Aktualności

          • Bal na sto par :-)

          • Drodzy Ósmoklasiści, jeszcze niedawno stawialiście pierwsze kroki w naszej szkole, a dziś żegnacie się z nią jako młodzi ludzie gotowi na nowe wyzwania.

            Niech ten wyjątkowy wieczór pozostanie w Waszej pamięci jako piękne wspomnienie, a przyszłość przyniesie Wam wiele sukcesów, odwagi w realizacji marzeń oraz szczęścia na kolejnych etapach życia.

            Wideorelacja znajduje się tutaj oraz tutaj.

          • Park linowy w Rudnicy

          • W klasie 7 nie ma nudy. Nadmiar energii spożytkowaliśmy dziś w parku linowym w Rudnicy. Polecamy to miejsce każdemu. Można tu:

            sprawdzić, czy ma się odwagę większą niż wysokość przeszkód,

            pokonać swoje słabości i strachy,

            odkryć mięśnie, o których istnieniu nie miało się pojęcia,

            nauczyć się balansować lepiej niż nieprzygotowany uczeń na sprawdzianie,

            i przede wszystkim świetnie się bawić, wisząc między ziemią a chmurami.

            Więcej znajdziesz tutaj.

          • Zerówkowi przyjaciele online

          • W roku szkolnym 2025/2026 starsza grupa przedszkolna realizowała innowację pedagogiczną „Zerówkowi przyjaciele online – razem bawimy się i uczymy”.

            W ramach projektu systematycznie łączyliśmy się przez internet z grupą starszaków ze Szkoły Podstawowej w Gostomii. Podczas wspólnych spotkań rozmawialiśmy, wykonywaliśmy ciekawe zadania, lepiej się poznawaliśmy oraz zdobywaliśmy wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci.

            Pięknym podsumowaniem innowacji było długo wyczekiwane spotkanie na żywo. Na wspólną integrację wybraliśmy Agroturystykę Bukowa Ostoja, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach integracyjnych, aktywnościach sportowych oraz miały okazję spróbować swoich sił w nauce gry w tenisa.

            Na zakończenie tego wyjątkowego dnia wspólnie piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Był to czas pełen radości, nowych doświadczeń i budowania przyjaźni, które rozpoczęły się online, a przeniosły do świata rzeczywistego.

            Więcej znajdziesz tutaj.

          • Zagroda Żubrów

          • Dziś uczniowie klas I–III wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Zagrody Żubrów. Podczas pobytu mieli okazję podziwiać majestatyczne żubry, a także spotkać inne fascynujące zwierzęta- rysie i wilki. Była to niezwykle ciekawa lekcja przyrody w terenie, pełna wrażeń, nowych doświadczeń i bliskiego kontaktu z naturą.

            Więcej znajdziesz tutaj.

          • Łowiectwo w oczach dziecka

          • Z ogromną radością informujemy o sukcesach naszych uczennic w XXI Pilskim Konkursie Plastycznym "Łowiectwo w oczach dziecka ". Hania Borkowska z klasy 5- tej zajęła III miejsce i odebrała nagrodę podczas Festiwalu Kultury Łowieckiej w Gorajunatomiast Nikola Pralicz z klasy 7- j zdobyła wyróżnienie i odebrała nagrodę dzisiaj w Pile podczas I Festiwalu Tradycji i NaturyJesteśmy z Was dumni i życzymy wielu sukcesów oraz niesłabnącej pasji do tworzenia kolejnych dzieł!

          • https://dzienpustejklasy.pl/

          • W ramach realizacji założeń "Pustej klasy" czwartoklasiści poza szkolną ławką mierzyli różne odcinki i obliczali pola powierzchni prostokątów. Zabawa doskonała i umiejętności też więcej.

            Wideorelacja znajduje się tutaj.

          • Wiosenne poezjowanie

          • W czwartek w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Wiosenne poezjowanie". Uczniowie z klas 4-8 zaprezentowali swoje umiejętności interpretacji poezji. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-5 oraz klasy 6-8.

            Laureaci konkursu: klasy 4-5: I m. Wiktor Latalski, II m. Olek Nohin, III m. Antek Szymański.

            Klasy 6-8: I m. Tycjan Reiter, II m. Nikola Pralicz, III m. Zosia Sindrewicz. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, talentu i pięknych występów. Dziękujemy za wspólne spotkanie z poezją i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.

            Więcej znajdziesz tutaj.

          • Metalowe inspiracje

          • Wtorkowa wizyta uczniów kl. 4 i 6 w Metalowych inspiracjach to czas integracji, współpracy i pozyskiwania nowych umiejętności oraz wiedzy. Uczniowie podczas warsztatów sami stworzyli swoją pizzę i wykonali zapachową sól do kąpieli wg własnego uznania. Czas upłynął w sympatycznej i twórczej atmosferze.

            Więcej znajdziesz tutaj, tutaj oraz tutaj.

             

          • Klasowe ognisko klasy 7

          • Choć pogoda próbowała pokrzyżować nasze plany i nie zabrakło deszczowych chwil, nie przeszkodziło to w świetnej zabawie! Podczas klasowego spotkania przy ognisku uczniowie klasy 7, ich rodzice i wychowawczyni wspólnie spędzili czas, biorąc udział w różnych zabawach i aktywnościach integracyjnych. Było dużo śmiechu, rozmów i niezapomnianych chwil, które jeszcze bardziej zbliżyły do siebie całą klasową społeczność. Atmosfera pełna wzajemnej życzliwości, radości i integracji sprawiła, że już planujemy kolejne spotkanie.

          • Morzycówka

          • Dziś nasze Misie wzięły udział w wyjątkowej wycieczce do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej „Morzycówka”. Była to prawdziwa lekcja przyrody w terenie, pełna odkryć, obserwacji i niezapomnianych wrażeń.

            Dzieci miały okazję poznawać leśną przyrodę wszystkimi zmysłami. Za pomocą lup obserwowaliśmy małe zwierzątka oraz różnorodne rośliny, odkrywając ich niezwykłe cechy. Wyruszyliśmy także na poszukiwanie leśnych wróżek, które pobudziły wyobraźnię i zachęciły do uważnego przyglądania się otaczającej nas naturze.

            Podczas spaceru zbieraliśmy kwiaty, słuchaliśmy śpiewu ptaków oraz obserwowaliśmy żaby i kijanki w ich naturalnym środowisku. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i możliwość nauki poprzez doświadczanie! Nadleśnictwo Wałcz, Lasy Państwowe

            Więcej znajdziesz tutaj.

          • Konkurs Języka Angielskiego

          • Za nami Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas 4–8 Uczestnicy sprawdzili dziś swoją wiedzą oraz umiejętności językowe.

            Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Dziękujemy za Waszą pracę, pasję do nauki języków obcych i chęć rozwijania swoich umiejętności.

            Brawo dla wszystkich uczestników!

            Więcej znajdziesz tutaj.

          • Czuciaki w krainie emocji

          • Przez cały rok przedszkolny grupa „Misie” brała udział w projekcie edukacyjnym „Czuciaki w krainie emocji”, który przeniósł maluchy w niezwykły świat emocji i relacji.

            Projekt okazał się ogromnym sukcesem! Dzieci z wypiekami na twarzach i wielką niecierpliwością wyczekiwały każdego kolejnego spotkania, dopytując: „Jaki Czuciak odwiedzi nas tym razem?”.

            Co ważne, ta przygoda nie kończyła się w sali przedszkolnej. W projekt aktywnie włączyli się również rodzice! Dzięki temu domowe wieczory obfitowały w rodzinne czytanie opowiadań o przygodach Czuciaków. Pozwoliło to na piękne przeniesienie przedszkolnych wartości do domowego zacisza i dało okazję do mądrych, bliskich rozmów z dziećmi.

            Wiecej znajdziesz tutaj.

          • Rekrutacja uzupełniająca rozpoczęta!

          • Informujemy, że od dziś ruszyła rekrutacja uzupełniająca do naszego

            Przedszkola „Zielona Kraina”. Nadal dysponujemy wolnymi miejscami.

            Wnioski rekrutacyjne można pobrać w sekretariacie szkoły.

            Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej przedszkolnej społeczności!

          • Finalista Konkursu Digital Wizards

          • Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Digital Wizards Tycjan Reiter znalazł się w gronie 62 najlepszych z całego kraju spośród ponad 14 tysięcy! Brawo za zaangażowanie, wiedzę i upór w dążeniu do celu.

            Więcej znajdziesz tutaj.

          • Festyn z okazji Dnia Dziecka

          • Z okazji Dnia Dziecka na naszym boisku szkolnym odbył się wyjątkowy festyn pełen radości, zabawy i uśmiechu. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji – zabawy integracyjne, dmuchańce, konie ze Stajnia Busz oraz słodkie niespodzianki. Uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie „Mam Talent”, a ich energia i entuzjazm sprawiły, że atmosfera była naprawdę wyjątkowa. Nie zabrakło również czasu na wspólną integrację i dobrą zabawę w gronie koleżanek, kolegów oraz nauczycieli.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację festynu oraz wszystkim uczestnikom za stworzenie tak wspaniałej atmosfery. To był dzień pełen niezapomnianych chwil!

            Wideorelacja znajduje się tutaj.

          • Dzień dziecka

          • W dniu Waszego Święta nauczyciele, pracownicy szkoły

            i rodzice składają Wam najserdeczniejsze życzenia.

            Życzenia znajdują się tutaj.

          • Train Your Brain

          • Wraz z majem zakończyliśmy nasze działania w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego. Uczniowie klasy 6 i 7 na lekcjach języka angielskiego wykonali szereg zadań mających na celu kształtowanie i rozwijanie swoich umiejętności językowych. Dzięki projektowi nie tylko szlifowali angielski, dobrze się bawiąc i współpracując w grupie, ale również podnosili świadomość, jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie. Udział w projekcie to kolejny mały krok w przygotowaniu do bycia obywatelami świata.

            Nasze działania dokumentowane były na stronie Train Your Brain. Teraz czekamy na certyfikaty ukończenia projektu.

            Więcej znajdziesz tutaj.

          • Gminny Turniej Rummikub

          • W Bibliotece Publicznej Gminy Wałcz w Lubnie odbył się pierwszy Gminny Turniej Rummikub, w którym udział wzięło 46 uczniów z 7 szkół podstawowych. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1–4 oraz 5–8.

            Z ogromna radoscia informujemy o sukcesie Antoniego Mielke, który zajął I miejsce w kategorii klas 5–8! Gratulujemy sukcesu

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Klasy 1–4:

            Ksawery Stawicki, Leon Romaniuk, Oleksandr Nohin i Emilia Dziadosz

            Klasy 5–8:

            Magdalena Filarowska, Lena Wieczorek, Antoni Mielke i Okiwier Szumiński

            Wszyscy zawodnicy doskonalą swoje umiejętności w Szkolnym Klubie Rummikub. Dzisiaj mieli okazję skonfrontować się z rówieśnikami innych szkół.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

          • Szkolny Konkurs „1 z 10”

          • W naszej szkole odbył się emocjonujący konkurs wiedzy „1 z 10”. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą, refleksem oraz świetnym przygotowaniem. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a poziom konkursu niezwykle wysoki!

            Po zaciętych zmaganiach wyłoniono finalistów konkursu. O kolejności zdecydowała liczba zdobytych punktów.

            Finaliści konkursu:

            Antoni – kl. VII

            Iga – kl. VII

            Zofia – kl. VI

            4. Alex – kl. VIII

            5. Marcel – kl. VIII

            6. Adrian – kl. VIII

            7. Adam R. – kl. VII

            8. Matylda – kl. VIII

            9. Tycjan – kl. VIII

            10. Jan – kl. VI

            Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników za udział, ogromną wiedzę i wspaniałą rywalizację! Życzymy dalszych sukcesów i kolejnych zwycięstw!

            W związku z wyjazdem Tycjana na inny konkurs, do finału dostała się Marianna z kl. VI.

            Gratulacje!!!

  • Galeria zdjęć

    • brak danych