• W naszej szkole trwa konkurs fotograficzny o "Złotej polskiej jesieni", zainspirował grupę z Koła Fotograficznego do spaceru w poszukiwaniu barw tej pięknej pory roku. Dzielimy się efektami naszych działań i pozytywną energią towarzyszącą tej sesji.
      • U Mikołaja
      • Społeczność szkolna
      • Współdziałanie
      • Technika w kl. VI
      • Pamiętamy
      • Ważny gość
      • Z dawnych lat
      • Świątecznie
          • Konkurs!

Sprawdź się w kreatywnym działaniu!

Wykonaj prezentację multimedialną o jednym z miast kanonu edukacji klasycznej,

np. Rzymie, Atenach, Florencji, Oksfordzie, bądź Krakowie.

Informacje o konkursie, regulamin i zgody uzyskasz u polonistów w szkole.

Powodzenia!

• Ziemia dookoła Słońca

Przy omawianiu zagadnienia „Dnia i nocy” Biedroneczki brały udział z zabawie badawczej obrazującej obrót Ziemi dookoła Słońca a także wykonały własne stroje przedstawiające dzień i noc. Zajęcia pomogły wyjaśnić stałe następstwo dni i nocy.

• "Zaczarowana zagroda"

Niestety zima nas nie rozpieszcza i dzieciom najbardziej brakuje białego śniegu. Postanowiliśmy w związku z tym sami stworzyć w swojej klasie mroźny klimat. Praca nad lekturą „Zaczarowana zagroda” dobiegła końca. Oprócz wielu cennych informacji na temat bieguna i żyjących tam pingwinów uczniowie samodzielnie stworzyli swoje zagrody. Teraz pozostało już tylko wypatrywać śniegu za oknem.

• Wesołych Świąt!

W ten czas Świąt Bożego Narodzenia pragniemy z całego serca złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech te dni będą pełne ciepła rodzinnego, radości oraz wspólnie spędzonych chwil.Niech Nowy Rok przyniesie Wam wiele sukcesów w nauce, radości z osiągnięć oraz pełen inspiracji czas. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, entuzjazm i wspólną pracę nad rozwojem naszej szkoły.Życzymy Wam zdrowia, uśmiechu i pełnej satysfakcji z każdego dnia.Życzenia składają Pani Dyrektor - Anna Zasada-Wyrzykowska i pracownicy szkoły.

• Podchody matematyczne

Zakończyliśmy realizację projektu finansowanego przez Fundację mBanku.

W ramach projketu poszerzalismy swoje umiejętności z zakresu jednostek długości, powierzchni i objętości. Doskonaliliśmy również szacowanie odległości. Zajęcia podobały się nam bardzo.

Poniżej kilka cytatów z zajęć:

- "Dużo frajdy dało nam układanie zadań".
            - "Nie wiedziałem, że 100 m to tak dużo".
            - "Myślałem, że nagranie krótkiego filmiku edukacyjnego trwa krótko".
            - "Taką matematykę to ja rozumiem".

• Gra terenowa

W ramach realizacji projektu mPotęgi ucznowie uczestniczyli w grze tetenowej. Ze wzgledu na warunki atmosferyczne gra miałą miejsce w szkole. Uczniowie poszukiwali ukrytych zadań i w grupach rozwiązywali zadania związane z jednostkami długości, powierzchni i objętości.

Najszybszymi okazali się uczniowie kl. V - serdecznie gratulujemy.

• Literki w akcji

Klasa pierwsza sumiennie realizuje projekt ,,Literki w akcji" Tym razem wspólnie stworzyły klasową grę ,,Literkowe memory". Usprawniały sprawność rąk i utrwalały poznane dotychczas litery podczas ,,literowych wydrapywanek".

• Akademia Pszczoły Bohatera

Dzisiaj w klasie III rozpoczęliśmy realizację programu edukacyjnego Akademia Pszczoły Bohatera. Uczniowie w czasie trwania programu dowiedzą się jak ważnym elementem w ekosystemie jest pszczoła, jak o nie dbać w najbliższym otoczeniuTo dzięki PSZCZOŁOM mamy owoce i warzywa.

• PCKZiU w Wałczu

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu gościło dziś wielu ósmoklasistów. Podczas spotkania, po części w klimacie zbliżających się świąt, był śpiew, pokaz fryzur, pokaz musztry żołnierskiej, ciekawe wywiady z uczniami tej szkoły, a nawet stend up. Były również świetne zajęcia warsztatowe, pogadanki i oczywiście prezentacja oferty szkoły. Uczniowie mieli mnóstwo pozytywnych wrażeń. Dziękujemy organizatorom.

Poniedziałek 29.04.2024

• Kontrakt Samorządowy