• Z kulturą mi do twarzy

• Dzisiaj 14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora.To bardzo ważne święto i doskonała okazja do podkreślenia wyjątkowej roli osób starszych w naszym społeczeństwie. Mądrość i doświadczenie życiowe to wartości absolutnie nie do przecenienia.

Z tej okazji grupa Słoneczek wybrała się na spacer podczas którego dzieci rozdawały przyniesione przez siebie herbatki wszystkim seniorom z naszej miejscowości.

Akcja ta została zorganizowana w ramach udziału naszej grupy w projekcie ,, Z kultura mi do twarzy ''.

Jeszcze raz życzymy wszystkim seniorom dużo zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń.

• Szkoły pełne talentów

• Jeżeli w Twoim domu kryją się jeszcze Talenciaki to nie zwlekaj tylko przynieś je do szkoły. Do 20 listopada można je przypisać do naszego konta. Potem już tylko pozostanie wybrabie wspólnej nagrody.

• Uczniowie kl. I-III o patriotyzmnie

• Codziennie cieszymy się niepodległością i korzystamy z wolności pamiętając, że zawsze trzeba o nie dbać, byśmy nie musieli o nie walczyć. Uczniowie klas I-III z okazji 11 listopada przygotowali krótki filmik upamiętniający dzień odzyskania niepodległości

• Polska, Polki, Polacy, wolność

• Polska, Polki, Polacy, wolność - to temat dzisiejszych zajęć w Kamienicy z przedszkolakami ze Szkoły Podstawowej w Strącznie. Dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedzą, wykonać prace plastyczne związane z Ojczyzną i spędzić miło czas.

Dziękujemy wychowawcy- pani Soni oraz paniom Marioli i Kasi.

Zajęcia przygotowali i poprowadzili pani Ewa i pan Jacek, który zadbał również o piękne zdjęcia.

• 11 listopada

• „Nie ma nic cenniejszego nad niepodległość i wolność.”- Hồ Chí Minh

Dzień Niepodległości, który przypada na 11 listopada to narodowe święto, podczas którego każdy Polak powinien w głębi serca podziękować przodkom za odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Z okazji tego dnia reprentacja uczniów, rodziców oraz grona pedagogicznego z panią dyrektor uczestniczyły w obchodach Narodowego Święta Niepodległości pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego jak i również aktywnie w Surviwałowym Biegu Niepodległości w Zbicach.

• Wieczornica patriotyczna

• Wieczornica patriotyczna w 2022 przeniosła się na plac przy szkole. W wieczorowej atmosferze, przy jednoczącym ognisku, obok stoiska z pysznymi posiłkami od Rady Rodziców, nasi uczniowie zaśpiewali wiele wzruszających piosenek. Zostali przygotowani przez panią Katarzynę Kucapską i nie sposób było nie dołączyć do nich ze śpiewem. Takie podtrzymywanie tradycji, historii i tożsamości ma w sobie wyjątkową wartość. Dziękujemy przybyłym i w szczególności dzieciom na przełamanie swojego stresu przed występami.

• "Słoneczka" i dzień niepodległości

• Słoneczka w tym roku świętowały Dzień Niepodległości w nieco inny sposób. Wybraliśmy się na cmentarz wojenny, na którym dzieci zapalily znicze na grobach polskich żołnierzy. Następnie odwiedziliśmy pomnik Józefa Piłsudskiego. Na końcu naszej wycieczki wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych dla nas w Centrum Charytatwno- Opiekuńczym Caritas Wałcz. Dziękujemy!

• GRM GROT Wałcz

• W tym roku rozpoczynamy obchody Święta Niepodległości już w środę. Dla grup klas w szkole zaproponowaliśmy pokaz militarny GRM GROT Wałcz. Przedstawiono sprzęt militarny, realia wojskowości, a pytaniom uczniów nie było końca. Ochotnicy mieli okazję przymierzyć kamizelkę, hełm, bądź zważyć w dłoni repliki broni. Pasja do wojskowości może mieć piękną i pouczającą formę.

Film z pobytu znajduje się tutaj.

Zapraszamy na jutrzejszą wieczornicę i wspólne śpiewanie przy ognisku!

• Bowling w kl. VI

• Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - czyli integracyjne popołudnie klasy VI spędzone na kręglach Kołacz Bowling. Był to świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie klasowej rodziny.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek ustanowiono w rocznicę urodzin

Walta Disneya, jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

W naszej szkole też przebierańców nie zabrakło! Sprawili oni,

że uśmiech pojawiał się na każdej twarzy!

• Dzień Postaci z Bajek - przedszkole

• 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji przedszkolaki wzięły udział w „Balu Postaci z Bajek”. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc: księżniczek, Spider-Mana, Roszpunki i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw na sali. Wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.

Rewelacyjne przebrania przedszkolaków zobaczysz na filmie, który znajduje się tutaj.

• "Szkoła Pamięta"

• #SzkołaPamięta

W ramach akcji "Szkoła Pamięta" uczniowie klasy 4 odwiedzili cmentarz w Strącznie, uporządkowali kilka opuszczonych grobów, zapalili znicze oraz zmówili modlitwę w intencji zmarłych z naszych rodzin.

• Warsztaty kulinarne w kl. II

• Zdrowe odżywianie to najlepszy sposób na zapewnienie odpowiedniej dawki energii i witamin, a tym samym zdrowia.

Aby pokazać dzieciom, że przygotowanie zdrowego deseru nie jest trudne, a może przynieść dużo radości, w klasie II zostały zorganizowane warsztaty kulinarne. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie przygotowali smaczne owocowo-warzywne jeże.