• W naszej szkole trwa konkurs fotograficzny o "Złotej polskiej jesieni", zainspirował grupę z Koła Fotograficznego do spaceru w poszukiwaniu barw tej pięknej pory roku. Dzielimy się efektami naszych działań i pozytywną energią towarzyszącą tej sesji.
      • U Mikołaja
      • Społeczność szkolna
      • Współdziałanie
      • Technika w kl. VI
      • Pamiętamy
      • Ważny gość
      • Z dawnych lat
      • Świątecznie
          • KIERMASZ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

ZAPROSZENIE NA KIERMASZ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz taniej książek, który odbędzie się w dniach 03.04.24- 19.04.24( w godzinach otwarcia biblioteki).

W ofercie znajdują się: bajki,baśnie,kolorowanki,krzyżówki,słowniki,repetytoria dla klas starszych,poradniki,atlasy,literatura piękna i popularno-naukowa.

• Spaceruj 30 minut dziennie

Akcja społeczna „Spaceruj 30 minut dziennie” została zaplanowana i wykonana przez uczniów klasy 6. Z ulotkami, transparentami i hasłami społecznymi wyruszyliśmy na spacer po Strącznie.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna jeżeli mamy odpowiedzialne i poważne podejście do zdrowia psychofizycznego.

• Wielkanocna babka

Święta już za progiem, a ,,Wielkanocna babka” to nieodłączny symbol Świąt Wielkanocnych

Na dzisiejszych zajęciach świetlicowych odbyły się warsztaty kulinarne na, których uczniowie zmierzyli się z tym zadaniem i upiekli babki wielkanocne, ale w wersji innej niż tradycyjne babki . Uczniowie użyli foremek łamanego serca, donuta i tęczy .

• Wędrująca woda

W ostatnim czasie Biedroneczki bardzo ciężko pracowały. Wykonały eksperyment wędrująca woda ukazujący piękno kolorowej tęczy. Poznały nazwy narzędzi niezbędnych do zrobienia wiosennych porządków w ogrodzie a także posiały owies. W następnym tygodniu będziemy podlewać i obserwować wzrost naszych roślin.

• "Młodzież zapobiega pożarom”

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” . Hubert, Tycjan, Zosia, Marika i Amelia wzięli udział w bardzo wymagającym turnieju wiedzy pożarniczej. Gratulacje dla Huberta, który świetnie zaprezentował się w ścisłym finale i zajął V miejsce jako najmłodszy zawodnik etapu drugiego.

• FINALISTA TYCJAN!

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Tycjan Reiter jest finalistą na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas. VI w V edycji trzyetapowego Konkursu Matematyczno - Informatycznego InstaLogik 2023/2024. Brawo, brawo, brawo!Poza tym Tycjan zajął 2 miejsce w powiecie!Jesteśmy bardzo dumni!Tycjana wspierały nauczycielki matematyki: Emilia Szwajkowska i Izabela Barczak.

• Świetlica inaczej

Na dzisiejszych zajęciach świetlicowych uczniowie dokończyli zdobić wczorajsze styropianowe jajka. Oprócz tego z buteleczek po napojach jogurtowych powstały śliczne wazoniki. Do nieużytecznej dla nas rzeczy, którą wyrzucilibyśmy do śmietnika, dodajemy szczyptę kreatywności i jesteśmy „upcyklingowcami".

• Bukowa Ostoja

Pogoda w pierwszy dzień wiosny nie rozpieszczała nas ciepłem i słońcem, jednak nie stanęło to na przeszkodzie uczniom i rodzicom klasy II. Wspólnie świętowaliśmy ten dzień w pięknym miejscu Bukowa Ostoja. Były zawody sportowe, zabawy, ognisko. Pomimo deszczu wszyscy świetnie się bawili i nikt nie chciał kończyć tego spotkania. Integracja górą.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa - znany, również jako Dzień Kolorowej Skarpetki, co ma na celu przypomnienie o różnorodności i unikalności każdego człowieka .

Kolorowe skarpetki, które do siebie nie pasują są symbolem akceptacji i wsparcia dla osób z zespołem Downa.

Uczniowie na zajęciach z pedagogiem szkolnym mieli również okazję do przypomnienia sobie, jak ważne jest dbanie o równe szanse w społeczeństwie przy zachowaniu różnorodności. Stworzyli także przepiękne plakaty.

• Warsztaty herbaciane

Na dzisiejszych zajęciach na świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty herbaciane.

To były niezwykle aromatyczne, a zarazem twórcze i edukacyjne zajęcia. Dzieci samodzielnie stworzyły pyszne i zdrowe kompozycje herbaciane.

Uczniowie dowiedzieli się kiedy i w jakim kraju po raz pierwszy odkryto herbatę, gdzie rośnie najlepsza herbata, kto oraz w jaki sposób może ją zbierać. Zapoznali się również z rodzajami herbat i naturalnymi dodatkami.

• Warsztaty mydlarskie

Dzisiaj na świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty mydlarskie .

Dzieci miały okazję do stworzenie małych niepowtarzalnych „dzieł sztuki” jakimi są mydełka glicerynowe. Samodzielnie stworzyli kolorowe i pachnące mydełka w rozmaitych kształtach, o bajecznych zapachach jak kokos, pomarańcza, róża oraz arbuz.

Poniedziałek 29.04.2024

• Kontrakt Samorządowy