• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi już minął, więc czas na podsumowanie naszej akcji. Uczniowie naszej szkoły z okazji Dnia Ziemi wykonywali modele globusów, które pięknie prezentowały się w klasach i na szkolnym korytarzu. Uczniowie również wzięli udział w tzw. "wyzwaniach". Musieli między innymi pokazać jak segregują odpady, jak dbają o rośliny, kochają drzewa i bawią się ze swoimi pupilami.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie

• Lekcja biologii na Morzycówce

• Dnia 27 kwietnia uczniowie klasy V wzięli udział w lekcji biologii na Morzycówce. Ugościła nas jak zwykle pani Magdalena Marchwiak, której bardzo dziękujemy. Opowiadała nam o zwierzętach żyjących w lesie i ich zwyczajach. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy zwierzęta znajdujące się w budynku Morzycówki. Następnie wyruszyliśmy do ogrodu aby poznać mszaki i paprotniki. Uczniowie z wielką uwagą słuchali pani Magdy i oglądali znalezione okazy. Była to bardzo ciekawa i trochę inna lekcja biologii.

• Wywieś flagę!

• Zbliżają się ŚWIĘTA MAJOWE, pamiętaj żeby wywiesić flagę Polski.

Cieszymy się na myśl o świętowaniu w najbliższych dniach, to dla nas okazja nie tylko na rodzinny czas, ale również na refleksje dlaczego te święta są tak ważne.

1 maja obchodzimy Święto Pracy, 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zaś 3 maja rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Nasze przedszkolaki mają swoje pomysły czym jest praca, flaga i konstytucja, zachęcamy do zapoznania się z ich propozycjami tutaj.

• Lapbooki - konkurs

• Wystawę konkursowych LAPBOOKÓW można oglądać w Bibliotece Publicznej Gminy Wałcz w Lubnie w najbliższych tygodniach. Zachęcamy do odwiedzin i korzystania z księgozbioru.

• Wyniki konkursu gminnego

• Ponownie mamy zaszczyt opublikować wyniki konkursu na LAPBOOK o patronie roku 2022!

Gratulujemy zwycięzcom, a także każdemu uczestnikowi, który zaangażował się i zgłosił swoją pracę.

Zgłoszono 20 prac z 6 gminnych szkół. Lapbooki oceniało Jury p. Jan Matuszewski – Wójt Gminy Wałcz, p. Joanna Mackiewicz – Sekretarz Gminy Wałcz, p. Aldona Piaskowska – przedstawiciel Biblioteki Publicznej Gminy Wałcz, p. Beata Mędrek – przedstawiciel Biblioteki Publicznej Gminy Wałcz, p. Marlena Jakubczyk – przedstawiciel Muzeum Ziemi Wałeckiej, p. Bartłomiej Baranowski – przedstawiciel Muzeum Ziemi Wałeckiej.

Sponsorem nagród punktowanych jest Organizator, zaś wyróżnień Biblioteka Publiczna Gminy Wałcz. Zostaną one do dnia 6 maja dostarczone do szkół przez Organizatora.

• Historie z sieci wzięte

• Komiks o Ikarze i Dedalu. Wersja współczesna: Ikar tak dużo czasu spędza przed komputerem, że zapomina o swoich kolegach. Jego przyjaciel Dedal ma plan.... zobaczcie, co zrobili razem autorzy pracy: Wojtek i Alex z klasy. 4 oraz Łukasz z klasy.3