• Usługi terapeutyczne

• Informujemy o bezpłatnych konsultacjach dla osób uzależnionych

i współuzależnionych oraz pomocy rodzinie dla mieszkańców Gminy Wałcz.

• Mobilne #LaboratoriaPrzyszłości w Strącznie!

• Celem wizyty edukatorów było zbudowanie wśród naszych uczniów kompetencji o nowych technologiach. Mieliśmy okazję zapoznać się z drukiem 3D, goglami VR, a także tematyką sztucznej inteligencji. Lekcje pokazowe zainteresowały naszych uczniów i pozwoliły nam wymienić doświadczenia z prowadzącymi zajęcia.

Laboratoria Przyszłości u nas.

• Dzień Świadomości Autyzmu

• Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak tolerancji i solidaryzowania się ze wszystkimi osobami ze spektrum autyzmu nasze Słoneczka dziś "zaświeciły" na niebiesko. Dowiedziały się czym jest autyzm i zrozumiały, że mimo różnic- pojawiających się szczególnie w zachowaniu, wszyscy jesteśmy sobie równi.

• Dzień Nowych Technologii w Edukacji

• Dzień Nowych Technologii w Edukacji - 31 marca 2023

Rozwijanie wyobraźni przestrzennej, kreatywności, cierpliwości

i mnóstwo radości połączonej ze współpracą.

(mBot, Jimu, Scottie Go!)

• Londyńskie autobusy :-)

• Od poniedziałku do szkoły będą nas dowoziły autobusy pochodzące z Londynu. Tym samym obowiązującym językiem w dojazdach będzie język angielski. Tak chcemy utrwalać treści z przedmiotu: "język angielski".

Godziny przyjazdów/odjazdów nie ulegną zmianie.

Informujemy już dzisiaj, żeby podszkolić podstawowe zwroty i słówka.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" etap gminny. .

W turnieju wzięło udział 6 uczniów reprezentujących naszą szkolę z klasy IV i VI. Zmagali się z bardzo wymagającym testem. Wykazali się dużą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa, historii, kultury i tradycji.

Gratulacje! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie - Nikola, Julia, Hubert, Antek, Mateusz i Bartek.

• Młodzież Zapobiega Pożarom

• W ramach przygotowań do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" uczniowie klasy VI i IV odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Wałczu, aby zgłębić swoją wiedzę w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Serdecznie dziękujemy PSP WAŁCZ.

Foto relacja wykonana przez uczennicę klasy VI Aleksandrę Rabczuk

• WARSZTATY WIELKANOCNE

• Wspólna zabawa, przyjemna atmosfera, cudowne palmy.

Dziękujemy za zaangażowanie i miło spędzony czas-

już nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów!!!

• Kiermasz wielkanocny

• Przygotowania do kiermaszu wielkanocnego. Film znajdzisz tutaj.

Piękne, własnoręcznie wykonane przedmioty zwiastujące wiosnę oraz rozmaite ozdoby wielkanocne można będzie zakupić już jutro 30.03.2023r. podczas Szkolnego Kiermaszu Wielkanocnego.Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych przedszkolaków, uczniów i rodziców do zakupów.Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na leczenie Kingi Rydz

• Scottie Go!

• Warsztaty z programowania Scottie Go! Aktywnie - a nawet interaktywnie - w naszej szkole. Starsi uczniowie w roli trenerów programowania przekazali swoją wiedzę i umiejętności młodszym kolegom. Już jutro kolejna tura warsztatów.

• Fotografia koncepcyjna

• Koło Fotograficzne działające w ramach zajęć świetlicy socjoterapeutycznej - tworzyło dzisiaj w tematyce fotografii koncepcyjnej z elementami grafiki komputerowej.

• Dotknij, poczuj, zobacz

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Dotknij, poczuj, zobacz". Dzisiaj uczestnicy koła przyrodniczego poznali właściwości cieczy nienewtonowskiej − cieczy, która nie spełnia hydrodynamicznego prawa Newtona.

• Spring is here!!!

• Z utęsknieniem czekamy na piękną porę roku jaką jest wiosna.
            Aby ją przywołać na kole języka angielskiego graliśmy w grę,
            w której poznawaliśmy słownictwo związane z wiosną.

• Lego w kl. IV

• Pomysł! Konstrukcja! EFEKT! Zajęcia rozwijające wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, cierpliwość, koncentrację. Uczniowie kl. IV to już mistrzowie.