• Rekrutacja 2022/2023

• Trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I publicznej szkoły podstawowej. Wszystkie ważne informacje i dokumenty uzyskasz w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strącznie. "Przyszłość zaczyna się dzisiaj"!

• ZRÓB SOBIE ZDJĘCIE Z KSIĄŻKĄ

• Edycja 2022 - W zeszłym roku chwaliliśmy się zdjęciem z książką,

powtórzmy w tym roku tę akcję!

Opublikuj w komentarzu takie rodzinne/swoje zdjęcie.

Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo i uczy,

warto codziennie choć chwilę poczytać!

• Konkurs!

• ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Zaprojektuj LAPBOOK o wybranym patronie roku 2022!

• Młodzi reporterzy

• Kolejne zajęcia z cyklu Expressu Młodych Reporterów za nami. Nagraliśmy ciekawe ujęcia i poznaliśmy kolejne funkcje kamery. Z takimi umiejętnościami możemy uwiecznić ważne świąteczne wydarzenia w domu.

• Wielkanoc tuż, tuż.

• Dzieci z grupy Słoneczek już nie mogą doczekać się wielkanocnego zajączka oraz śmigusa dyngusa. W oczekiwaniu na święta przedszkolaki nauczyly się nakrywać do stołu, liczyły wielkanocne jajka, urządziły wyścig w ich noszeniu oraz wykonały przepiękne wielkanocne ozdoby, które zdobią naszą salę tworząc świąteczną atmosferę.

• Iluzjonista w szkole

• Na zaproszenie naszej Rady Rodziców wszyscy uczniowie szkoły mogli uczestniczyć dzisiaj w pokazie iluzjonisty. Nie zabrakło sztuczek, wyciągania królika z kapelusza i czarowania jajek wielkanocnych, a to wszystko okraszone poczuciem humoru magika. Dziękujemy Radzie Rodziców i cieszymy się, że dzieci miały dzisiaj chwilę rozrywki!

• Eko-kartka

• Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie.

Szczegółowe informacje w bibliotece.... czekam na Was!

• Dzień Ziemi

• Już niedługo DZIEŃ ZIEMI. Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla Niej. Wybierz 5 zadań zrób zdjęcia i prześlij do nauczyciela przyrody i biologii. Nagroda - niespodzianka. Zdjęcia wysyłamy do 29 kwietnia 2022 r.

• Policyjne rady

• Dzisiaj klasy 4-5 uczestniczyły w spotkaniu z oficer prasowym Komendy Powiatowej Policji w Wałczu panią Beatą Budzyń. Dowiedzieliśmy się jakie zachowania nie są właściwe i jakie konsekwencje czekają na łamiących zasady. Jak zawsze pani Beata opowiadała obrazowo i rzeczowo.

• 2 kwietnia 2005 r. godzina 21.37.

• “Człowieka trzeba mierzyć miarą serca” Jan Paweł ll.

2 kwietnia 2005 r. godzina 21.37.

Świat się zatrzymał... a On powrócił do Domu Ojca.

Wspominamy i pamiętamy!

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• Dziś święto nas wszystkich!  Co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ustanowiony przez IBBY, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych czytelników.Wszystkim nam życzymy, by powstawało jeszcze więcej pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, które poruszą ich serca i nie dadzą o sobie zapomnieć!

• Wizyta w RCKU

• Dziś na zaproszenie RCKU klasa VIII zwiedziła szkołę i zapoznała się z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny. Uczniowie z zaciekawieniem i uwagą słuchali i oglądali pracownie i klasy. Niektórzy zastanawiają się nad wyborem właśnie tej szkoły.

• Segregacja odpadów

• Wczoraj nasze klasy 4-6 miały okazję uczestniczyć w warsztatach o tematyce segregacji odpadów. Ważne kwestie omówiła przedstawicielka firmy Altvater pani Zuzanna Błaszczyk-Koniecko. To temat, który niesłabnąco pozostaje naszym oczkiem w głowie. Staramy się dbać o środowisko!