• Wiosenne kanapki

• Wiosna pojawiła się w lasach, na łąkach, w parkach i także w naszej szkole. Wiosenne, zdrowe kanapki wykonali trzecioklasiści. Było tak pysznie, że dziś słońce z przejedzenia nie ma siły wyjść zza chmur. Dzieciaki! Kolejnym razem inne, ale równie pyszne wyzwanie kulinarne.

• Powitanie wiosny

• W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny Biedroneczki oraz Słoneczka zaczęły tydzień wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach pojawiły się kąciki wiosenne, które dzieci samodzielnie przygotowały. W poniedziałek razem z naszymi starszymi kolegami oficjalnie pożegnaliśmy zimę. Spaliliśmy Marzannę oraz stworzyliśmy wiosenny dywan na przedszkolnym korytarzu.

• Dekoracje świąteczne

• W ramach zajęć z Laudato Si pod bacznym okiem Pana Jacka uczniowie z naszej szkoły rozpoczęli przygotowania dekoracji świątecznych. Spędzili miłe, choć pracowite chwile w Kamienicy. Dzięki nim słońce piękniej świeci. :-)

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• Światowy Dzień Zespołu Downa. My również włączamy się w obchody tego dnia zakładając do szkoły dwie różne skarpetki na znak solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa.

fot. Karol Ćmiel

• Zapraszamy!

• W trakcie naszej wędrówki po placówkach edukacyjnych zawitaliśmy do Strączna. Zobaczmy jak się prezentuje oferta edukacyjna tamtejszej Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego! Film promocyjny znajduje się tutaj.

• Pasowanie na Przedszkolaka

• 16 marca Biedroneczki miały swój Wielki Dzień - Pasowanie na Przedszkolaka. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Było wesoło, kolorowo i bardzo rodzinnie.

• W oczekiwaniu na wiosnę

• Słoneczka i Biedroneczki przygotowują się do powitania wiosny. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci wraz z paniami wykonały ekologiczną Marzannę, która w poniedziałek razem z nami pożegna zimę i przywita wiosnę. Już nie możemy się doczekać!

• Dzień Św. Patryka

• Dzisiaj wszyscy przenieśliśmy się do Irlandii. Zielona galaretka, zielona woda w toalecie, zielone koniczynki i my… zieloni.

W radiowęźle irlandzka muzyka, na przerwie rozwiązywaliśmy quizy i tańczyliśmy Irish dance. Na lekcjach było sporo informacji na temat patrona Irlandii, tradycji i ciekawostek. To zdecydowanie jeden z najfajniejszych dni roku szkolnego.

• Dzień Piekarza i Cukiernika

• 15 marca z okazji Dnia Piekarza i Cukiernika przedszkolaki rozmawiały o tym, na czym polega praca piekarza i cukiernika. Dzięki uprzejmości Pani Mileny dzieci miały okazję na chwilę wcielić się w rolę prawdziwych cukierników i przygotowały przepyszne czekoladowe muffiny. Wszystkim piekarzom i cukiernikom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego.

• Średniowieczne zamki

• Czy zamki średniowieczne mają coś do ukrycia? Nie, jeżeli poznaje się je od podszewki! Nasi uczniowie klasy 5 zmierzyli się z projektowaniem makiet, oto efekty ich prac.

• Konkurs na Kroki

• Międzyszkolny Konkurs na Kroki dla Szkół Podstawowych. Serdecznie podziękowania dla wszystkich , którzy w wybranym okresie zwiększyli swoją aktywność fizyczną. Szczególne gratulacje dla Martyny Rabczuk, która zrobiła tych kroków najwięcej, ponad 200 tys.!!