• Debata oksfordzka

• Debata szkolna to ostatni etap realizacji zadań z programu „Złote szkoły NBP”. Spotkanie z uczniami było zatytułowane: „Kieszonkowe, każdy wie, wydaje lub oszczędza się!”W piątek najstarsi uczniowie naszej szkoły brali udział w debacie oksfordzkiej pt. „Kieszonkowe, każdy wie, wydaje lub oszczędza się!”. Marszałkiem debaty był zaproszony gość, Pani Aneta, która od lat zajmuje się finansami. We wstępnie opowiedziała o zagrożeniach, jakie niosą z sobą pożyczki, nieregularne spłaty i kto to jest żyrant.Prócz marszałka debaty, jako sekretarze występowali nauczyciele, który prezentowali swoje podejście do oszczędzania. W trakcie debaty i dyskusji uczniowie mieli możliwość zmiany swego stanowiska. Debata składała się z czterech części, po każdej z nich zmiany stanowisk były minimalne. Ostatecznie ok. 80% uczniów woli oszczędzać niż od razu wydawać. To budujące!

• Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

• NSP jest realizowany raz na 10 lat przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami i obejmuje wszystkich mieszkańców naszego kraju. Podstawą prawną tego badania jest Ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy.NSP jest realizowany raz na 10 lat przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami i obejmuje wszystkich mieszkańców naszego kraju. Podstawą prawną tego badania jest Ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Link do spisu.

• 23 kwietnia to Światowy Dzień Książki

• Biedronki i Słoneczka przyłączyły się do obchodów tego dnia. Dzieci przyniosły swoje ulubione książki, opowiadały o nich i pokazywały piękne ilustracje. Wszystkie dzieci stwierdziły, że bardzo lubią słuchać bajek, które czytają im rodzice, szczególnie na dobranoc.

• ZRÓB SOBIE ZDJĘCIE Z KSIĄŻKĄ!

• W trakcie Światowego Dnia Książki najlepiej uczcić ten dzień właśnie przy książce, takiej, jaką lubimy najbardziej. Powieść akcji, romans, thriller, komiks. Czytana na papierze lub w czytniku. Zrób sobie dzisiaj zdjęcie z książką, tak dla przyjemności!

Z czytelniczym pozdrowieniem!

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę, pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. Dzisiaj szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby była czysta, zdrowa i piękna.

• Konkurs!

• 2021 to Rok Lema i można go uczcić uczestnictwem w świetnym konkursie

w Wałeckim Centrum Kultury.

Zachęcamy!

• "Owoce i warzywa dają moce"

• Kochani! Słoneczka (OP II) biorą udział w konkursie "Owoce i warzywa dają moce". Żeby zakwalifikować się do drugiego etapu konkursu potrzebujemy Państwa głosów. Jedna osoba może oddać codziennie jeden głos. Głosowanie trwa do 14 maja. Potrzebujemy co najmniej 100 głosów. Wystarczy wejść w link, znaleźć naszą szkołę i oddać swój głos.

Link do głosowania

• Złote szkoły NBP

• Drugie zadanie z programu właśnie zostało zrealizowane. Uczniowie kl. VII - VIII brali udział w warsztatach z zakresu denominacji, inflacji oraz rabatów w sklepach. Robili symulację zakupów z zaproponowanymi ofertami, by wiedzieć, która z opcji jest najbardziej korzystna. Zadanie realizowało troje nauczycieli i jeden uczeń, który był specjalistą w dziedzinie... giełdy. Dominik, jako jeden z prowadzących, opowiedział o zasadach działania giełdy w Warszawie. Bardzo mu za to dziękujemy.

Tu znajdziesz prezentację nt. infacji.

• Prosimy o głosy!!!

• Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „Lekcja Nieśmiecenia”. Jest to projekt realizowany w ramach fundacyjnego programu „ Ekoedukacja”. Jego celem jest nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna nauka ekologicznych nawyków związanych z segregacją odpadów. Główną nagrodą jest stacja edukacyjna do selektywnej zbiórki odpadów.

Co należy zrobić?

Wejść na link, wpisać nazwę miejscowości, w której znajduje się szkoła i oddać swój głos. Dziennie można oddać 3 głosy.

Głosujmy, udostępniajmy zaprośmy swoje rodziny, znajomych do głosowania!

Link do głosowania

• Abakus

• ,,Geniusze z całej Polski''.

Dwoje uczniów z klasy I- Zosia i Jaś zmagało się z Ogólnopolską Olimpiadą z arytmetyki mentalnej zorganizowaną przez Abakus Europe - Polska

Uczniowie podczas olimpiady zaprezentowali swoje umiejętności, rozszerzyli swoje horyzonty, zdobyli nowe doświadczenia.

Trzymamy za Was mocno kciuki , dla nas już jesteście wygrani.

• Klasa 2

• Przed nami krótkie wspomnienie z lekcji w klasie 2!

Mamy nadzieję, że szybko wrócimy do ławek,

a także do licznych praktycznych ćwiczeń.

• Nasze skarby!

• Powrót do szkoły już w trakcie, a my zapraszamy do zapoznania się z naszą klasą 1!

Taki zespół to skarb, liczymy, że przez długie lata będzie naszą wizytówką.