątkę otrzymały dyplomy I kolorowe zakładki.

• Finał Pho3nix Active School

• Wielki finał Pho3nix Active School zakończony! To było prawdziwe szaleństwo! Sportowa Olimpiada „Szybciej, wyżej, mocniej” dla młodych sportowców naszej szkoły. DZIĘKUJEMY za mega dzień, energię i do sportu.

fot. Karol Ćmiel

• Laureaci konkursu na LAPBOOK

• Laureaci konkursu na LAPBOOK o patronie roku 2022 z naszej szkoły

przed Państwem!

1 miejsce zajął Adrian Kiński z klasy 4

Wyróżnienie otrzymała Agata Gawęda z klasy 7

Warto brać udział w konkursach i dzielić się swoją wyobraźnią.

Nagrody dla Adriana ufundował Organizator,

czyli Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strącznie,

zaś nagrodę dla Agaty ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Lubnie.

• Dzień Patrona Szkoły

• Dziś 18 maja obchodziłby swoje 102 urodziny patron naszej szkoły św. Jan Paweł II. Papież przełomów, filozof, człowiek kultury, poeta, aktor, miłośnik gór, człowiek pokoju, niestrudzony pielgrzym, inspirator przemian na świecie, człowiek wiary.

Rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele św. Anny. Następnie odbyła się akademia, na której wysłuchaliśmy recytacji poezji naszego patrona. A uczniowie klasy szóstej przedstawili sceny z życia Karola Wojtyły po tytułem „Dom przy Kościelnej”. Uczniowie również śpiewali piosenki „Lolek”, „Słowiański Papież” oraz oczywiście „Barka”.

fot. Karol Ćmiel

• Kiermasz książek

• Wiosenny kiermasz książek już jutro, zapraszamy.

W ofercie kolorowanki, łamigłówki, baśnie, opowiadania dla najmłodszych i młodzieży.

• Fotografia czarno - biała

• Koło fotograficzne poznało dzisiaj dwa zagadnienia: portret i fotografia czarno-biała. Czasami warto zrezygnować z barw i ozdobników żeby powiedzieć więcej, a filtr monochromatyczny to prawdziwy powrót do historii.

• Zajęcia z programowania i robotyki

• Dla każdego cos innego! Zajęcia z programowania i robotyki: Scotie Go!, Minecraft na Code.org oraz programowanie robota mBota-S. Wciagające przyszłościowe zajęcie! :-)

• "Wierszyki łamiące języki"

• Wspaniała wiadomość Nikola Pralicz zajęła 2 miejsce w Konkursie recytatorskim "Wierszyki łamiące języki", który odbył się dzisiaj w Wałeckim Centrum Kultury. Naszą szkołę godnie reprezentowały także Magdalena Filarowska i Amelka BorkowskaSuper dziewczyny!!! Oprócz zmagań recytatorkich uczennice skrupulatnie zwiedziły CIT oraz bibliotekę.

• "Wierszyki łamiące języki"

• „Wszczęli wrzask Szczebrzeszynianie”, „Nad rzeczułką pod Swarzędzem przędzą przędzę cztery jędze”, te i inne łamańce językowe królowały dziś na szkolnym konkursie recytatorskim pod hasłem "Wierszyki łamiące języki".

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów klas I – III.

Występujących oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Kucapska, p. Justyna Bogusz, p. Dorota Kominek-Szymczak i p. Karol Ćmiel.

Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z interpretacją wierszy zawierających trudne do wymówienia „zbitki językowe”, a jury po długich obradach wyłoniło zwycięzców:

I miejsce Nikola Pralicz

II miejsce Amelia Borkowska

III Magdalena Filarowska

Wyróżnienie Jan Bogusz

Nagroda publiczności Antoni Szymański.

Zwycięzcy konkursu 11 maja zaprezentują naszą szkołę podczas konkursu recytatorskiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wałczu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.

• Noc integracyjna

• Energia klasy 4 jest wszystkim dobrze znana, idealnie też wpasowuje się w każdą formę aktywności, także podczas nocy integracyjnych. Zajęć nie brakowało: zajecia sportowe, gry planszowe i zabawa w chowanego, konkurs talentów, a na koniec dawka kultury i sen. :-)