Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.
Aktualności
Historia praw dziecka
Ile waży św. Mikołaj?
"Ile waży Święty Mikołaj?". Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela św. Jan Paweł II. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strącznie przyłączyła się do charytatywnego konkursu zorganizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo „Ile waży św. Mikołaj?”. Konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze. Czas zbiórki do 20 kwietnia.
„Mała książka, wielki człowiek”
Witajcie w świecie książektakie słowa usłyszały pierwszaki podczas pasowania na czytelnikauczniowie rozwiązywali zagadki, krzyżówkę, rozpoznawali bohaterów bajek, szukali różnic między starymi i nowymi książkami, a następnie wykonali „potworkową zakładkę” i wysłuchali skargi książkipo wykonaniu zadań złożyli przyrzeczenie, że książki będą kochać i szanowaćna pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy i książki w ramach ogólnopolskiej akcji „ Mała książka, wielki człowiek” z biblioteki wyszli uśmiechnięci i zaopatrzeni w wybrane książki.
Pamiętamy
Nauka w formie zdalnej
Rzeczywistość nauki zdalnej obejmuje klasy 1-8, mamy nadzieję, że na tych lekcjach będziemy uczyli się zgodnie z zasadami. Pamiętajcie, ten czas minie i wrócimy do szkolnych ławek. Pozostańmy pozytywni i dbajmy o zdrowie!
Szkoła pamięta
W tym roku w ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klasy 3 przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Dziękujemy!
Ważne!
Grafika AR
Świat naszych uczniów to często telefony, aplikacje i nowinki techniczne. Jak nadążyć za ich potrzebami? Szczególnie kiedy omawia się lektury...
Jednym sposobem jest wejść w ten świat i zaproponować im grafiki AR, czyli rozszerzoną rzeczywistość. Poznaliśmy sceny "Małego Księcia" z innej perspektywy, mogliśmy pomóc bohaterowi wyrwać baobaby na planecie i podróżować po obcych mu światach. Dziękujemy za entuzjazm uczniów!
Fajniaki i przedszkolaki
Akcja czytania bajek "Fajniaki i przedszkolaki". W tym roku wolontariusze naszej szkoły nagrywają bajki dla przedszkolaków. Brawa dla Agaty i Sandry!
Code Week
Code Week! Bierzemy w nim udział już kolejny rok i za każdym razem programowanie sprawia nam wiele zadowolenia. Pokonujemy kolejne etapy, zwiększając swoje umiejętności. Poniżej fotki ze sterowania Elsą -kl. V.
Totus Tuus
„Totus Tuus!” – tak brzmi hasło
XX Dnia Papieskiego,
który odbędzie się
11 października 2020 roku.
Noc bibliotek
Kochani, zajrzyjcie na stronę Nocy Bibliotek i zagrajcie w grę. Można to zrobić samemu albo drużynowo np. rodzinnie. Życzymy dobrej zabawy i oczywiście czekamy na wasze prace - wystawiajcie je w komentarzach albo przynieście do biblioteki szkolnej.
Przydatny link znajduje się tutaj.
„Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”
Moja grupa projektowa „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” rozpoczęła pracę z lekturnikami. Dziś moduł I - Kapelusz Pani Wrony.
"Maks matematyczny"
Internetowy i Interaktywny Konkurs Matematyczny już za nami. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie musieli wykazać się sprytem, szybkością rachowania i logicznym myśleniem. Jesteśmy pewni, ze sukcesy będą nie mniejsze niż ostatnio. (Najwyższe miejsca w województwie i miejsce na podium w kraju!) Życzymy sukcesów!
Podchody językowo - matematyczne
Ładna pogoda, świetne humory i masa doskonaęj zabawy - znowu wyruszyliśmy na podchody. Zapraszamy do galerii zdjęć grupy tropiącej.
Jesteśmy bezpieczni
,,Jesteśmy bezpieczni"
Pod takim hasłem odbyło się dziś spotkanie przedszkolaków z panami ze Straży Gminnej. Nasze Biedroneczki uważnie słuchały cennych rad strażników, o tym jak się zachowywać w różnych sytuacjach, aby być bezpiecznym nie tylko na drodze, ale również w kontaktach z nieznajomymi.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Dziś u Słoneczek gościli wspaniali goście- pan Tomek i pan Włodek ze Straży Gminnej. Panowie strażnicy opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie na ulicy, w domu i na placu zabaw. Dzieci chętnie sluchaly opowieści i odpowiadały na pytania a w zamian dostały odblaskowe prezenty.
SPORT KLUCZEM DO ZDROWIA
SPORT KLUCZEM DO ZDROWIA pod takim hasłem uczniowie klas IV, VI oraz VII uczestniczyli w szkolnych podchodach. Pokonując 9 kilometrową trasę ze Strączna do Nakielna leśnymi drogami przy pięknej słonecznej pogodzie uczniowie odnajdywali i rozwiązywali ukryte zadania z matematyki, przyrody oraz języka angielskiego. Zabawa zakończyła się wspólnym ogniskiem z pieczoną kiełbaską oraz pysznym ciastem i słodkościami przygotowanymi przez rodziców.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Społeczność szkoły w przeprowadzonych demokratycznych wyborach swoimi głosami spośród kandydatów klas IV-VIII wybrali nowy skład zarządu Samorządu Uczniowskiego:
Przewodnicząca SU - Anna Chytra klasa VIII a
Zastępca - Paweł Gajewski VIII b
Sekretarz - Alicja Ptak VIII a
Serdeczne gratulacje!
Monety i banknoty, których już nie ma
Happening "Monety i banknoty, których już nie ma" to realizacja zadania w ramach projektu "Polski złoty ma sto lat". Chętni uczniowie przygotowali happening, w którym pokazywali zdjęcia monet i banknotów, które nie są środkami płatniczymi w naszym kraju. nie ma. Przybliżyli również historię polskiego złotego. Swoim wystąpieniem zainteresowali wszystkich słuchaczy.
Archiwum Aktualności