• Życzenia od kl. VIII a

• "Jak obyczaj każe stary, według ojców naszej wiary,chcemy złożyć wam życzenia, z dniem Bożego Narodzenia,Niech ta Gwiazdka Betlejemska, która wschodzi tuż po zmroku,da Wam szczęście i pomyślność, w nadchodzącym Nowym Roku” Uczniowie kl. VIII a wraz z wychowawcą.

• Przegląd Kolęd i Pastorałek

• Przegląd Kolęd i Pastorałek oraz piosenek świątecznych i zimowych Studia Esti w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Wesołych Świąt z dedykacją dla rodziny,bliskich i znajomych. Link do występu Gabrysi znajduje się tutaj.

• „Czego szuka św. Franciszek w Strącznie?”

• Dziś odbyło się spotkanie online z Panem Tomaszem Berndtem Prezesem Koła Pszczelarzy w Wałczu w ramach projektu ekologicznego Caritas Laudato Si` „Czego szuka św. Franciszek w Strącznie”. Dziękujemy za spotkanie.

• Ogólnopolski Konkurs "Do hymnu"!

• Pamiętacie nasze przygotowania do Ogólnopolskiego Konkursu „Do hymnu”?. Otóż organizatorzy przysłali Wam, w ramach podziękowań za włożony trud, gry planszowe o tematyce historycznej i okazjonalne zeszyty dostaniecie je po powrocie do szkoły. Jednocześnie informuję, że nasza szkoła została zakwalifikowana do następnej edycji co oznacza, że się jeszcze spotkamy na sali i będziemy doskonalić pieśni patriotyczne.

• Wizyta pszczelarza

• 10 grudnia uczniowie naszej szkoły, biorącej udział w projekcie ekologicznym Caritas Laudato Si` „Czego szuka św. Franciszek w Strącznie”, spotkają się online z pszczelarzem Panem Tomaszem Berndtem Prezesem Koła Pszczelarzy w Wałczu.

• Mikołaj u Biedronek i Słoneczek

• Przedszkolaków rownież odwiedził długo wyczekiwany gość.

Biedroneczki i Słoneczka przywitały Mikołaja piosenkami,

za co otrzymały piękne prezenty.

Dziękujemy Święty Mikołaju!

• Mikołajki w kl. VII

• Mikołajki w klasie VII były nietypowe. Upominki od Mikołaja wręczała wychowawczyni oraz mamy. Odwiedziliśmy wszystkie miejscowości a grzeczne dzieci otrzymały prezenty specjalnie zamówione dla nich.

Dziękujemy Mikołajowi :-)

• Mikołajki

• 6 grudnia Mikołaj i Mikołajkowa od samego rana byli bardzo zapracowani. Odwiedzili wszystkie grzeczne dzieci z klasy III z prezentami, a zamiast tradycyjnych wierszyków było odpytywanie z tabliczki mnożenia. :-)

• Portrety św. Mikołaja

• Już Mikołaj grzeje sanie, czego pragniesz niech się stanie.

Każde z marzeń skryte w głębi, święty dziadek może spełnić.

Uczniowie klasy drugiej przygotowali piękne portrety świętego Mikołaja.

• Dzień wolontariusza

• Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, święto wszystkich osób, które bezinteresownie niosą pomoc. Z wdzięcznością za działanie na rzecz innych zapraszamy na koncert pt. „Oratorium o Stworzeniu" dedykowany wolontariuszom.

Zapraszamy 5 grudnia (sobota) o godzinie 18:00.

Dołącz do wydarzenia: tutaj

• Jakość powietrza - Laudato Si

• W Strącznie dziś jakość powietrza bardzo dobra. Miernik jakość powietrza już działa. Można sprawdzić na mapie. Projekt "Laudato Si "organizowany jest przez Caritas Polska i dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

• Projekt "Laudato Si"

• Mimo pandemii nasza szkoła przystąpiła do projektu "Laudato Si "- Diecezjalna Mapa Zanieczyszczeń Powietrza. W ramach projektu otrzymaliśmy mierniki do pomiaru zanieczyszczeń powietrza. Można wykonywać pomiary, które będą dostępne na tworzonej mapie zanieczyszczeń. Projekt organizowany jest przez Caritas Polska i dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

• Bilioteka czynna!

• "Małą księżniczkę" i dziesiątki innych książek możecie wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece. Jestem w poniedziałki, środy i piątki. proponuję skorzystać z Librusa. W zakładce KSIĄŻKI możecie wyszukać i zarezerwować coś dla siebie.

179 lat temu w Anglii urodziła się Frances Hodgson Burnett, autorka opowiadań i 39 powieści, z których właśnie te dla dzieci przyniosły jej międzynarodową sławę.„Tajemniczy ogród” i „Mała księżniczka”, wielokrotnie filmowane i wystawiane na scenach teatru, a przede wszystkim wciąż bardzo lubiane przez młodych czytelników, znalazły się też na naszej Złotej Liście.Jak potoczyła się historia Sary, która jako siedmiolatka trafiła na pensję Panny Minchin i której majątek ojca zapewniał wyjątkową pozycję? Czy zachowała swe przywileje, gdy kilka lat później tata zaginął, a pieniądze przestały napływać? Czy potrafiła nadal być „małą księżniczką”?  Ile dały dziewczynce dobre maniery, skromność, życzliwość, ukochane książki i… bujna wyobraźnia?Wierzymy, że można być taką „arystokratką ducha” również w obecnych czasach. A książki F.G. Burnett nigdy się nie zestarzeją! #calapolskaczytadzieciom#zlotalista#wiek6plus#ksiazkidladzieci

• Historia praw dziecka

• Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.