Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Leon.
Uczniowie z klasy II i III zmagali sięz trudnymi zadaniami.
Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Leon.
Uczniowie z klasy II i III zmagali sięz trudnymi zadaniami.
Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.
Królowa jest tylko jedna! Matematyka
Dziś nasi uczniowie wzięli udział
w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "LEON".
Trzymamy kciuki za wyniki!
Wieczór eksperymentów, nauki i promocji szkoły za nami!
Cieszymy się, że mogliśmy pokazać fragment naszego warsztatu
i podzielić się naszą pasją.
Woda stanowi 45-70% wszystkich składników ludzkiego ciała (w zależności od wieku, płci, budowy).
Bez pożywienia człowiek jest w stanie funkcjonować około 40 dni, natomiast bez wody jedynie kilka.
Woda zajmuje 2/3 powierzchni kuli ziemskiej.
Średnie zużycie wody w Polsce na osobę dziennie wynosi 140 litrów (mycie się, przygotowywanie posiłków, pranie, sprzątanie).
780 milionów ludzi na świecie nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej
WODA TO ŻYCIE.
Rodzicu! Tylko od Ciebie zależy, po co sięgnie Twoje dziecko mając do wyboru butelkę wody i butelkę coli. Tego nawyku nabywamy od najmłodszych lat.
Dziś w naszej szkole w Światowym Dniu Wody Samorząd Uczniowski przypomniał wszystkim o tych ważnych faktach i... rozdawał ten cenny napój z plasterkiem cytryny.
Zapraszamy!
Więcej informacji znajdziesz https://www.gov.pl/web/gis/swiatowy-dzien-wody
(Autor plakatu: Agata Gawęda)
Pierwszy Dzień Wiosny to też Światowy Dzień Zespołu Downa.
Tolerancja powinna być przez cały rok, ale w tym dniu przybijamy piątki z tymi osobami.
Są to piękni, zdolni i niesamowici ludzie #liniaprosta #lifetimepolska #zespoldowna
Czekamy na tę wiosnę z utęsknieniem! Chcielibyśmy spacerować już w zieleni, cieszyć oko kolorem kwiatów w ogrodach.
Właśnie dlatego tak nam zależało na dzisiejszych Obchodach Dnia Wiosny.
Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w najbardziej szlachetnym konkursie w szkole, w Konkursie Talentów! Nie brakowało pięknie wyśpiewanych fraz, sportowej zwinności, czy plastycznego smaku.
W klasach 1-3 zwyciężyła Oleksandra Balym, która ujęła zebranych czułym występem wokalnym.
W klasach 4-8 pierwsze miejsce podzielili między sobą Wojciech Świerad z klasy 5 swoją grą na gitarze, z Emilią Kwiatkowską z klasy 6 i piękną interpretacją wokalną.
Prawdziwą wisienką na torcie była konkurencja kulinarna i fantazja zespołów klasowych. W niej pierwsze miejsce podzieliły klasy 5 i 7.
Dziękujemy Organizatorkom za plan na tak ciekawe obchody.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Zdjęcia wykonał pan Karol.
Dzisiejsze zmagania kulinarne (Dzień Wiosny) były możliwe także dzięki sprzętom pozyskanym z #LaboratoriaPrzyszłości
Od nasiona do roślinki. Uczniowie podczas zajęć wysiewali nasiona, dowiedzieli się jakie są rodzaje nasion, jak są zbudowane, jakie są etapy kiełkowania i jak przebiega cykl rozwojowy roślin.
Słoneczka czują już wiosenny powiew powietrza. Dlatego w tym tygodniu zajęły się sadzeniem kwiatków, które pięknie zdobią naszą salę i korytarz przedszkolny. Starszaki zafascynowały się również obliczeniami pieniężnymi, robiły także własne pacynki.
Ostatni tydzień minął nam pełen doświadczeń i eksperymentów. Biedroneczki dowiedziały się co można wydobyć z ziemi, jak wybucha wulkan i jak tworzy się lawa. Wszystkie doświadczenia dzieci obserwowały z wielkim zaciekawieniem.
Film z eksperymentów znajduje się tutaj.
Zajączki, kurczaki, jajeczka, barankikiermasz wielkanocny tuż, tuż
Z trudnymi zadaniami zmagało się 11 uczniów z naszej szkoły.
Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!
Kreatywne prace uczniów klasy IV
Zapraszamy do udziału w charytatywnej akcji „Wielkanocna Paczka dla Bohatera” wspierająca kombatantów oraz weteranów mieszkających na terenie powiatu wałeckiego. Do wielkanocnych darów można przynosić produkty długoterminowe typu: konserwy, gotowe dania w słoikach, dżemy oraz środki chemiczne i czyszczące.
Akcja trwa do 04.04.2023 r.
16-17 marca 2023r. będziemy obchodzić w naszej szkole
Europejski Tydzień Mózgu.
Zapraszamy wszystkich do intelektualnej zabawy
i aktywnego spędzania przerw.
14 marca - Międzynarodowy Dzień Matematyki w naszej szkole obchodzony był pod hasłem: Matematyka uskrzydla!
Konkursy, zajęcia w grupach, stacje zadaniowe, zagadki matematyczne, quizy interaktywne i zdobywanie słownictwa z inwestycji giełdowych, to tylko niektóre z dzisiejszych aktywności. Kolejny raz okazuje się, że matematyka może być łatwa i przyjemna!
Powered by aSc EduPage