Co robi klasa 8B kiedy ma przerwę od nauki?
Rowery to najlepsza opcja w takiej przyjemnej aurze!
Zdjęcie wykonał Kacper:)
Co robi klasa 8B kiedy ma przerwę od nauki?
Rowery to najlepsza opcja w takiej przyjemnej aurze!
Zdjęcie wykonał Kacper:)
Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek
składamy naszej niezastąpionej pani Kasi
najserdeczniejsze życzenia.
Źrodło: baner-dzien-bibliotekarza.jpg (1191×842) (bp.blogspot.com)
Jak napisać przepis? To wyzwanie z języka polskiego zna każdy uczeń 4 klasy. My rozwiązaliśmy zadanie tworząc projekt edukacyjny pt. "Młody Makłowicz".
Uczniowie nie tylko mieli okazję wykonać z rodzicami potrawy, spędzić wspólnie czas, ale także nagrać vlogi, wykonać galerie zdjęć i poczuć się jak prawdziwa gwiazda świata kulinariów, czyli Robert Makłowicz. Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo masę ciekawych przepisów/pomysłów, które w najbliższym czasie będziemy publikowali.
Zaczynamy od "Kulek Mocy" od Julii Dąbrowskiej i życzymy smacznego!
4 maja - Dzień Strażaka
Wszystkim dzielnym Strażakom życzymy bezpiecznej służby!
Logo szkoły
Moduł Deklaracja dostępności został zmodyfikowany.
Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego.
Wyjątkowa lekcja historii czeka na Państwa! Mamy nadzieję, że przypomnimy garść historycznych faktów i uczcimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. My cieszymy się także dlatego, że możemy w filmiku zobaczyć naszych dorastających uczniów, tęsknimy za kontaktem z Wami!
Maj to miesiąc niezwykły. W pierwszych trzech dniach obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. Jest to szczególny czas w historii Polski. Dzieci z klas 1 - 3 doskonale wiedzą, że w maju przypada Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz święto narodowe upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Święta majowe zawsze były dla nas ważne, a sposobów na ich upamiętnienie nie brakowało. W tym roku zaproponowaliśmy uczniom specjalny cykl lekcji, chcemy się podzielić tymi wspomnieniami fotograficznymi i szykujemy małą niespodziankę. Mamy nadzieję, że ten czas minie nam z towarzyszącą refleksją historyczną.
Święta majowe zbliżają się wielkimi krokami,
uczcijmy je wywieszając flagę Polski.
W tym roku szkolnym ponownie przystąpiliśmy do akcji "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ"? Akcja polegała na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie od 29.X.2020 r. do 20.IV.2021 r. Zebraliśmy 46 kilo monet w kwocie 470 zł. Celem akcji było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.
Debata szkolna to ostatni etap realizacji zadań z programu „Złote szkoły NBP”. Spotkanie z uczniami było zatytułowane: „Kieszonkowe, każdy wie, wydaje lub oszczędza się!”W piątek najstarsi uczniowie naszej szkoły brali udział w debacie oksfordzkiej pt. „Kieszonkowe, każdy wie, wydaje lub oszczędza się!”. Marszałkiem debaty był zaproszony gość, Pani Aneta, która od lat zajmuje się finansami. We wstępnie opowiedziała o zagrożeniach, jakie niosą z sobą pożyczki, nieregularne spłaty i kto to jest żyrant.Prócz marszałka debaty, jako sekretarze występowali nauczyciele, który prezentowali swoje podejście do oszczędzania. W trakcie debaty i dyskusji uczniowie mieli możliwość zmiany swego stanowiska. Debata składała się z czterech części, po każdej z nich zmiany stanowisk były minimalne. Ostatecznie ok. 80% uczniów woli oszczędzać niż od razu wydawać. To budujące!
NSP jest realizowany raz na 10 lat przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami i obejmuje wszystkich mieszkańców naszego kraju. Podstawą prawną tego badania jest Ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy.NSP jest realizowany raz na 10 lat przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami i obejmuje wszystkich mieszkańców naszego kraju. Podstawą prawną tego badania jest Ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Link do spisu.
Biedronki i Słoneczka przyłączyły się do obchodów tego dnia. Dzieci przyniosły swoje ulubione książki, opowiadały o nich i pokazywały piękne ilustracje. Wszystkie dzieci stwierdziły, że bardzo lubią słuchać bajek, które czytają im rodzice, szczególnie na dobranoc.
W trakcie Światowego Dnia Książki najlepiej uczcić ten dzień właśnie przy książce, takiej, jaką lubimy najbardziej. Powieść akcji, romans, thriller, komiks. Czytana na papierze lub w czytniku. Zrób sobie dzisiaj zdjęcie z książką, tak dla przyjemności!
Z czytelniczym pozdrowieniem!
22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę, pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.
Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. Dzisiaj szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby była czysta, zdrowa i piękna.
2021 to Rok Lema i można go uczcić uczestnictwem w świetnym konkursie
w Wałeckim Centrum Kultury.
Zachęcamy!
Kochani! Słoneczka (OP II) biorą udział w konkursie "Owoce i warzywa dają moce". Żeby zakwalifikować się do drugiego etapu konkursu potrzebujemy Państwa głosów. Jedna osoba może oddać codziennie jeden głos. Głosowanie trwa do 14 maja. Potrzebujemy co najmniej 100 głosów. Wystarczy wejść w link, znaleźć naszą szkołę i oddać swój głos.
Powered by aSc EduPage