• Pusta choinka

• 7 prezentów pod choinkę

Siedmiu uczniów naszej szkoły znajdzie prezent pod swoją choinką. Szkolne Koło Caritas bierze udział w akcji diecezjalnej Caritas „Pusta Choinka” polegającej na obdarowaniu dzieci wymarzonymi prezentami bożonarodzeniowymi.

• Mikołaj w przedszkolu

• Z okazji Mikołajek zamiast wizyty Mikołaja w przedszkolu , nasze przedszkolaki odwiedziły go w jego domu. Były tańce, warsztaty plastyczne, ciepłe kakao i najważniejsze - Święty Mikołaj, który miał dla dzieci prezenty. Bardzo dziękujemy MAKI HOUSE PARTY za gościnę . To był mile spędzony czas.

• Kino w szkole

• Nic nie może równać się z wizytą Mikołaja, jednak aby jeszcze bardziej umilić ten dzień w szkole, SU zaprosił wszystkich do takiego spędzania dzisiejszych przerw. Ach, te mikołajki… czy nie mogłyby trwać dłużej..

• Dekoracje korytarza

• W naszej szkole czuć już magię świąt. Na naszych choinkach rozbłysły dziś światełka. Drzewka zostały przyozdobione pięknymi bombkami. Dziękujemy bardzo #NadleśnictwoWałcz za obdarowanie nas piękna ozdobą.

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• 5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym. Szkolne Koło Caritas przygotowuje sianko wigilijne.

• Pomoc potrzebującym

• Miło jest liczyć na pomoc innych jednocześnie widząc, że pomoc sprawia przyjemność. Tak uczniowie klasy piątej w trakcie nocy filmowej pomagali przy pakowaniu zebranych rzeczy dla złotowskiego hospicjum.

• Konkurs fotograficzny

• Wszystkich miłośników książek serdecznie zapraszam do udziału w konkursie fotograficznym ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA SPACER, KSIĄŻKA W PODRÓŻ. Wykonaj zdjęcie jak czytasz w samochodzie, autobusie, pociągu....a może już masz zdjęcie z książką na spacerze, na plaży albo w lesie. Wstaw je w komentarzu pod postem  na fb. Na Twoją fotkę czekam do 8 grudnia.

Mam dla Ciebie ATRAKCYJNE NAGRODY

pani Kasia

• Pierniczki w kl. IV

• Klasa IV w akcji... pieczemy pierniczki.

Coraz bliżej święta... i klasa IV uczestniczyła w świątecznych warsztatach kulinarnych w RCKU w Wałczu. Pani Bernadetta Radziun i uczniowie klasy IIITG wspólnie z naszymi uczniami piekli i dekorowali pierniki. Były pyszne i nie wiadomo czy dotrwają do świąt. Jeszcze raz dziękujemy.

• Adwentowe zadania

• 1 grudnia to czas odliczania dni do Bożego Narodzenia. Dzieci w domu z niecierpliwością codziennie otwiera okienka w kalendarzu adwentowym i zajada pyszne czekoladki. Pierwszaki w klasie również mają swój własny kalendarz. Zamiast słodkości każdego dnia będą na nich czekały zadania do wykonania.

• Kibicem być!

• SP STRĄCZNO jest the best kibicuje Tobie też,

skacze, piszczy i rymuje bo wie komu kibicuje !!!!!

Bycie kibicem, to świadomość tego, że jest grupa ludzi, która na świat i otaczającą nas rzeczywistość patrzy w podobny sposób. Grupa ludzi podobnych charakterem, która pamięta o tobie niezależnie od tego czy jest dobrze czy źle. Nasza społeczność szkolna dziś mocno trzyma kciuki za Polską reprezentacje w piłce nożnej na mundialu Qatar 2022r.

Film znajduje się tutaj.

• Dzień Pluszowego Misia

• W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Bawiły się m. in. przy piosenkach, brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu zorganizowaliśmy konkurs na największego i najmniejszego misia. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, białe, itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.

Największe misie do przedszkola przynieśli Iza Cichy z OP I, Lena Stencelewicz z OP II oraz Franek I Fryderyk Nocuń z OP II.

W kategorii na najmniejszego misia zwyciężyli Maya Roszak z OP I , Zosia Sagalska z OP II oraz Piotruś i Jaś Białeccy z OP I i OP II.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I DZIEKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM KTORE WZIĘŁY UDZIAŁ W KONKURSIE.

• "Dotknij, poczuj, zobacz"

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Dotknij, poczuj, zobacz" daje dzieciom możliwość eksperymentowania, tworzenia i doświadczania wielozmysłowego. Dzisiaj uczniowie z klasy II w ramach projektu samodzielnie wykonali eksperyment " samorosnący balon".

• Integracja w kl. IV

• Uczniowie klasy IV po raz pierwszy, ale nie ostatni, spędzili noc w szkole. Była to noc pełna niespodzianek i aktywności. Niektórzy uczniowie już popołudnie spędzili na szkolnej dyskotece andrzejkowej, po raz pierwszy w grupie "starszej".

Pierwszym punktem naszej nocy były warsztaty prowadzone przez panią Agnieszkę Guz, w czasie których robiliśmy piękne ozdoby świąteczne. Były to aniołki i gwiazdki. Następnie wykonaliśmy kartki świąteczne, które wyślemy do swoich znajomych. Potem udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie braliśmy udział w różnych zabawach i grach. Jeszcze nigdy nie mieliśmy lekcji w-f w nocy, było super. Zmęczeni udaliśmy się do stołówki, gdzie czekały na nas produkty potrzebne do wykonania tortilli. Każdy samodzielnie, zrobił sobie tortillę i zjadł ją ze smakiem. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce za poświęcony czas, super warsztaty i pyszną kolację. Następnie, już w sali graliśmy w gry planszowe i dużo, dużo rozmawialiśmy. W planie mieliśmy jeszcze oglądać niebo przez zakupioną w ramach " Laboratorium przyszłości" lunetę, jednak pogoda - całkowicie zachmurzone niebo, uniemożliwiła nam to. Na pewno znajdziemy inny dogodny termin i wykorzystamy lunetę. W końcu bardzo zmęczeni usnęliśmy, a już za chwilę .... pobudka. Szybkie sprzątanie i powrót do domu. To była bardzo udana, ciekawa i kreatywna noc czwartoklasistów.

Jeszcze raz dziękujemy pani Agnieszce i pani Kasi za poświęcony nam czas.