• "Młodzież zapobiega pożarom”

• Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” . Hubert, Tycjan, Zosia, Marika i Amelia wzięli udział w bardzo wymagającym turnieju wiedzy pożarniczej. Gratulacje dla Huberta, który świetnie zaprezentował się w ścisłym finale i zajął V miejsce jako najmłodszy zawodnik etapu drugiego.

• FINALISTA TYCJAN!

• Miło nam poinformować, że nasz uczeń Tycjan Reiter jest finalistą na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas. VI w V edycji trzyetapowego Konkursu Matematyczno - Informatycznego InstaLogik 2023/2024. Brawo, brawo, brawo!Poza tym Tycjan zajął 2 miejsce w powiecie!Jesteśmy bardzo dumni!Tycjana wspierały nauczycielki matematyki: Emilia Szwajkowska i Izabela Barczak.

• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

• KANGUR MATEMATYCZNY 2024.

Uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły brali udział w tym konkursie. Konkurs jest przeprowadzany w wielu krajach w tym samym dniu. Zadania oraz termin są ustalane przez międzynarodową komisję. Czekamy na wyniki i liczymy na sukcesy naszych zdolnych uczniów!

• Świetlica inaczej

• Na dzisiejszych zajęciach świetlicowych uczniowie dokończyli zdobić wczorajsze styropianowe jajka. Oprócz tego z buteleczek po napojach jogurtowych powstały śliczne wazoniki. Do nieużytecznej dla nas rzeczy, którą wyrzucilibyśmy do śmietnika, dodajemy szczyptę kreatywności i jesteśmy „upcyklingowcami".

• Bukowa Ostoja

• Pogoda w pierwszy dzień wiosny nie rozpieszczała nas ciepłem i słońcem, jednak nie stanęło to na przeszkodzie uczniom i rodzicom klasy II. Wspólnie świętowaliśmy ten dzień w pięknym miejscu Bukowa Ostoja. Były zawody sportowe, zabawy, ognisko. Pomimo deszczu wszyscy świetnie się bawili i nikt nie chciał kończyć tego spotkania. Integracja górą.

• Witaj Wiosno!

• Uczniowie z klas I-III podczas drużynowych konkursów,

gier oraz warsztatów kulinarnych powitali wiosnę.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• Światowy Dzień Zespołu Downa - znany, również jako Dzień Kolorowej Skarpetki, co ma na celu przypomnienie o różnorodności i unikalności każdego człowieka .

Kolorowe skarpetki, które do siebie nie pasują są symbolem akceptacji i wsparcia dla osób z zespołem Downa.

Uczniowie na zajęciach z pedagogiem szkolnym mieli również okazję do przypomnienia sobie, jak ważne jest dbanie o równe szanse w społeczeństwie przy zachowaniu różnorodności. Stworzyli także przepiękne plakaty.

Przedszkolaki też świętowały. Wideorelacja znajuje się tutaj.

• Warsztaty herbaciane

• Na dzisiejszych zajęciach na świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty herbaciane.

To były niezwykle aromatyczne, a zarazem twórcze i edukacyjne zajęcia. Dzieci samodzielnie stworzyły pyszne i zdrowe kompozycje herbaciane.

Uczniowie dowiedzieli się kiedy i w jakim kraju po raz pierwszy odkryto herbatę, gdzie rośnie najlepsza herbata, kto oraz w jaki sposób może ją zbierać. Zapoznali się również z rodzajami herbat i naturalnymi dodatkami.

• KOSMICZNY MECZ!!!

• Kolejny talent i pasja naszego ucznia klasy VII Grzegorza Kalety. Życzymy sukcesów na miarę rozgrywek NBA

JET Service Basket PIŁA

·

WYGRYWAMY 15 EDYCJĘ TURNIEJU "ENEA BASKET CUP 2024" O PUCHAR STAROSTY PILSKIEGO!

Końcowa klasyfikacja miejsc:

Enea Basket Piła - Powiat Pilski

MKKS Żak Koszalin

PCT Basket Trzcianka

PCT Basket Lubasz

W Enea Basket Piła-Powiat Pilski wystąpili:

Harenda Dawid, Dembiński Antoni, Greliński Szymon, Szalewski Bartek, Szostak Aleks, Hryckiewicz Gracjan, Szklarek Mateusz, Prasek Karol, Kaleta Grzegorz, Buda Piotr, Maciejewski Daniel, Ksycki Dawid

MVP DRUŻYNY Szostak Aleks

Sponsorzy turnieju

Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile

Enea

• Dzień św. Patryka

• Cytując słowa piosenki: „Irlandia podobno jest tak zielona jak włosy syreny o świcie”.

Święty Patryk używał trójlistnej koniczyny do wyjaśnienia trójcy świętej, dlatego zieleń stała się symbolem tego dnia. My też dziś świętowaliśmy. Wesołego dnia św. Patryka, który już w niedzielę 17 marca! #DzieńŚwiętegoPatryka #Irlandia #Tradycja.

Wideorelacja znajduje się tutaj.

• Warsztaty mydlarskie

• Dzisiaj na świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty mydlarskie .

Dzieci miały okazję do stworzenie małych niepowtarzalnych „dzieł sztuki” jakimi są mydełka glicerynowe. Samodzielnie stworzyli kolorowe i pachnące mydełka w rozmaitych kształtach, o bajecznych zapachach jak kokos, pomarańcza, róża oraz arbuz.

Uczniowie dowiedzieli się również z jakich substancji składa się mydło, którego używamy każdego dnia oraz co należy do niego dodać aby miało piękny zapach i kolor.

• „Rycerze Floriana” OSP Golce

• Są wśród nas, w pracy, szkole, zawsze gotowi nieść pomoc bliźnim w dzień jak i nocy. Drużyna naszych uczniów przygotowuje się do gminnych eliminacji konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”. Dziękujemy panu Leszkowi Marchewce z OSP Golce za ciekawe spotkanie, zaszczepienie ducha swojej pasji.

Wideorelacja znajduej się tutaj.

• Zdrowo i kolorowo u pierwszaków

• Pierwszaki wiedzą, że zdrowe śniadanie to podstawa i na dobry początek dnia dobra rada. Tydzień temu uczniowie klasy I założyli hodowlę rzeżuchy. Dowiedzieli się, że kiełki mają wiele cennych witamin. Dziś mogli skosztować swoich upraw. Przygotowali pyszne, zdrowe i pachnące kanapki a zabawy i śmiechu było, przy tym co niemiara.