• Lekturiada

• Martyna Pietrzak reprezentowała naszą szkołę i gminę Wałcz w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty i Książnicę Pomorską w Szczecinie. Lekturiada to prawdziwe święto słowa, uczta literacka, podczas której uczestnicy czytali fragmenty wybranych w drodze głosowania lektur. W naszej szkole była to "Ania z Zielonego Wzgórza". Martyna otrzymała propozycję wystąpienia w audycji kulturalnej Radia Szczecin... Czekamy na to nagranie.

• Certyfikat "Kubusiowi Przyjaciele Natury”

• Uczniowie z klasy I otrzymali Certyfikat "Kubusiowi Przyjaciele Natury” potwierdzający udział w jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Pierwszoklasiści przez cały rok szkolny brali udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu.

• "Co wiemy o lesie?"

• Dziś uczniowie naszej szkoły brali udział w II Powiatowym Konkursie Przyrodniczym "Co wiemy o lesie?". Reprezentacja w składzie: Julia Dąbrowska i Mateusz Baszczyn z klasy V oraz Marcel Gabryelczyk z klasy IV nie zajęła punktowanego miejsca, ale zdobyła nowe umiejętności i doświadczenia. Gratulujemy!

• Przyroda i JA

Pod takim hasłem uczniowie klasy II zakończyli projekt edukacyjno-przyrodniczy. Poznawaliśmy kierunki świata, skonstruowaliśmy róże wiatrów, zakładaliśmy zielniki oraz wybraliśmy się na krótką wycieczkę do gospodarstwa ogrodniczego, gdzie czekały na nas najróżniejsze odmiany kwiatów.

• Dzień Dziecka w kl. VII i VIII

• Klasa VII i VIII Dzień Dziecka spędziły na wycieczce w Ogrodach Tematycznych "Hortulus" w Dobrzycy. Uczniowie obejrzeli różnorodne ogrody tematyczne: skalne, leśne, wodne, japońskie, francuskie oraz oryginalne w stylu angielskim a także autorskie: Woń, Zapach, Cisza, Dźwięk i Światło. Było przepięknie choć deszczowo. Następnie pojechaliśmy do Ogrodów Hortulus Spectabilis z największym na świecie labiryntem grabowym i wieżą widokową. Było mnóstwo zabawy, trochę strachu i błota. Po posileniu się i kwiatowych zakupach wróciliśmy do domu.

• Dzień Dziecka w przedszkolu

• W tym roku nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka razem ze swoimi rodzicami i rodzeństwem, którzy odwiedzili ich w przedszkolu. Wiele radości i uśmiechu dostarczyły wszystkim uczestnikom wspólne śpiewy, tańce, konkurencje sportowe. Atrakcją dla dzieci było również malowanie twarzy, banki mydlane oraz słodkie przekaski w postaci waty, popcornu i lodów. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie i wspólne zabawy.

• Dzień Dziecka w klasie 4

• Mimo niepokojącej nas pogody, udało nam się zrealizować plan w 100%!!!

Najpierw McDonald's i pyszne śniadanie, zaś po posiłku dotarliśmy do Grupy Warownej Cegielnia.

Uczniowie korzystali z oferty obiektu, od gry terenowej, poznawania obiektów i maszyn na placu, po strzelanie z wiatrówki pod okiem opiekunów LOK Wałcz. Nie zabrakło też ogniska z pysznymi kiełbaskami.

Przede wszystkim chcemy podziękować pani Justynie Kopińskiej, która przygotowała nam te atrakcje i Radzie Rodziców, która pozwoliła przeżyć nam te emocje swoim dofinansowaniem.

• Życzenia na Dzień Dziecka

• Kochanie Dzieci !!!Z okazji Dnia Dziecka. Życzę Wam,

aby spełniły się wszystkie Wasze marzenia.

Niech radość z życia Was nie opuszczai wszystko,

co najlepsze niech się spełnia każdego dnia.

Jan MatuszewskiWójt Gminy Wałcz

• Opiekunki Samorządu Uczniowskiego dołączają się

do wielu już dziś wypowiedzianych życzeń: wszystkiego dobrego! :-)

• Robotyka i programowanie

• Programowanie i robotyka - kolejny stopień wtajemniczenia dla wytrwałych! Scotie GO! i programowanie w Minecfraft! Osiąganie coraz lepszych wyników wkręca i daje mnóstwo satysfakcji! Polecamy!