• PAH dla Ukrainy

• Polska Akcja Humanitarna rozpoczyna ogólnopolską akcję specjalną placówek edukacyjnych „SOS Ukraina”.

Nasz szkoła również weźmie udział w tej akcji. Będziemy edukować i zbierać fundusze za pomogą siepomaga.pl. Link do strony znajduje sie tutaj.

Gdyby ktoś jednak chciał zasilić konto organizacji tradycyjnym przelewem to nr jest poniżej:

02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 z tytułem przelewu „Ukraina”

• Szkolne Koło Wolontariatu dla Ukrainy

• Szkolne Koło Wolontariatu Caritas prowadzi zbiórkę żywności i produktów dla cierpiącej Ukrainy. Są to: artykuły spożywcze z długą datą ważności, środki higieny osobistej, woda niegazowana w zgrzewkach, pieluchy dla dzieci, koce i śpiwory (koniecznie nowe).

• Dzień Dinozaura

• Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoją wielkością i wyglądem. Skąd się wzięły te olbrzymy? Dlaczego wyginęły? Dzień Dinozaura to świetna okazja do tego, aby wyjaśnić kilka z tych tajemnic.

• Instrumenty strunowe

• Efekty przerosły nasze oczekiwania. Instrumenty strunowe zrobione przez Kubę i Mateusza z klasy piątej prezentują się imponująco. BRAWA także dla rodziców, jesteście niezastąpieni.

• Picasso w kl. V i VI

• Dwie kreski markerem i Picasso jest nasz.

Na wystawę rysunków klasy 5 i 6 zapraszamy już w następnym tygodniu.

Oto zapowiedź.

• Elektroniczne ucho

• Szukamy INNOWACJI i rozwijamy naszą bazę! Cały czas myślimy jak unowocześniać naszą szkołę, czym możemy zainteresować uczniów, bądź po prostu pomóc im w nauce. Tym razem testujemy w młodszych klasach elektroniczne ucho i pozwalamy uczniom pracować w komforcie. Co będzie efektem tych działań? Mamy nadzieję, że lepsze wyniki w nauce.

• Dzień Myśli Braterskiej

• 22 lutego - Dzień Myśli Braterskiej. Jest to święto przyjaźni obchodzone przez harcerzy i skautów na całym świecie. Choć w naszej szkole nie mamy drużyny harcerskiej, to dzięki Tycjanowi z klasy czwartej wiemy, że organizacja aktywnie działa w Wałczu. Jak się okazało kilku nauczycieli naszej szkoły było związanych z harcerstwem przez wiele lat...na pewno rozpoznacie kto to jest.

• Niech żyje bal...

• Walentynki to doskonała okazja do zabawy!

Nasze grupy przedszkolne nie tylko znalazły energię na parkietowe szaleństwo, ale także ochotę na udział w grach i zabawach tematycznych. Pomysłów nie brakowało, zaangażowania dzieci tym bardziej!

• Klasa II

• Ziemia i Słońce w Układzie Słonecznym to temat, który odsłania przed uczniami tajemnice kosmosu. Jaką rolę pełni Słońce? Ile jest planet? Z czego są zbudowane? Dlaczego piszemy ich nazwy wielką literą? Pytań naszych uczniów nie brakuje, tym bardziej warto oddalić się nieco i pomyśleć o świecie, który znamy.

• Różne oblicza historii

• Historii można się uczyć na różne sposoby. Choćby w taki kreatywny sposób jak Adrian z klasy 4, który potrafi nie tylko opowiadać o stworzonych konstrukcjach, ale również uzupełniać kolekcję nowymi modelami. Cieszą nas uczniowie, którzy mają swoje pasje!

• 17 lutego Światowy Dzień Kota

• 17 lutego ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Kto miał lub ma tego zwierzaka, to już na zawsze zostanie kociarzem

Samorząd Uczniowski proponuje zabawę na szkolnym fb. Chcielibyśmy zobaczyć Waszych „drapieżników” w różnych codziennych sytuacjach. Koty to takie stworzenia, że mimo, iż większość życia po prostu śpią, potrafią nas bawić i rozczulać. Mile widziane są komentarze pod Waszymi zdjęciami. Hasło naszej zabawy to CZY TWÓJ KOT MA LEPIEJ NIŻ MÓJ?

Życzymy radosnej zabawy.

Polecamy rewelacyjny film nt. "wychowania" kota.