• W naszej szkole trwa konkurs fotograficzny o "Złotej polskiej jesieni", zainspirował grupę z Koła Fotograficznego do spaceru w poszukiwaniu barw tej pięknej pory roku. Dzielimy się efektami naszych działań i pozytywną energią towarzyszącą tej sesji.
      • U Mikołaja
      • Społeczność szkolna
      • Współdziałanie
      • Technika w kl. VI
      • Pamiętamy
      • Ważny gość
      • Z dawnych lat
      • Świątecznie

Takie Mikołajki mają niepowtarzalny klimat.

Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały wszystkie dzieci, nasi uczniowie. Cóż to była za radość i jakie emocje…

Naszych uczniów zaproszono na warsztaty piernikowe organizowane przez Radę Rodziców. Kreatywne dekorowanie to umiejętność cenna w tym przedświątecznym czasie.

• Konkurs Recytatorski

Tegoroczny Szkolny Konkurs Recytatorski dotyczył poezji Wisławy Szymborskiej, nagrodzonej Noblem autorki wyjątkowej, czułej, dowcipnej i głębokiej zarazem. Przypomnieć sobie jej wersy to wejście do świata detalu, zrozumienia dla zwierząt, uczuć tkliwych.

Swoje interpretacje przedstawili uczniowie klas 4-8. Do gustu Jury przypadli najbardziej:

• Akademia Pszczoły Bohatera

W murach naszej szkoły odbyła się inauguracja projektu „Akademia Pszczoły Bohatera” - wyjątkowego przedsięwzięcia.

Zajęcia prowadziła Pani Dyrektor Anna Zasada-Wyrzykowska, która przedstawiła cele programu "Akademia Pszczoły Bohatera" oraz podkreśliła istotną rolę pszczół dla ludzkości. Następnie uczniowie klasy I zapoznali się z materiałami edukacyjnymi, po czym uraczyli się pysznymi sokami i chipsami. Jak te pszczółki poznawali realia świata owadów.

• Gra terenowa (w szkole)

Matematyka inaczej to klucz do sukcesu! Gra terenowa w szkole (ze względu na mroźną pogodę) okazało się miłą odmianą. Uczniowie najpierw szukali zadań w różnych miejscach, potem sami dobrali się w grupy, potem wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania, gdyż liczył się czas! Wszak to konkurs na szybkość i poprawność rozwiązań zadań matematycznych. Wyniki wkrótce!

• Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Niepełnosprawność to nie jest słabość.

TO JEST SIŁA!

SIŁA INNOŚCI I WYJĄTKOWOŚCI .

W Naszej szkole na zajęciach z nauczycielem religii oraz pedagogiem specjalnym i pedagogiem szkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

To święto to doskonała okazja do podkreślenia znaczenia tolerancji, akceptacji, szacunku i równości, ponieważ skupia uwagę uczniów na wyzwaniach, z jakimi spotykają się osoby z niepełnosprawnościami, jednocześnie promując świadomość, empatię i zrozumienie dla ich doświadczeń.

• Akademia Pszczoły Bohatera

W naszej szkole realizowany jest ogólnopolski projekt edukacyjny zatytułowany "Akademia Pszczoły Bohatera" finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Program adresowany do uczniów klas I-III nie tylko stawia sobie za cel szerzenie wiedzy na temat pszczół i ich roli w ekosystemie, ale także promuje zdrowe nawyki żywieniowe oraz produkty polskiego rolnictwa.

• Pierniczki na Mikołajki

Pierniczki to najpopularniejsza słodkość, jaką przygotowujemy na święta. W piątek zapach tych pysznych ciasteczek niósł się chyba na całą wieś. Uczniowie z klas I-III przy pomocy niezastąpionych Pań z KGW w Strącznie upiekli mnóstwo pysznych pierniczków. Ale to jeszcze nie koniec. Kolejna część naszej pracy w środę…..

• Gramy zmysłami

W tym tygodniu Biedroneczki wykonały kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy zmysłami". Masa plastyczna okazała się prawdziwą ucztą dla naszych zmysłów.

• Podchody matematyczne

Ostatnio uczniowie kl. 6 uczestniczyli w podchodach matematycznych.

Zimowa sceneria dostarczyła im wielu wrażeń. Połączenie przyjemnego z pożytecznym okazało się strzałem w dziesiątkę.

Zadania, które dotyczyły jednostek długości, powierzchni i objętości rozwiązywały się właściwie same, ale kiełbaskę na ognisku musieliśmy już upiec.

• Przeciw przemocy!

Przemoc bywa podstępna. Wyczekuje i narasta, pęcznieje i uderza z przerażającym rykiem syren alarmowych. Przemoc chce wykorzystać, zdeptać, zabrać. Co jednak najczęściej pada jej łupem?

Wolność!

Nasza szkoła wzięła udział w I SPOTKANIU AKTYWNEJ MŁODZIEŻY POWIATU WAŁECKIEGO PRZECIWKO PRZEMOCY - PRZEMOC TO ŻADNA MOC, które odbyło się w Wałeckim Centrum Kultury w Wałczu.

Wtorek 21.05.2024

• Kontrakt Samorządowy