• Ile waży św. Mikołaj?

• "Ile waży Święty Mikołaj?". Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela św. Jan Paweł II. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strącznie przyłączyła się do charytatywnego konkursu zorganizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo „Ile waży św. Mikołaj?”. Konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze. Czas zbiórki do 20 kwietnia.

• „Mała książka, wielki człowiek”

• Witajcie w świecie książektakie słowa usłyszały pierwszaki podczas pasowania na czytelnikauczniowie rozwiązywali zagadki, krzyżówkę, rozpoznawali bohaterów bajek, szukali różnic między starymi i nowymi książkami, a następnie wykonali „potworkową zakładkę” i wysłuchali skargi książkipo wykonaniu zadań złożyli przyrzeczenie, że książki będą kochać i szanowaćna pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy i książki w ramach ogólnopolskiej akcji „ Mała książka, wielki człowiek” z biblioteki wyszli uśmiechnięci i zaopatrzeni w wybrane książki.

• Nauka w formie zdalnej

• Rzeczywistość nauki zdalnej obejmuje klasy 1-8, mamy nadzieję, że na tych lekcjach będziemy uczyli się zgodnie z zasadami. Pamiętajcie, ten czas minie i wrócimy do szkolnych ławek. Pozostańmy pozytywni i dbajmy o zdrowie!

• Szkoła pamięta

• W tym roku w ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klasy 3 przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Dziękujemy!

• Grafika AR

• Świat naszych uczniów to często telefony, aplikacje i nowinki techniczne. Jak nadążyć za ich potrzebami? Szczególnie kiedy omawia się lektury...

Jednym sposobem jest wejść w ten świat i zaproponować im grafiki AR, czyli rozszerzoną rzeczywistość. Poznaliśmy sceny "Małego Księcia" z innej perspektywy, mogliśmy pomóc bohaterowi wyrwać baobaby na planecie i podróżować po obcych mu światach. Dziękujemy za entuzjazm uczniów!

• Fajniaki i przedszkolaki

• Akcja czytania bajek "Fajniaki i przedszkolaki". W tym roku wolontariusze naszej szkoły nagrywają bajki dla przedszkolaków. Brawa dla Agaty i Sandry!

• Code Week

• Code Week! Bierzemy w nim udział już kolejny rok i za każdym razem programowanie sprawia nam wiele zadowolenia. Pokonujemy kolejne etapy, zwiększając swoje umiejętności. Poniżej fotki ze sterowania Elsą -kl. V.