• Centrum Charytatywno- Opiekuńcze Caritas Wałcz

• Jesień a tu ciągle praca wre. Ostatnie szlify przy latawcach. Jeszcze chwila i odbędą się loty próbne. Będzie cudnie. A to wszystko w ramach spotkań młodzieży z Wałcza i naszej szkoły. Ich pracowitość i zaangażowanie nie ma granic. Jesteście wspaniali.

• Zawody sportowe - ergometry

• To bardzo ważny dzień dla naszych uczniów, potrzebowaliśmy zawodów sportowych, adrenaliny, emocji i głośnego dopingu. Tym bardziej, że sama dyscyplina to połączenie siły i techniki, wytrwałości i woli zwycięstwa. Cieszymy się też sukcesami Kai i Karola z klasy 5, którzy wrócili do domu z pucharami.

• Wizyta w PCKZiU w Wałczu

• Uczniowie klasy ósmej brali udział w prezentacji kierunków kształcenia w Powiatowym Cenetrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu. Zapoznali się z zawodami technik logistyk, technik budownictwa oraz technik logistyk wojskowy. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie.

• Pani Jesień u Biedronek

• Biedroneczki odwiedziła dziś Pani Jesień. Zostawiła list i kosz pełen darów. Dzieci wspólnie posegregowały dary, stworzyły jesienny kącik, a na koniec zrobiły piękne jeże z masy solnej.

• Doświadczenia w kl. I

• Doświadczenia przyrodnicze mają na celu rozbudzanie u dzieci ciekawości poznawania otaczającego świata przyrody, oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, zadawania pytań i wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń. Dzisiaj pierwszoklasiści badali właściwości ziemi i piasku. Kolejnym elementem tego doświadczenia będzie założenie hodowli roślin na tych podłożach i obserwowanie ich wzrostu.

• Wyprawy z Żubrem Pompikiem

• Dzisiaj w grupie Słoneczek niesłychane wydarzenie, Do dzieci dołączył nowy przyjaciel Pompik. Nie łatwo było go znaleźć, ponieważ ukrył się na szkolnym boisku. Przedszkolaki z pomocą wskazówek, które im zostawił odnalazły go pośród drzew. Od dzisiaj przez cały rok szkolny w ramach programu edukacyjnego, "Wyprawy z Żubrem Pompikiem" dzieci będą poszerzały swoją wiedzę o Polsce, przyrodzie i Polskich Parkach Narodowych a także rozwijały zainteresowania czytelnicze. We wszystkich działaniach wspierać nas będzie Żubr Pompik, który w naszej sali ma już swoje honorowe miejsce.

• Bezpieczeństwo ponad wszystko

• 21 września najmłodszych uczniów z naszej szkoły odwiedziła Pani asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, która przeprowadziła zajęcia z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach oraz ogólnych zasadach rozważnego zachowania się w kontaktach z nieznajomymi. Najaktywniejsi uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• 20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszej szkole dzieci z grupy Biedronek i Słoneczek również świętowały. Czekały na nie różne zabawy i konkursy a na zakończenie otrzymały medale i balony.

• Serdecznie zapraszamy! :-)

• WÓJT GMINY WAŁCZ JAN MATUSZEWSKI I PAN ROBERT ANTONIAK

zapraszają na Koncert Charytatywny

na rzecz pogorzelców z Nakielna.

GMINA WAŁCZ nie zapomina o pogorzelcach.

ZAPRASZAMY 25.09.2021 r.g.17.oo w kościele w Nakielnie.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Uczniowie z naszej szkoły poprzez udział w różnych aktywnościach świętowali ten wyjątkowy dzień.

• WIELKIE WIETRZENIE MAGAZYNÓW

• W bieżącym tygodniu zbieramy makulaturę! Niech w Waszych szafach nie zalegają przeterminowane gazety, zeszyty, kolorowanki, reklamy! Przynieście je do biblioteki!

• Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego

• Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej

12 września 2021 w Warszawie.

,,Potrzeba nam dzisiaj Wiary, która góry przenosi,

Miłości, która wszystkich jednoczy

i Nadziei, która nigdy nie zawodzi.

Można stracić wszystko, ale nie to".

Kardynał Stefan Wyszyński.

• Kredkobranie

• Szkolne Koło Caritas prowadzi Akcję Kredkobranie, której celem jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Zbieramy dary w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów, wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w zbiórkę poprzez przyniesienie materiałów i pozostawienie ich w kartonie znajdującym się przy pokoju nauczycielskim. Akcja trwa do30 września 2021 r.