• Stypendia sportowe

• Stypendia sportowe to jeden z elementów wspierania sportu przez Urząd Miasta Wałcz. Burmistrz Maciej Żebrowski przyznanał stypendia sportowe dwóm uczennicom kl. VIII a Alicji Ptak i  Ani Chytra. Gratulujemy!

• Bądź blisko - czytaj dziecku!

• Czytanie dziecku i z dzieckiem to szczególny czas, który możemy dać najmłodszym. Budujemy wtedy bliskość i niezwykłą więź z dzieckiem, dajemy mu poczucie bezpieczeństwa, skupiamy się na na jego emocjach i potrzebach.

• Zasady zdrowego stylu życia

• Uczniowie klasy IV na lekcjach przyrody poznawali "Zasady zdrowego stylu życia". Utrwalając swoje wiadomości wykonali przepiękne plakaty i piramidy żywności.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń.

Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Tegoroczne obchody święta przebiegają pod hasłem „Poprzez edukację wielojęzyczną ku zrównoważonej przyszłości”. UNESCO definiuje edukację wielojęzyczną jako „wykorzystywanie dwóch lub większej liczby języków jako narzędzi uczenia się i zdobywania wiedzy”.

• Pomoc dla Lenki

• Nakręcamy, odkręcamy dla Lenki zbieramy.Wczoraj rodzice Leny Pomoc dla Lenki Bajer  odebrali z naszej szkoły plastikowe nakrętki. Było ich naprawdę sporo  a to dzięki Wam, zebraliśmy taką ilość.Akcja nadal trwa, przynoście nakrętki. Pomóżmy Lenie w dalszej rehabilitacji.

• Bezpiecznie na wsi

• Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy - tak brzmi hasło tegorocznej edycji konkursu plastycznego. Więcej informacji znajdziecie w Librusie oraz na stronie

• TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO NA ROK SZKOLNY 2021/2022

• UWAGA ÓSMOKLASIŚCI! TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Informujemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

Terminy te nie dotyczą szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych na rok szkolny 2021/2022.

Harmonogramy do tych szkół będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

Szczegółowe informacje na stronie MEN:

• Egzaminy próbne dla ósmoklasistów

• W dniach 19, 22, 23 lutego 2021 r. o godz. 8.00 odbędą się egzaminy próbne dla ósmoklasistów:

1. Egzamin próbny z języka angielskiego - piątek - 19.02.2021r.- sala gimnastyczna (90 minut)

2. Egzamin próbny z języka polskiego - poniedziałek- 22.02.2021r. - sala gimnastyczna (120 minut)

3. Egzamin próbny z matematyki - 23.02.2021r.- sala gimnastyczna (100 minut)

Uczniowie powinni mieć:

a) czarny długopis (wkład), linijkę,

b) maseczkę,

c) ważną legitymację.

Ósmoklasiści będą pisać egzaminy próbne w sali gimnastycznej z zachowaniem reżimu sanitarnego, nie należy gromadzić się na korytarzach.

Uczniowie przyjeżdżają do szkoły porannym transportem, powrót planowany jest o godzinie 12:15.

W tych dniach klasa VIII a i VIII b nie ma organizowanych zajęć poprzez platformę Teams, nauczyciele mogą zadać ćwiczenia w e-dzienniku!

• Walentynki

• Zapraszamy uczniów klas IV - VIII do walentynkowej zabawy. Zachęcamy, abyście 12 lutego (piątek) w czasie lekcji online byli ubrani na czerwono. Mile widziane serca w każdej postaci (drukowanej, wycinanej, jako filtr).

• Bezpieczny Internet

• Dziś przypada Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Działajmy razem”. Jest to dobra okazja, by dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa w sieci. Nie chodzi tylko o tworzenie bezpiecznych haseł do kont internetowych, ale również o zapobieganie cyberprzemocy.

Więcej informacji znajdziesz tutaj:

• UWAGA ÓSMOKLASIŚCI!

• TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Harmonogramy do tych szkół będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

• Paczka dla bohatera

• Nasza szkoła kolejny raz brała udział w akcji "Paczka dla Bohatera". Więcej o tej inicjatywie w artykule "Walczyli dla nas, zawalczmy dla Nich" w ostatnim wydaniu Pojezierza Wałeckiego.

• Zaczarowana zagroda

• Uczniowie klasy I znaleźli kreatywny sposób na podsumowanie przeczytanej lektury pt."Zaczarowana zagroda". Każdy z uczniów zaprojektował i stworzył igloo dla głównych bohaterów książki . Było dużo słodkiej zabawy.

• "Antarktyda" w kl. II

• Zima w tym roku nie odpuszcza. Klasa II przeniosła się w miejsce jeszcze mroźniejsze - na Antarktydę. Przez kilka dni uczniowie zdobywali wiedzę o tym kontynencie. Dziś na podsumowanie wykonali makiety. Teraz każdy drugoklasista wie, że tam gdzie są pingwiny nie ma niedźwiedzi polarnych. No chyba, że w zoo.

• Projekt edukacyjny "Emocja"

• W lutym uczniowie z klasy III realizują kolejny moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja. Moduł ten nosi tytuł,, Moc słów" i uświadamia dzieciom, że wypowiadane przez nie słowa mają wielką moc! Dzisiaj skupiliśmy się na słowach dobrych i emocjach z nimi związanych. Dobre słowa zostały przedstawione za pomocą rysunków.