• Drogi uczniu, droga uczennico !!!!

• Oderwij się od.....~

W dniach 1.04 - 6.04 podejmij wyzwanie!!!

Spróbuj zapomnieć o nauce i komputerze!!!

Zrelaksuj się i naładuj baterię do dalszej nauki !!!

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkiejnocy życzy Samorząd Uczniowski.

• Złote szkoły NBP

• Nasza szkoła bierze udział w Programie „Złote Szkoły NBP” organizowanym przez Narodowy Bank Polski. Jest to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych.

Przed nami trudne zadania do wykonania …. Każde zadanie powiązane jest z tematem przewodnim – „Giganci finansów”

1 zadanie to - „Spotkanie z ekspertem”;

2 zadanie to - „Lekcja z ekonomią”;

3 zadanie to - „Debata szkolna”.

Pierwsze zadanie, w formie prezentacji, zorganizowaliśmy 23.03.2021. Tematem zadania było przybliżenie uczniom kl. 7 i 8 roli banku w życiu każdego człowieka, również tego młodego, wkraczającego w dorosłe życie, uzmysłowienie uczniom, że są w wieku, który umożliwia im już korzystanie z niektórych usług bankowych tj. rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, rachunku oszczędnościowego, karty płatniczej czy BLIK’u.

Daliśmy radę !

Nasz Ekspert - Pani Marzena Frątczak cierpliwie i dokładnie wytłumaczyła uczniom mechanizmy i zawiłości ekonomii bankowej. Efekty były widoczne po odesłaniu przez uczniów krótkiego testu dotyczącego poznanych zagadnień.

Teraz przed nami drugie zadanie - „Lekcja z ekonomią”!

Tutaj znajdziesz prezentację eksparta.

• Zamknięte przedszkola

• Od 29 marca do 11 kwietnia przedszkola i żłobki będą zamknięte.

Regulacje zaczną obowiązywać od przyszłego poniedziałku. W tym okresie rodzice/opiekunowie mają prawo do pobierania zasiłku opiekuńczego.

Placówki mają obowiązek zapewnienia opieki dzieciom, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19.

• Dzień Nowych Technologii w Edukacji

• W ciągu kilku ostatnich dni w ramach odchodów Dnia Nowych Technologii w Edukacji (inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki) uczniowie klasy IV i V stali się przez chwilę prelegentami prowadząc fragmenty lekcji online. Łukasz z kl. V pokazał działanie programu: OBS studio oraz Shotcut, Mateusz z klasy V zaprezentował program Audiocity, Irfan View oraz Movie Maker a Kuba z kl. IV pochwalił się świetną znajomością programu graficznego Krita, aplikacji Light Shot oraz Sticky Notes. Chłopcy prezentowali swoje umiejętności nie tylko w swoich klasach. Ich wiedza ze znajomości ww. programów jest ogromna. Polecamy skorzystać z tych aplikacji i programów.

• Caritas Laudato Si` „Słuchaj i podziwiaj - pochwała stworzenia”

• Szkolne Koło Wolontariatu wygrało konkurs grantowy Caritas Laudato Si` „Słuchaj i podziwiaj - pochwała stworzenia” na kwotę 4000 zł. Uczniowie będą budowali budki lęgowe dla sów oraz podczas lekcji żywej przyrody spotkają się z Panem Dawidem Karasiewiczem hodowcą sów.

• Egzaminy próbne

• Próbne egzaminy ósmoklasisty już za nami. Zadbaliśmy żeby przebiegały bezpiecznie i już dzisiaj możemy pomóc naszym uczniom w dalszych przygotowaniach.

Uczennica klasy 8a Zuzanna Kamińska przygotowała film ze zdjęć

jako krótkie wspomnienie tych dni.

• Wiosna!! :-)

• WIOSNA, ACH TO TY... Spotkaliście już wiosnę? Zapraszamy do zabawy wszystkich naszych uczniów. W komentarzu na szkolnym fb wstawcie zdjęcie z pierwszymi oznakami wiosny. Czekamy na nie do środy, najciekawsze zostaną nagrodzone.

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• #SkarpetkoweWyzwanie odbywa się co roku 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Tego dnia zakłada się dwie różne skarpetki, aby wyrazić różnorodność ludzi.Wystarczy włożyć dwie różne skarpetki 21 marca,zrobić zdjęcie zamieścić je w komentarzu pod postem lub udostępnić je w mediach społecznościowych z hasztagiem #SkarpetkoweWyzwanie. Do udziału jest zaproszony każdy, kto chce okazać solidarność z ludźmi cierpiącymi na zespół Downa oraz chce udzielić wsparcia im i ich rodzinom.Akcja ma na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący.

• DKMS

• Uczniowie klasy 7 z wychowawczynią dziękują bardzo Pani Kornelii Zdolskiej z Fundacji DKMS za możliwość uczestniczenia w webinarze "Lekcja z życiem - co warto wiedzieć o dawstwie szpiku?".

• Tajemnice kosmosu

• Przedszkolaki zgłębiają tajemnice Kosmosu. Dowiedziały się co to jest Układ Słoneczny, na czym jest grawitacja, ułożyły Gwiazdozbiór Wielkiego Wozu i zbudowały rakietę kosmiczną. BYły niezwykle zainteresowane.

• "Bezpiecznie na wsi"

• "Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy".Jest to konkurs ogólnopolski plastyczny, a zatem zajęcie w nim miejsca na podium jest gwarancją nagrody, pochwały, oceny celującej z plastyki, a dla klas ósmych potwierdzeniem wolontariatu - wysoko punktowanego w czasie rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. NIE MA NA CO CZEKAĆ. Należy przedstawić pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Załączam link do filmu, w sumie do gry - może pomóc! Technika: malarska, rysunek, wycinanka, kolażFormat : A3 ( duży blok)Termin: 20 marzec 2021.

Link do filmu.

• 12 marca Dzień Matematyki

• Tego dnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Matematyki. Organizowanym, jak co roku, przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Tegoroczna edycja zawierała zadania dotyczące Ziemi. Nauka poprzez zabawę to zawsze świetna forma doskonalenia swoich umiejętności matematycznych.

• Islandia

• Dnia 9 marca 2021 roku zorganizowane zostało spotkanie z Panią Anną Leszczyńską, która opowiedziała nam o Islandii. Pani Ania przedstawiła nam wiele ciekawostek o tym kraju, np. o wulkanach, lodowcach, wodospadach i elfach. Obejrzeliśmy również przecudowne zdjęcia z podróży Pani Ani. Spotkanie było dla nas niesamowitym przeżyciem. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.

Autor tekstu: Izabela Łukawska i uczniowie klasy 8a