• Wojewódzka Olimpiada Młodzieży

• W dniu dzisiejszym zawodnicy UKS Victoria, do którego należą uczniowie kl. VIII a wzięli udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży. Klub UKS Victoria w generalnej klasyfikacji punktowej zajął drugie 🥈 miejsce.

Sukcesy naszych uczniów:

🥈 Srebrny medal zdobyła:

Alicja Ptak w kat. dziewczynki (2006/07) K-2 1000m,

🥉 Brązowy medal zdobyły:

Ania Chytra i Oliwia Stępień w kat. (2006/07) K-2 1000m,

Ania Chytra w kat. dziewczynki (2006/07) K-1 1000m,

Oliwia Stępień w kat. dziewczynki (2006) K-1 1000m,

4️⃣ miejsce zajęła:

Alicja Ptak w kat. dziewczynki (2006/07) K-1 1000m

Gratulujemy i życzymy wytrwałości!

• "Zielona przystań"

• Wokół naszej szkoły dało się dzisiaj zauważyć ogromne zamieszanie. Wszystko za sprawą p. Ewy Czyżewskiej, która zorganizowała ekipę uczniów i rodziców do pomocy przy sadzeniu roślin. A było ich około 200 - drzewa ozdobne, iglaki, krzewy i kwiaty zakupione w Gospodarstwie Rolno - Szkółkarskim "Chwiram". Wyborem roślin i planem zagospodarowania profesjonalnie zajęła się pani Ania Czarnecka-Jęsik i to ona kierowała naszymi pracami. Teren pod krzewy przygotował pan Dariusz Żmuda - firma "Armdark".

Dzisiaj "Zieloną przystań" tworzyli niezawodni rodzice : Robert Łukawski, Jan Niesyn, Seweryn Pralicz, Ewelina i Tadeusz Kobylańscy, Agnieszka i Robert Chroł, Łukasz Nocuń, Grzegorz Tyloch, Sebastian Wójcicki, Grzegorz Wilczura i Anna Rabczuk pracowici uczniowie: Iza Łukawska, Gracjan Chalecki, Filip i Dominik Chroł, Mateusz Góraj, Igor Kobylański, Daniel Wójcicki, Sebastian Wilczura, Wiktor Bogusz, Czesław Tyloch i Filip Nocuńoraz sympatyczni nauczyciele: Ewa Czyżewska, Kasia Kucapska, Justyna Bogusz, Sonia Szymańska, Karol Ćmiel i Jacek Borysewicz DZIĘKUJEMY !!!

• Podchody

• W sobotę 19 września w słoneczny poranek klasy IV i VII wybrały się na podchody klasowe. Wszyscy uczestniczyli w nich po raz pierwszy. Podzieleni na dwie grupy ( uciekająca i goniąca) wyruszyliśmy w kierunku Nakielna. Grupa uciekająca pod " egidą" p. Emilki i p. Justyny uciekały, chowając po drodze 14 zadań w ukrytych kopertach. Grupa goniąca z p. Ewą i p. Izą musiała je wszystkie znaleźć i rozwiązać umieszczone w nich zadania. Czasami były problemy z odnalezieniem kopert, ale udało się znaleźć. Po przybyciu na miejsce ( dziką plażę) podsumowaliśmy podchody i w nagrodę piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem. Zabawa połączona z nauką wszystkim się bardzo podobała. Spędziliśmy aktywnie czas oddychając świeżym powietrzem, zbierając grzyby i integrując się. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie podchody.

• 19 września Dzień Emotikona

• Najpopularniejszy trend w wirtualnym świecie, dlaczego więc nie przenieść go do realnej rzeczywistości choć na jeden dzień? Wczoraj na świetlicy szkolnej uczniowie świętowali ten dzień za pomocą różnych technik plastycznych przygotowywaliśmy buźki określające emocji.

• Lekturki spod chmurki

• Rozpoczynamy międzynarodowy projekt czytelniczy uczestnicy to wesoła i kreatywna grupa drugoklasistów. Wkroczymy w świat literatury o tematyce ekologicznej i będziemy o tym opowiadać na różne sposoby. Na pierwszych zajęciach poznaliśmy Czytusia Plastusia będzie z nami aż do czerwca. Dzisiaj malowaliśmy chmurkę Tosię - przyjemnie było malować palcamia nawet całą rękąA co o chmurce powiedziały dzieci? Że jest jak owieczka, jak popcorn, wata cukrowa, podusia, a nawet jak bańka mydlana. Lubimy ją bo jest mięciutka, lekka i zmienia kształt pomaga marzyć.

• Pilotażowy program ABAKUS

• Koleje dobre wiadomości

Jesteśmy jedną z pięciu szkół z całej Polski

wybranej do programu pilotażowego

Abakus Europe - Polska

Już za kilka dni uczniowie klasy I będą brali udział w zajęciach arytmetyki mentalnej. Regularne zajęcia z tej dziedziny nie tylko polepszą umiejętność szybkiego liczenia w pamięci, lecz także pozytywnie wpływają na wzrost pewności siebie oraz na lepsze wyniki w szkole.

• Akcja: Kredkobranie

• Krakowska Fundacja Ignatianum prowadzi ogólnopolską „Akcję Kredkobranie”, której celem jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Zbieramy dary w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów, wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w zbiórkę poprzez przyniesienie materiałów i pozostawienie ich w pudle znajdującym się przy pokoju nauczycielskim.

Akcja trwa od 7 do 25 września 2020 r. Proszę o zgłoszenie daru Katechecie, ułatwi to wpisanie pochwał za pomoc potrzebującym.

Za każdy gest wsparcia serdecznie dziękujemy!

• Poznajemy emocje

• Uczniowie z klasy III biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Emocja.Celem tego projektu jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci, rozbudzanie wiary w siebie oraz własne możliwości, a także tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych.Realizując zadania zawarte w projekcie skupimy się na aktywizacji dzieci na zrozumienie emocji i uczuć innych osób, wychowaniu do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość