• Tosty dla chętnych

• Dziś w szkole było pysznie. Amatorów tostów z serem nie brakowało. Dzięki tosterom zakupionym na potrzeby koła kulinarnego udało się nakarmić wszystkich głodomorów. Chcecie więcej? A może gofry? Zapraszamy w przyszłym tygodniu.

• Centrum Nauki Metalowe Inspiracje

• Grupa Słoneczek w tym tygodniu zmierzyła się z przeszłością, która miała wpływ na teraźniejszość, a dokładniej z wynalazkami.

Zwieńczeniem tematu był wyjazd do Lokalnego Centrum Nauki Metalowe Inspiracje podczas którego dzieci wzięły udział w warsztatach LEGO ucząc się podstaw programowania. Świetnie się bawiły budując roboty z kolorowych zestawów. Ciekawym miejscem w okazał się „Metalowy Plac Zabaw”. To był udany wyjazd.

• Układy w człowieku

• Trochę inna lekcja przyrody. Uczniowie klasy IV utrwalali wiedzę o układach człowieka wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności a przede wszystkim kreatywność. Było naukowo i wesoło.

• Warcaby w kl. I

• Warcaby to gra logiczna znana na całym świecie, w którą rozgrywane są turnieje i mistrzostwa. Gra rozwija zdolności logicznego myślenia, kreatywność, a od dziś może stać się prawdziwym hobby każdego Pierwszoklasisty.

• Gołębie pokoju

• Korytarze naszej szkoły zapełniły się gołębiami pokoju. W happeningu wzięli udział zarówno starsi jak i młodsi uczniowie.

• Metalowe inspiracje

• Klasa VIII odwiedziła Lokalne Centrum Nauki - "Metalowe Inspiracje". To miejsce, w którym może spotkać się nauka i nowoczesna technologia. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z symulatorów lotu oraz symulatora jazdy samochodem. W pracowni klocków edukacyjnych projektowali, programowali i konstruowali roboty w oparciu o zestawy klocków LEGO. Było bardzo ciekawie a czas zleciał bardzo szybko.

• 8 marca - Święto Kobiet

• Kobieta swoje piękno pokazuje w różny sposób, również poprzez fryzurę.

Samorząd Uczniowski proponuje spędzić w szkole ten dzień nieco inaczej! Zachęcamy do zapoznania się z plakatem i do dzieła!!

Najciekawsze fryzury z dnia 8 marca sfotografujemy, a zdjęcia zaprezentujemy na szkolnym fb.

• Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i kl. I

• Trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I publicznej szkoły podstawowej. Wszystkie ważne informacje i dokumenty uzyskasz w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strącznie. "Przyszłość zaczyna się dzisiaj"!

• Pomoc dla Ukrainy

• „Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.” Jan Paweł II

Ilość zebranych darów przeszła wszelkie oczekiwania!

Dziękujemy z całego serca!!

• Express Młodych Gospodarzy

• Rozpoczeliśmy pilotażowy projekt naszej Gminy Wałcz "Express Młodych Gospodarzy"!!! Uczestnicy zajęć mieli okazję zapoznać się ze sprzętem do nagrywania i próbowali swoich sił jako dziennikarze. Czeka ich długa droga, by poznać wszystkie opcje kamer, ale entuzjazmu im nie brakuje!