• Majowe święta

• Obchody Świąt Majowych poprzedzał uroczysty apel, w trakcie którego rozdaliśmy moc wyróżnień i nagród.

Sukcesów w ostatnim czasie nie brakowało: Powiatowy Turniej BRD, Wojewódzki Konkurs na komiks, I Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, Szkolny Konkurs Ortograficzny i inne. Nagrodzeni mogli pokazać się społeczności szkolnej i opowiedzieć ile pracy trzeba włożyć żeby być zauważonym. Było warto!

Po apelu udaliśmy się na I Marsz Patriotyczny i żywą lekcję historii z przedstawicielami Grupy Warownej Cegielni. Jednak o tym opowiemy już w kolejnych dniach...

Wideorelacja znajduje się tutaj.

• Taaaka ryba

• Kacper z klasy III już od kilku lat pasjonuje się wędkarstwem. To hobby wymaga nie tylko dużej wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim cierpliwości, czujności oraz siły. Ostatnia zdobycz Kacpra to samodzielnie złowiony szczupak o wadze 2 i pół kilograma.

• NOC UŁAMKÓW

• Kto powiedział, że ułamki są trudne i nudne? Z pewnością nie uczniowie klasy czwartej. W miniony piątek wzięli oni udział w niesamowitym wydarzeniu, jakim była Noc ułamków. W programie były między innymi: gra karciana Flip, Bloksy, pieczenie i degustacja zapiekanek, zabawa w chowanego oraz oglądanie filmu. Nauka przez zabawę była super. Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują za pomoc p. Monice, p. Alicji, p. Marcinowi oraz p. Karolowi.

• Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

• Kolejny sukces uczniów naszej szkoły w powiatowym turnieju!!

I miejsce indywidualnie, jako najlepszy zawodnik turnieju (spośród 33 uczestników w tej grupie) zajął uczeń kl. VII Bartłomiej Świerszcz! Ogromne gratulacje!!

Cała drużyna w składzie: Bartłomiej Świerszcz (kl. VII), Mateusz Baszczyn (kl. VII) i Miłosz Miedzianko (kl. V) zajęła II miejsce spośród 11 drużyn w tej kategorii. Brawo, brawo, brawo!!!

Podziękowania dla wszystkich chłopców za ogrom włożonej pracy w przygotowania do zmagań turniejowych. Wy wiecie najlepiej, że łatwo nie było.

Turniej BRD to turniej bardzo wymagający. Uczestnicy muszą okazać się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niesamowitymi umiejętnościami jazdy po skomplikowanym torze przeszkód oraz wiedzą z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej!

• Albert - koszatniczka

• Bohaterami dzisiejszych lekcji w klasie I byli Wiktoria i jej zwierzątko Albert-koszatniczka pospolita . Nasza uczennica w piękny sposób opowiedziała nam różne ciekawostki o zachowaniu gryzonia i sposobach jego pielęgnacji. Wiktoria swoją wiedzą podzieliła się również z przedszkolakami. Wizyta Alberta była niecodziennym i bardzo emocjonującym wydarzeniem dla uczniów klasy I i dla przedszkolaķów.

• Laureaci konkursu wojewódzkiego

• Ogromny sukces naszych uczniów: Mateusza Baszczyna - I miejsce, Marysi Sołtan - III miejsce oraz wyróżnienie dla Lenki Dłużak w Wojewódzkim Konkursie na Komiks dla Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych Województwa Zachodniopomorskiego pod hasłem "Nie tylko Superbohaterowie walczą ze złem". Nagrody nasi laureaci odebrali na gali finałowej w Szczecinie 23 kwietnia. Po wręczonych nagrodach, zwiedzeniu wystawy komiksów nasi finaliści umilili sobie czas na zwiedzaniu stolicy naszego województwa.

• Ratownicy Żyć

• Ratownicy Żyć - Julia, Kaja, Mateusz, Karol WYGRYWAJĄ zdobywając puchar.

I KONKURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z POWIATU WAŁECKIEGO. Wykazali się umiejętnościami i wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jesteśmy najlepsi w powiecie!

• Noc naukowo - sportowa

• Klasa V na nocy naukowo-sportowej w szkole. Było mnóstwo atrakcji. Pan Wojciech Olek z Muzeum Wału Pomorskiego przekazał nam wiele ciekawych informacji historycznych, poznaliśmy broń wojskową a potem walczyliśmy "mieczami". Jednak wszyscy czekaliśmy na najfajniejszy punk wieczoru - laserowy paintball, zabawy i śmiechu było mnóstwo. Kolejny gość, który do nas zawitał to dziadek Antka - pan Paweł Grzyl, który opowiadał nam o Kosmosie. Wyjaśniał zjawiska, a także poznaliśmy budowę lunety i oglądaliśmy przez nią niebo. Był również czas na wspólny posiłek, zabawę w chowanego oraz zajęcia na sali gimnastycznej.

Było naprawdę super!

• Pasje Karola Wojtyły

• Drodzy uczniowie! Powoli przygotowujemy się do obchodów Dnia Patrona naszej szkoły.W związku z tym zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem ,, Pasje Karola Wojtyły''.

• Mowa nienawiści w internecie

• HEJT, CZYLI MOWA NIENAWIŚCI W INTERNECIE W Internecie każdy czuje się anonimowy - a co za tym idzie - często przekraczane są granice dopuszczalnej krytyki i wolności słowa. Walka z hejtem jest trudna. Jednak hejter nie jest bezkarny. W dniu dzisiejszym w naszej szkole gościliśmy policjantów - sierż. Natalię Wysocką oraz st. sierż. Wojciecha Borocha z Komenda Powiatowa Policji w Wałczu, którzy przypomnieli naszym uczniom, że: 👮🏻‍♀️Wszelkie znieważenia, groźby, obrażanie innych osób wiąże się z poniesieniem odpowiedzialności karnej; 👮🏻‍♂️Treści dodawane przez hejterów nie mają żadnej wartości; 👮🏻‍♀️Bardzo często przyczyną hejtu jest zazdrość; 👮🏻‍♂️Osoby obrażające kogoś na ogół są niezadowolone ze swojego życia. Ubliżając drugiej osobie, chcą sobie i innym „coś” udowodnić; 👮🏻‍♀️Pastwienie się nad inną osobą czy to w świecie realnym, czy wirtualnym jest niedopuszczalne; 👮🏻‍♂️Słowem można zadać ogromny ból i pomijając konsekwencje prawne, takie działanie może być tragiczne w skutkach. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za odwiedziny.

Widerelacja znajduje się tutaj.

• Rowerowe szaleństwo

• Że sport, to zdrowie, wie każdy. A przy pięknej pogodzie jazda rowerem to sama przyjemność. By jednak było bezpiecznie, trzeba znać podstawowe zasady zachowania na drodze.

Wizyta w pilskim miasteczku ruchu drogowego dostarczyła nam wiedzy i umiejętności niezbędnych podczas wycieczek rowerowych. Serdecznie podziękowania dla pana prowadzącego. Wykazał się ogromem cierpliwości i spokojem.