Oto praca plastyczna Czesława Tylocha z klasy siódmej - wyróżniona w XVI Okręgowym Konkursie Plastycznym „Łowiectwo w oczach dziecka” organizowanym przez Polski Związek Łowiecki. Gratulujemy!
„Łowiectwo w oczach dziecka”
Uczniowie kl. III składają życzenia swoim mamom
Dzień Mamy u "Biedronek"
Drodzy Rodzice wasze pociechy z grupy "Biedronki" przygotowały dla Was z okazji "Dnia Mamy i Taty" piękny występ i laurki. Życzymy Wam dużo uśmiechu i radości oraz zapraszamy do obejrzenia nagrania.
Dzień Matki
Kochani Rodzice z okazji zbliżającego się Dnia Mamy i Dnia Taty życzymy Wam dużo uśmiechu i radości oraz samych pogodnych chwil. Dzieci z grupy Słoneczek przesyłają rodzicom mnóstwo buziaków i zapraszają do obejrzenia filmu, który nagrały specjalnie dla swoich rodziców. Zapraszamy do posłuchania.
Powodzenia! :-)
Egzaminy tuż, tuż..
Metalowe inspiracje
Uczniowie klasy I i II odwiedzili Lokalne Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje". W czasie pobytu wzięli udział w zajęciach w pracowni Lego. Odwiedzili również pracownię chemiczną, z symulatorami samochodów wyścigowych i z symulatorem lotu. Było ciekawie.
Zbieramy narzędzia
Jeżeli masz nieużywane narzędzia to chętnie je przyjmiemy. Szkolne Koło Caritas zbiera narzędzia dla Centrum Charytatywno-Opiekuńczego w Wałczu. Zostanie utworzony warsztat dla wolontariuszy.
Dzień Dobrych Uczynków
19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Samorząd Uczniowski zachęca do czynienia DOBRYCH UCZYNKÓW na rzecz ludzi, zwierząt, środowiska.
Sowy
W ramach projektu ekologicznego Caritas Laudato si „Słuchaj i podziwiaj - pochwała stworzenia” klasa IV mogła uczestniczyć w nocy sów w pięknym otoczeniu jeziora Bytyń oraz Rezerwatu Przyrody „ Wielki Bytyń” w Nakielnie. Opiekun sów Pan Dawid Lech Karasiewicz (Karaś-sowy) w bardzo ciekawy sposób przedstawił życie tych ptaków. Mogliśmy poznać sowę płomykówkę Pusię oraz puchacza Lucka. Oczywiście nasze spotkanie nie mogło odbyć się bez ogniska i pieczonej kiełbaski.
Rocznica urodzin Papieża Jana Pawła II
101 rocznica urodzin Patrona szkoły Jana Pawła II. Urodzony 18 maja 1920 roku, zmarły 2 kwietnia 2005, polski duchowny, poeta, arcybiskup, kardynał, od 16 października 1978 do 2 kwietnia 2005 roku papież. Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach, w dzieciństwie chętnie uprawiał sport, często grał
w piłkę nożną, jeździł na nartach, lubił wycieczki krajoznawcze. Już w tamtym okresie przyszłego papieża cechowała silna wiara, w kościele parafialnym z oddaniem pełnił obowiązki ministranta. Wojtyła naukę rozpoczął w gimnazjum w Wadowicach, w 1938 roku podjął studia polonistyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie wykazywał się dużą aktywnością – brał udział w spotkaniach literackich, uczestniczył w przygotowaniach spektakli, pisał pierwsze utwory poetyckie. W 1942 roku Wojtyła postanowił studiować teologię w tajnym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Krakowie. W 1946 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Kolejne lata w życiorysie Karola Wojtyły to już okres intensywnej pracy teologicznej, współpracy z katolickimi czasopismami (m.in. „Tygodnikiem Powszechnym”) oraz wspinania się na kolejne szczeble w kościelnej hierarchii. W 1958 został mianowany biskupem, w 1963 arcybiskupem, a w 1967 otrzymał nominację kardynalską. Po śmierci Jana Pawła I w 1978 roku drugie konklawe wybrało Karola Wojtyłę na nowego papieża. Polak przyjął imię Jana Pawła II, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat i był jednym z najdłuższych w historii. Polski papież miał również duży wpływ na zmiany, które zaszły w tym czasie w Europie, m.in. upadek komunizmu. W 1981 roku doszło do zamachu na Jana Pawła II, papież cudem uniknął śmierci od kuli zawodowego zabójcy, Ali Agcy. Polski papież znany był jako wielki zwolennik ekumenizmu i pielgrzym – odbył 104 pielgrzymki (odwiedzając 134 kraje na całym świecie), w tym aż 8 do Polski. Jego biografia często stawiana jest za wzór chrześcijańskiej postawy wobec świata i drugiego człowieka, Wojtyła był niezwykle wysoko cenionym autorytetem moralnym.
Powrót do szkoły
Dowozy uczniów od 17 maja
Wracamy do szkoły
Od poniedziałku ponownie zobaczymy się w szkole z uczniami klas 4-8. Przez dwa tygodnie hybrydowo, a od 31 maja - jak dawniej. Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak długiej przerwy w nauczaniu stacjonarnym. Z pewnością jesteście ciekawi, jak to będzie, jak się zmieniliście i jak nauczyciele będą prowadzili lekcje. Zapewniamy Was, że najważniejsze jest teraz, abyście byli zdrowi i mogli spędzić z rówieśnikami kilka tygodni. Czekamy na Was bez jedynek, bez sprawdzianów i bez stresu.
Rodzic na zastępstwo
Powrót do szkoły
Przed powrotem do szkoły chcemy zadbać o dobre samopoczucie naszych
wychowanków. Upewnić w poczuciu bycia ważnym, wzmocnić pewność siebie.
Strach ma tylko wielkie oczy.
Czekamy na Was! :-)
Sowy w szkole
Do naszej szkoły przybył wyjątkowy gość - sowa płomykówka Pusia. W ramach projektu ekologicznego Caritas Laudato si „Słuchaj i podziwiaj - pochwała stworzenia”. Opiekun sów Pan Dawid Karasiewicz przeprowadził lekcję żywej przyrody. Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem z sową Pusią. Ogromne podziękowania za fantastyczny pokaz i miłą atmosferę dla Karaś-sowy. Pozdrawiamy sowy
Środki transportu
Uczniowie z klasy III zorganizowali wystawę o środkach transportu. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodszych klas. O transporcie lądowym, powietrznym i wodnym z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadał Kuba, Adrian i Wojtek.
Kiermasz książek
Zakończyliśmy wiosenny kiermasz książek. Jak co roku można skorzystać z ofert hurtowni Drugi Tom oraz Księgarni i Hurtowni Taniej Książki w TuliszkowieNajwiększą popularnością cieszyły się książeczki z naklejkami, labiryntami oraz najnowsze opowiadania dla dzieci.
Archiwum Aktualności