• 11 listopada 2019 r.

• Przedstawicielki naszej szkoły, uczennice klasy VII a Ania i Oliwia brały czynny udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości: wspólnie z innymi śpiewały hymn narodowy, brały udział we mszy św. oraz składały wieńce pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Nasz piękny kraj posiada trudną historię. O wolność musieliśmy długo i boleśnie walczyć, a dziś możemy cieszyć się niepodległością! O emigracyjnych artystach przypomniały nam dzisiaj klasy 7 w krótkim spektaklu wokalno-teatralnym. Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Polski gościliśmy pasjonata historii pana Jarosława Rachubińskiego wraz z uczniami z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu. Opowiadał nam o mundurach i symbolach, powstaniu wielkopolskim i rogalach świętomarcińskich. Dziękujemy wszystkim, którzy uczcili ten dzień poprzez strój galowy i patriotyczne kotyliony. Cieszmy się wolną Polską.

• Sensoplastyka

• Dzieci z oddziałów przedszkolnych rozpoczęły cykl zajęć prowadzonych metodą Sensoplastyka®. Kolorowe brudzenie wpływa na stymulowanie wszystkich zmysłów, rozwija mowę i kreatywność oraz umiejętności intra- i interpersonalne. Legalne brudzenie naprawdę im się spodobało. :-)

• Apel

• Zapraszamy do uczestnictwa w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości już w ten piątek o godzinie 10:40.Włączając się do akcji "Niepodległa do Hymnu" odśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego”!

• Euroweek 2019

• Obóz językowy Euroweek w Rozance, to jak zawsze niezliczona ilość aktracji! Swoimi pomysłmi na zajęcia językowe i integracyjne podzielili się z nami wolontariusze z Kolumbii, Meksyku, Indonezji, USA, Peru. Zajęcia takie, to między innymi: prezentacje krajów, autoprezentacja, ćwiczenia komunikacyjne, gry, zabawy, nauka tańców i dużo pomysłów na integrację. Nietopwo spędzony czas, zapewne zostanie uczestnikom w pamięci na długo. :-)

• Pasowanie na pierwszaka

• Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów należy już do tradycji naszej szkoły. W czwartek, 31 października 2019 roku, najmłodsi uczniowie, przy współudziale starszych koleżanek, zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności przed rodzicami, nauczycielami, zaproszonymi gośćmi i społecznością uczniowską. Pierwszoklasiści ze swoją wychowawczynią Justyną Dominiak zostali aktywnie włączeni w przebieg uroczystości. Zaprezentowali program artystyczny, a później złożyli ślubowanie. Potem dyrektor szkoły pani Anna Zasada-Wyrzykowska, dokonała aktu pasowania każdego pierwszoklasisty na ucznia, później przyszedł czas na liczne upominki ufundowane między innymi przez Radę Rodziców.