• Pierniczki na Mikołajki

• Pierniczki to najpopularniejsza słodkość, jaką przygotowujemy na święta. W piątek zapach tych pysznych ciasteczek niósł się chyba na całą wieś. Uczniowie z klas I-III przy pomocy niezastąpionych Pań z KGW w Strącznie upiekli mnóstwo pysznych pierniczków. Ale to jeszcze nie koniec. Kolejna część naszej pracy w środę…..

• Kiermasz świąteczny

• Zapraszamy dzieci i rodziców na kiermasz świąteczny. W ofercie są kolorowanki, łamigłówki, rebusy o tematyce świątecznej. Kiermasz znajduje się w korytarzu przedszkolnym.

• Gramy zmysłami

• W tym tygodniu Biedroneczki wykonały kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy zmysłami". Masa plastyczna okazała się prawdziwą ucztą dla naszych zmysłów.

• Podchody matematyczne

• Ostatnio uczniowie kl. 6 uczestniczyli w podchodach matematycznych.

Zimowa sceneria dostarczyła im wielu wrażeń. Połączenie przyjemnego z pożytecznym okazało się strzałem w dziesiątkę.

Zadania, które dotyczyły jednostek długości, powierzchni i objętości rozwiązywały się właściwie same, ale kiełbaskę na ognisku musieliśmy już upiec.

Dodatkową atrakcją było spotkanie z Panią Agatą z Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej i Ekologicznej "Morzycówka", która z pasją i zaangażowaniem opowiedziała o mieszkańcach lasu.

Te piękne chwile spędziliśmy dzięki realizacji programu mPotęgi, który dofinansowała Fundacja mBanku, za co serdecznie dziękujemy.

Podcast nt. obliczania objętości tutaj.

• Przeciw przemocy!

• Przemoc bywa podstępna. Wyczekuje i narasta, pęcznieje i uderza z przerażającym rykiem syren alarmowych. Przemoc chce wykorzystać, zdeptać, zabrać. Co jednak najczęściej pada jej łupem?

Wolność!

Nasza szkoła wzięła udział w I SPOTKANIU AKTYWNEJ MŁODZIEŻY POWIATU WAŁECKIEGO PRZECIWKO PRZEMOCY - PRZEMOC TO ŻADNA MOC, które odbyło się w Wałeckim Centrum Kultury w Wałczu.

Nasz scenariusz napisało życie , a wystąpili uczniowie z klas I-VI, rodzice i przyjaciele naszej szkoły: Pani Alina Balym z dziećmi, Pan Tomasz Kledzik- gitara elektroklasyczna.

fot. Monika Świerad

• II Bal Karnawałowy

• W imieniu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strącznie

serdecznie zapraszamy wszystkich obserwatorów i sympatyków naszej szkoły

na "II Bal Karnawałowy"

• Turniej tenisa ziemnego z sukcesami

• Brawo, brawo, brawo!!! Kolejny sukces naszego ucznia Xaviera Antoniaka. W ten weekend w Kołobrzegu Xavier rozegrał turniej tenisa ziemnego Baltic Tennis Club KIDS CUP. Po zaciętych meczach zdobył zaszczytne 3 miejsce!!! Wielkie gratulacje

• Andrzejki w kl. IV - VIII

• RADA RODZICÓW + SAMORZĄD UCZNIOWSKI= DOBRA ZABAWA

Andrzejki to idealny czas na zabawę. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole, organizując dyskotekę dla klas IV-VIII. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski oraz niezastąpiona Rada Rodziców.

• Dzień Życzliwości

• Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej, niż nam się wydaje.

Uczniowie wzięli aktywny udział w zajęciach z nauczycielem religii oraz pedagogiem szkolnym.

Na lekcji religii oglądali filmiki Reżyser życia Dobro powraca. Zajęcia z pedagogiem na świetlicy dotyczyły życzliwości, tego jak bardzo jest to ważna cecha w naszym codziennym życiu. Dzielili się spostrzeżeniami na temat dobrego wychowania wśród rówieśników oraz wzajemnych serdecznych relacjach między sobą. Losowali dla siebie „zadania”, dzięki którym okażą innym życzliwość. Wykonali również baloniki życzliwości .

Przez kilka dni w naszej szkole działała również "Poczta życzliwości".

• Liga robotów - wyniki konkursu

• Brawo! Brawo! Brawo! Jesteście wspaniali!

Ogromny sukces naszej reprezentacji w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Robotycznego - Liga Robotów! Mimo tego, że po raz pierwszy brali udział, zdobyli I miejsce w kategorii: Wyścig oraz III miejsce w kategorii: Programowanie.

Naszą szkołę reprezentowali:

Bartłomiej Świerszcz

Adam Chwaliński

Filip Korczak

Antoni Mielke.

Trener główny: E. Szwajkowska, pomoc: I. Barczak

• Konkurs robotyczny - Liga Robotów

• Zaczynamy! Walczymy! Jest świetnie!

Konkurs Robotyczny - Liga Robotów. Naszą szkołę w Koszalinie reprezentują: Bartłomiej Świerszcz, Adam Chwaliński, Filip Korczak i Antoni Mielke. Zadanie 1 - maksymalna liczba punktów! Mocno trzymamy kciuki!

• Andrzejki w przedszkolu i w kl. I-III

• Zabawa andrzejkowa w oddziale przedszkolnym.Słoneczka i Biedroneczki

świetnie się bawiły na Andrzejkach zorganizowanych przez Radę Rodziców.

Dziękujemy bardzo.

Wideoralacja z zabawy kl. I-III znajduje się tutaj.

• Pomoc potrzebującym

• Dziś Biedroneczki przygotowały jedzonko dla ptaszków obtaczając ziarna w maśle orzechowym. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą oraz czym można je żywić. Mamy nadzieję, że ptaki będą często zaglądały do naszych małych karmników.

• Paczka dla Bohatera

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!!!

Nasza szkoła kolejny raz przyłącza się do zbiórki "Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera" oraz

" I Ty możesz Zostać Świętym Mikołajem".

W bibliotece szkolnej znajduje się "Choinka dobra", na której przywieszone są bombki z nazwami produktów z długim terminem ważności, artykułami chemicznymi i kosmetycznymi.

Chętni uczniowie wybierają bombkę i kupują dany produkt.

Otwórzmy nasze serca!!!

Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami do wzięcia udziału w akcji.

Dary można przynosić do sekretariatu.

Akcja trwa od 22.11.23 do 07.12.23.