W rodzinie siła - dziś udowodnili to trzecioklasiści
z dumą prezentując swoje piękne drzewa genealogiczne.
W rodzinie siła - dziś udowodnili to trzecioklasiści
z dumą prezentując swoje piękne drzewa genealogiczne.
Dzień Pluszowego Misia w grupie Biedronek
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA . 25 listopada grupę Słoneczek odwiedził Pluszowy Miś, który przywiózł ze sobą list i skrzynie z ukrytym skarbem. Aby ją otworzyć, dzieci musiały wykonać zadania przygotowane przez misia i ukryte pod śladami jego stóp. Przedszkolaki liczyły, śpiewały, tańczyły, rysowały misie, stworzyły pracę plastyczną. Zaśpiewały również misiowi STO LAT, bo w końcu to jego urodziny. Przedszkolaki zadania wykonały perfekcyjnie i mogły otworzyć skarb ukryty przez misia. Na koniec wspólnie z Misiem oraz swoimi pluszowymi przyjaciółmi zjadły przepyszne misiowe przysmaki.
25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Pierwszoklasiści dzisiaj zabrali ulubionego misia do szkoły. Pluszaki były głównymi bohaterami dnia.
Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny dołączyło do akcji "Bożonarodzeniowa paczka dla bohatera". Zbieramy produkty spożywcze z długim terminem przydatności oraz artykuły chemii gospodarczej. Punkt zbiórki znajduje się na parterze szkoły. Akcja potrwa do 10 grudnia.
Trochę inna forma powtórzenia - układ pokarmowy.
To już nie szkoła w Strącznie, to Olimp z całym panteonem bogów greckich. Nie zabrakło gromowładnego Zeusa, silnego Hefajstosa i pięknej Afrodyty, a to tylko początek opowieści o mitach. Takie odwiedziny zaproponowała klasa 5 wszystkim młodszym koleżankom i kolegom, nie zabrakło pytań i opowieści, śmiechu i nauki poprzez zabawę.
Przyozdóbmy choinkę własnoręcznymi dekoracjami.
Zapraszamy uczniów klas I-VIII do szkolnego konkursu.
Pierwszoklasiści odkrywają świat baśni. Szkolna biblioteka jest pełna baśni tych znanych i nieznanych, a nikt tak jak Pani Kasia nie potrafi zachęcić do czytania. Warto czytać baśnie, bo to one kształtują inteligencję dziecka, wszechstronnie oddziałują na jego osobowość. Jak żaden inny gatunek literacki wzbogacają życie psychiczne dziecka poprzez pobudzanie wyobraźni, porządkowanie uczuć oraz umożliwienie rozpoznania własnych problemów i sposobów ich rozwiązywania.
Nasza szkoła wraz z Radą Rodziców dołączyła do zbiórki najpotrzebniejszych produktów dla hospicjum w Złotowie. Przyniesione artykuły prosimy składać w swoich klasach do 16 grudnia. Liczymy na Wasze wielkie serca!
A kiedy światła gasną, drzwi się zamykają, to zaczyna się weekend... klasa 4 rozpoczęła swój pierwszy wieczór integracyjny. W planie akcent sportowy, wspólna kolacja i oglądanie filmu.
Tradycyjnie o tej porze roku biblioteka szkolna ZAPRASZA na kiermasz książek. W ofercie kolorowanki z naklejkami, rebusami, labiryntami, pięknie ilustrowane bajki i opowiadania, a także wiele książeczek o tematyce świątecznej. Doskonały upominek dla dzieci i ich rodziców. Czytanie wzmacnia.
Nasza szkoła przyłączyła się do charytatywnego konkursu zorganizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo „Ile waży św. Mikołaj?”. Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze. Czas zbiórki: 22 grudnia! Zbieramy 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł 2zł oraz 5zł.
Zachęcamy do pomocy!
Warto być tolerancyjnym...
Uczniwoie z naszej szkoły wzięli udział w dwóch wycieczkach
w ramach programu poznaj Polskę.
Uczniowie starsi odwiedzili Kraków, a młodsi Toruń.
Konkurs na najpiękniejsze drzewo z okazji "Światowego Dnia Drzewa" rozstrzygnięty. Wszystkie prace były przepiękne i jury miało duży problem z przyznaniem nagród i wyróżnień. W kategorii klas 0 - III I miejsce zajęła Nadia Szczęsna z OPI, drugie miejsce zajęła Iga Dygoń z klasy III a III miejsce zajął Igor Dubicki z klasy I. Jury postanowiło przyznać również wyróżnienia, a otrzymali je: Lena Wieczorek, Jakub Klepuszewski i Antoni Szymański z klasy I, Wiktor Świrad z klasy III i Anna i Maria Bączek z OPII. W kategorii klas Starszych I miejsce zajęła Sandra Bączek z klasy VII. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez panią dyrektor szkoły Annę Zasadę - Wyrzykowską.
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania już za nami. W środę 10 listopada ogłosiliśmy wyniki czytelniczych zmagań.
W kategorii klas 1-3 I m. zajęła Nikola Pralicz, na II m. ex aequo Aleksandra Świerad i Adam Kalwinek, a na III m. Hubert Leśniewski. Jury wyróżniło Magdalenę Filarowską i Krystiana Kunę z klasy pierwszej W kategorii klas 4-5 I m. zdobył Wojtek Świerad, II m. Mateusz Baszczyn, a III m. Adrian KińskiW grupie najstarszej najpiękniej zaprezentowała się Martyna Pietrzak, a zaraz za nią Martyna Rabczuk i Alan PraliczGratulujemy odwagi i już niebawem zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim.
Nasza szkoła za udział w akcji „Szkoła pamięta”
otrzymała dyplom z Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Mamy przyjemność podzielić się zapisem video z naszego apelu dla dzieci. W jego trakcie zaśpiewaliśmy hymn Polski i wsłuchaliśmy się w treść programu artystycznego.
Mistrz Tabliczki Mnożenia w sesji jesiennej wybrany! Trzy najlepsze osoby brały dziś udział w finale konkursu. Wszystkie uczennice bezbłędnie poradziły sobie z zadaniami na mnożenie i dzielenie, jednak najszybsza była Zuzanna Burda! SERDECZNIE GRATULUJEMY! Nagrody wkrótce
Powered by aSc EduPage