• Totus Tuus

• „Totus Tuus!” – tak brzmi hasło

XX Dnia Papieskiego,

który odbędzie się

11 października 2020 roku.

• Noc bibliotek

• Kochani, zajrzyjcie na stronę Nocy Bibliotek i zagrajcie w grę. Można to zrobić samemu albo drużynowo np. rodzinnie. Życzymy dobrej zabawy i oczywiście czekamy na wasze prace - wystawiajcie je w komentarzach albo przynieście do biblioteki szkolnej.

Przydatny link znajduje się tutaj.

• "Maks matematyczny"

• Internetowy i Interaktywny Konkurs Matematyczny już za nami. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie musieli wykazać się sprytem, szybkością rachowania i logicznym myśleniem. Jesteśmy pewni, ze sukcesy będą nie mniejsze niż ostatnio. (Najwyższe miejsca w województwie i miejsce na podium w kraju!) Życzymy sukcesów!

• Jesteśmy bezpieczni

• ,,Jesteśmy bezpieczni"

Pod takim hasłem odbyło się dziś spotkanie przedszkolaków z panami ze Straży Gminnej. Nasze Biedroneczki uważnie słuchały cennych rad strażników, o tym jak się zachowywać w różnych sytuacjach, aby być bezpiecznym nie tylko na drodze, ale również w kontaktach z nieznajomymi.

• Bezpieczeństwo przede wszystkim

• Dziś u Słoneczek gościli wspaniali goście- pan Tomek i pan Włodek ze Straży Gminnej. Panowie strażnicy opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie na ulicy, w domu i na placu zabaw. Dzieci chętnie sluchaly opowieści i odpowiadały na pytania a w zamian dostały odblaskowe prezenty.

• SPORT KLUCZEM DO ZDROWIA

• SPORT KLUCZEM DO ZDROWIA pod takim hasłem uczniowie klas IV, VI oraz VII uczestniczyli w szkolnych podchodach. Pokonując 9 kilometrową trasę ze Strączna do Nakielna leśnymi drogami przy pięknej słonecznej pogodzie uczniowie odnajdywali i rozwiązywali ukryte zadania z matematyki, przyrody oraz języka angielskiego. Zabawa zakończyła się wspólnym ogniskiem z pieczoną kiełbaską oraz pysznym ciastem i słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Społeczność szkoły w przeprowadzonych demokratycznych wyborach swoimi głosami spośród kandydatów klas IV-VIII wybrali nowy skład zarządu Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca SU - Anna Chytra klasa VIII a

Zastępca - Paweł Gajewski VIII b

Sekretarz - Alicja Ptak VIII a

Serdeczne gratulacje!

• Monety i banknoty, których już nie ma

• Happening "Monety i banknoty, których już nie ma" to realizacja zadania w ramach projektu "Polski złoty ma sto lat". Chętni uczniowie przygotowali happening, w którym pokazywali zdjęcia monet i banknotów, które nie są środkami płatniczymi w naszym kraju. nie ma. Przybliżyli również historię polskiego złotego. Swoim wystąpieniem zainteresowali wszystkich słuchaczy.

• Maszt z flagą w naszej miejscowości

• Możemy coś zrobić dla swojej miejscowości, dla swojej gminy! Wystarczy oddać głos pod poniższym linkiem i po wypełnieniu liczby głosów, w naszej gminie wystarczy ich 100 - będziemy cieszyć się z nowego masztu! Zachęcamy!

Zagłosuj

• Kto ma więcej?

• "Kto ma więcej?" to tytuł rozstrzygniętego konkursu w ramach programu "Polski złoty ma 100 lat". Zadaniem uczniów była zbiórka jak największej liczby starych monet i banknotów polskich, z ostatniego stulecia. Miło nam poinformować, że I miejsce zajęli uczniowie z kl. VI, II miejsce uczniowie z klasy VIII b, a trzecie z klasy VIII a. Zwycięzcy mieli prawie 200 sztuk! Gratulujemy!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2 X 2020 r.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już za nami! Zaangażowanie uczniów było tak duże, że trudno zliczyć ilość zdobytych piątek! . Więc zabawa może trwać dalej! Poniżej zamieszczamy link, w którym czeka na Was niespodzianka. Test online ze znajomości tabliczki mnożenia. To tylko 5 przykładów i aż 60 sekund. Spróbujcie, niezła frajda! A może ktoś wykona zadania w czasie krótszym niż 10 sekund?

Więcej przeczytasz tutaj.

• Czytam z klasą

• Projekt CZYTAM Z KLASĄ kl. 2

Czytusie Plastusie już ulepione

- będą nam towarzyszyły w literackiej przygodzie.

• Ekokulturalne przedszkole

• Dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły działania w ramach projektu ekologicznego "Ekokulturalne przedszkole". W minionych dniach poznały jeden z kroków ruchu- zero waste- UŻYJ PONOWNIE. Z rolek po papierze toaletowym i strach kolorowanek wykonały muchomorki, które pięknie ozdobiły nasz kącik jesienny. Ozdobą korytarza przedszkolnego stała się namiastka "lasu brzozowego", który został wykonany z kartonowych tub, gazet, zużytego papieru do pakowania prezentów oraz materiału przyrodniczego.

• Nasze środowisko

• Drugoklasiści doskonale zdają sobie sprawę jak ważne jest dbanie o nasze środowisko. Dlatego też dali drugie życie śmieciom i stworzyli różne stworki. Ich wyobraźnia pracowała dziś na najwyższych obrotach.

• Kredkobranie

• Finał akcji charytatywnej „Kredkobranie” - której celem jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Dziękujemy wszystkim za dobre i otwarte serce. Dziękuję klasie 8a za pomoc.