• Zawieszenie zajęć

• Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się #koronawirus.

Więcej tutaj:

• Finalista!!

• Grzegorz Ptak z klasy VIII finalistą kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Maks matematyczny

• Maks matematyczny to internetowy, interaktywny konkurs matematyczny. Uczniowie, do konkursu przygotowywali się ćwicząc spryt i szybkość rachowania poprzez sześć gier matematycznych. W dniu konkursu zagrali w dwie, wybrane przez organizatora,  gry. Zwycięzcami zostaną Ci, którzy osiągnęli największą liczbę punktów. Na wyniki czekamy dwa tygodnie i oczywiście trzymamy kciuki! :-)

• Food Art

• Zajęcia rozwijające z języka angielskiego w klasie 4. Projekt FOOD ART. Uczniowie zaprojektowali i wykonali swoje owocowe stworki. Na koniec je nazwali i opisali - oczywiście po angielsku.🍋🍊🍉🥭🍎🍇🍍🍓🍒

• Dzień Logopedy

• Dnia 6 marca przedszkolaki dowiedziały się na czym polega zawód logopedy. Maluchy brały udział w "Figlach - miglach logopedycznych", czyli w konkurencjach kształtujących prawidłowy tor oddechowy. Usprawniały pracę narządów artykulacyjnych słuchając bajki o "Kubusiu Puchatku" i podejmowały próby wymowy trudnych wyrazów podczas gry "Biedronkowe łamańce".

• "Porozmawiajmy o zdrowiu"

• Uczniowie kl. VI uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Sanepidu p. Barbarą Stankiewicz. Uczniowie dowiedzieli się między innymi czym zajmuje się Sanepid i jakie ma zadania. Jednak głównym celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat szkodliwości substancji psychoaktywnych i innych używek.

• "Polski ZŁOTY ma sto lat!" - Bank Pekao S.A.

• Kolejnym wydarzeniem z ramienia naszego konkursu grantowego pod hasłem "Polski ZŁOTY ma sto lat!" był wyjazd do wałeckiej siedziby Banku Pekao S.A. Już w Warszawie mieliśmy okazję poznać realia funkcjonowania banku, jednak teraz poznaliśmy pracę w takiej placówce od podszewki. Prowadząca spotkanie w przystępnym języku dla naszej młodzieży, zwróciła uwagę na warunki pracy, możliwości jakie daje nam informatyzacja systemów, ofertę banku skierowaną dla zmieniającego się społeczeństwa. Nie zabrakło także ciepłych słów i odniesień do sytuacji z życia wziętych. Za tydzień ponownie odwiedzimy bank.

• Tropem Wilczym

• Bieg "Tropem Wilczym" to upamiętnienie sylwetek i odwagi Żołnierzy Wyklętych. Naszą szkołę reprezentowała spora grupa dzieci, rodziców i nauczycieli, co widać już na zdjęciu grupowym. Sukces odniósł Miłosz Gąsiorowski z klasy 8, który dobiegł w swojej kategorii na 3 miejscu! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• "Razem dla zwierząt"

• Dziękujemy za udział w akcji "zbiórka dla Burka, zbiórka dla Kocurka" zebraliśmy 150 kilo karmy dla Stowarzyszenia "Razem dla Zwierząt". Brawo MY!!

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Już w niedzielę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętamy o tych trudnych fragmentach historii, uczcimy go w następujących krokach: 1. Wystawą korytarzową „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944–1963”. 2. Projekcją filmu o Żołnierzach Wyklętych na lekcjach historii. 3. Udziałem w niedzielnym biegu Tropem Wilczym w Wałczu.