• Wycieczka do Biskupina

• Co to była za wycieczka! Miała tempo kolei wąskotorowej, klimat dawnych lat, kiedy podróżowanie miało inny koloryt. Po przyjemnej wycieczce dotarliśmy do Biskupina, a w nim gród kultury łużyckiej z przełomu epoki brązu i żelaza. Dzieci miały okazję wcielić się w garncarzy pracujących gliną, każdy formował swoje naczynie, które mamy nadzieję dotarły do domów. Ile opowieści usłyszeliśmy, ile wrażeń z nami wróciło. Także te z Muzeum Kolei Wąskotorowej, gdzie mogliśmy zamienić się w maszynistów na kilka chwil zabawy.

• WIELKIE MISTRZOSTWA!

• Chłopcy z klasy I i II z okazji swojego święta - Dnia Chłopaka - wzięli udział w zawodach sportowych. Musieli pokonać wiele trudnych konkurencji i tym wykazać się zwinnością, siłą i szybkością. Do walki zagrzewały szkolne cheerleaderki. Rozgrywki zakończyły się remisem. Kolejne atrakcje czekały na chłopców w klasach.

• Dzień Chłopaka w klasie II

• Organizacją tego święta w 100 % zajęły się dziewczynki. Przygotowały wiele niespodzianek, zabaw i upominków. Chłopcy musieli wykazać się wiedzą z zakresu mody, urody, motoryzacji. Czekały na nich zadania polegające na rozpoznawaniu różnorodnych smaków, śpiewanie znanych przebojów oraz konkurencje zwinnościowe.

• Dzień Chłopaka w klasie IV

• Dziewczyny z klasy spisały się na medal. Przygotowały super poczęstunek oraz bardzo trudne zadanie dla chłopców, którzy musieli wykazać się umiejętnościami wykonania makijażu swoim koleżankom. Zobaczcie czy im się udało? Było smacznie i wesoło. :-)

• Dzień Chłopaka w przedszkolu

• Dnia 30 września w grupie Biedronki i Słoneczka obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji chłopcy otrzymali małe niespodzianki i życzenia. Nie zabrakło też poczęstunku dla wszystkich dzieci. W obu grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• Kolejny już raz obchodzimy EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH. To okazja nie tylko do przypomnienia sobie jak ważna jest w dzisiejszym świecie znajomość języków, ale również możliwość fajnej zabawy. „Dzień dobry” w różnych językach, kraje i stolice, tongue twisters, czyli łamańce językowe, palindromy polskie i angielskie i wiele, wiele innych ciekawostek poznawali zarówno starsi, jak i młodsi, na lekcjach angielskiego i niemieckiego, interaktywnie i w tradycyjny sposób.

• Tajemnice przyrody

• Klasa IV poznaje przyrodę. Pomagają im w tym przyrządy i pomoce przyrodnika. Lupy, kompasy, mikroskopy nie mają przed nami tajemnic.

• Rodzina dobrem najwyższym

• Rodzina jest dla naszych uczniów ważną wartością. Słuchamy historii rodziców, dziadków, wzmacniamy tożsamość narodową i tą regionalną z Gminy Wałcz. Uczniowie klasy 4 przygotowali swoje opowieści i pamiątki rodzinne, ciekawych historii było co niemiara.

• Kulinarne pierwsze kroki

• #LaboratoriaPrzyszłości

Zanim nasze Pierwszaki zaczną przygotowywać pyszne posiłki powinna najpierw nauczyć się podstaw kulinarnych. Dziś czekało na nich, jak się później okazało bardzo proste zadanie: obieranie jabłek i marchewek przy użyciu nożyków i obieraczki. Teraz już wiemy, że mogą przejść na wyższy poziom.

• Integracyjne ognisko

• W piątkowe popołudnie uczniowie klasy IV, ich rodzice oraz wychowawczyni spotkali się na ognisku integracyjnym Rodzice oraz dzieci brali udział w różnorodnych konkursach. Uczniowie przeciągali linę - dziewczyny na chłopaków, rzucali do celu. Rodzice natomiast musieli rozpoznać swoją rodzinę narysowaną przez swoje pociechy, rozpoznać swoje dziecko z zawiązanymi oczami i odpowiedzieć na pytania dotyczące ich dzieci. Wszyscy oczywiście spisali się na medalByło dużo śmiechu i dobrej zabawya po konkursach kiełbaski smakowały wyśmienicie.

Już planujemy kolejne imprezy.