• Kolory wakacji

• Koło Fotograficzne kończy dzisiaj swoje działania w tym roku szkolnym. Zrealizowaliśmy temat: „Kolory wakacji”. Pamiętajcie żeby w trakcie wakacji kolekcjonować dobre kadry!

• Integracyjnie w kl. VII

• Integracyjny wyjazd w kl. VII

W miniony piątek uczniowie kl. VII wraz z wychowawcą wybrali się, by popływać statkiem, skosztować pysznych, prawdziwych lodów, zjeść ulubioną pizzę i spędzić nieco czasu na siłowni na świeżym powietrzu.

Było wesoło, sympatycznie i pysznie.

Wszyscy składają serdeczne podziękowania p. Edycie za wspólne spędzenie kilku chwil.

• Kreatywne prace plastyczne

• Klasa II ukończyła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Kreatywne prace plastyczne". Każdy uczeń otrzymał CERTYFIKAT, potwierdzający wykonanie wszystkich zadań.

• Solec Kujawski

• 14 czerwca Biedroneczki i Słoneczka wyruszyły w poszukiwaniu przygód do Solca Kujawskiego. To właśnie w „Jura Park Solec” dzieci mogły przenieść się w pradawny świat dinozaurów. Przedszkolaki spędziły czas bardzo aktywnie i kreatywnie rozpoczynając od ścieżki dydaktycznej o długości ok. 2km. Następnie dzieci udały się na seans filmowy do kina, gdzie dzięki najwyższej technologii 5D mogły rozbudzić swoje emocje. Po seansie czekały na dzieci warsztaty plastyczno-paleontologiczne. Na zakończenie nie zabrakło atrakcji w postaci pobytu na placu zabaw oraz parku rozrywki.

• Pierwszaki w Lubnie

• Do wakacji pozostało jeszcze kilka dni, więc Pierwszaki postanowiły odwiedzić bardzo ważne miejsce na mapie naszej gminy - bibliotekę w Lubnie. Uczniowie zwiedzili każdy zakątek tego magicznego miejsca, wzięły udział w warsztatach plastycznych oraz otrzymały książki w ramach akcji „Mała książka, wielki człowiek”. Dziękujemy bardzo Pani Aldona Piaskowska za ciepłe przyjęcie.

• Kl. VI na Morzycówce

• Morzycówka i klasa IV na lekcjach przyrody. Było ciekawie i działaliśmy praktycznie. Las nie ma już przed nami tajemnic. Dziękujemy pani Agacie.  Wrócimy!

• ISKRY NIEPODLEGŁEJ

• Być może rok szkolny jest na ostatniej prostej, ale pomysłów na integrację nam nie brakuje!

Klasa 5 wybrała się dzisiaj do Wałcza na specjalny pokaz „Iskry Niepodległej”, a tam eksponaty, historia Polski i niezwykłe efekty interaktywne!

Taki wyjazd to także okazja na skosztowanie słodkości, spędzenie czasu ze sobą

Taki wyjazd to także okazja na skosztowanie słodkości, spędzenie czasu ze sobą.

• Pasja Magdy z kl. VI

• Rozwijanie swoich zainteresowań i pasji to także poszerzanie swoich horyzontów i poznawanie nowych rzeczy. Magdalena Baszczyn uczennica klasy VI.

• Dzień Przyjaciela

• Wakacje tuż, tuż, ale my dajemy Wam jeszcze szansę na zgarnięcie fajnej nagrody. Z okazji Dnia Przyjaciela 9 czerwca Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs fotograficzny. Zachęcamy, abyście pod tym postem wrzucali w komentarzach zdjęcia z Waszym przyjacielem/ przyjaciółką/ przyjaciółmi. Szczegółowy regulamin udostępniamy na Librusie.

• Identyfikacja rowerów

• Dzisiejsza akcja „IDENTYFIKACJA" - OZNAKUJ ROWER w ramach Światowego Dnia Roweru. Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu za oznakowanie naszych jednośladów.

Wideorelacja znajduje się tutaj.

• Udzielamy pierwszej pomocy

• Pierwsza pomoc przedmedyczna. Zajęcia pełne wrażen i nowych umiejętności. Kl. 4 dziękuje p. Bożence, szkolnej higienistce za przekazaną wiedzę i zaangażowanie.

• Znakowanie rowerów

• Środa, godzina 11.00 przyjdź, przyjedź i oznakuj swój rower

Oznakowanie roweru jest bardzo proste. Wystarczy z rowerem, dowodem osobistym bądź legitymacją przyjść do naszej szkoły. Tam rower zostanie oznakowany w trzech miejscach przez pracownika policji na ramie roweru pod kierownicą, na ramie przekładni sprzężonej z przekładnią i na przednim widelcu.

ZAPRASZAMY!

• Praktyczna jazda rowerem

• Praktyczna jazda rowerem i karta rowerowa w zasięgu ręki!

Dziś w obecności policjanta uczniowie kl. IV zdawali

i zdali egzamin na kartę rowerową w 100%.

Gratulacje, byliście świetni!

• Czego na tej Zielonej Szkole nie było?

• Klasy 5 i 6 miały okazję przełamać niejeden lęk, podjąć się niejednego wyzwania i sprawdzić granice swoich możliwości.

Farma Kalina zaproponowała nam wachlarz atrakcji: park linowy, majsterkowanie, rzeźbienie w miedzi, ceramikę, zabawy na parku wodnym, zadania w kajakach, a także paintball laserowy.

To był czas kolekcjonowania wrażeń, zabawy pod czujnym okiem instruktorów i integracji.

Wierzymy, że właśnie tak aranżowany czas daje uczniom piękne wspomnienia.

Farma Kalina

• Eksperymenty w Bydgoszczy

• Dziś uczniowie klas I-III cały poniedziałkowy dzień spędzili w Bydgoszczy. Był to czas zabawy, eksperymentów, zwiedzania oraz tworzenia. Wszyscy wrócili szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia i torby pełne pamiątek.

• Alpakowy Raj

• Dzisiaj przedszkolaki z grupy Słoneczek miały niesamowitą okazję odwiedzić Alpakowy Raj Było cudownie obcowanie z alpakami było dla Nas nowym, bardzo przyjemnym doświadczeniem.

• Cieszymy się, że byliście z nami na FESTYNIE!

Dziękujemy obecnym, ale także wszystkim, którzy przyczynili się żeby ten DZIEŃ DZIECKA był dla naszych uczniów wyjątkowy.