• Anglojęzyczne Zmagania Recytatorskie

• Wspaniała ekipa reprezentująca naszą szkołę w Międzyszkolnych Anglojęzycznych Zmaganiach Recytatorskich w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu.Julia Dąbrowska z klasy III zajęła najwyższe miejsce na podium 🥇🏆. Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów!

• Dzień Babci i Dziadka

• Święto naszych kochanych Babć i Dziadków to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym kalendarzu. W tym roku program przygotowany przez przedszkolaki był pełen dowcipu i uroku. Maluchy miały okazję wykonać sobie zdjęcie z dziadkami w fotobudce, a poczęstunek osłodził wspólnie spędzony czas. Dla każdego dziadka przygotowane były także pamiątkowe upominki. Dziękujemy gościom za obecność!

• Razem na Święta

• Dziś otrzymaliśmy dyplom do Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego za włączenie się do akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.

• Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Piłce Siatkowej 2020

• Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Piłce Siatkowej 2020. Reprezentacja uczniów klasy VIII oraz VIIb zdobyła zaszczytne 🥈🏆🏐 miejsce. Tym samym zostali wicemistrzami powiatu!!!!Siatkarska drużyna zagrała w składzie: Miłosz Gąsiorowski, Dawid Nowak, Bartek Nowak, Igor Świerad, Kacper Miedzianko, Patryk Dygoń, Dawid Fras, Paweł Gajewski, Mateusz Góraj.

• ZBIÓRKA DLA BURKA, ZBIÓRKA DLA KOCURKA

• Gdy na dworze robi się zimno, nasze myśli mkną do tych, którym te chłody dokuczają najbardziej. Dlatego też, w tym trudnym dla zwierząt okresie, zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, ciepłych koców i zabawek. Szkolne Koło Wolontariatu prosi o wsparcie akcji.

• Prawda, Dobro i Piękno

• W roku 2019 tematem, który złączył wałeckich artystów była: "Prawda, Dobro i Piękno". Poeci, malarze i fotograficy wykonywali prace projektowe, aby doczekać się wydania tomiku, zwięczenia swoich starań. W skład publikacji weszły zdjęcia Mai Łopaty, Gabrieli Grzelak, Jakuba Kurzyka i Bartłomieja Nowaka. Uczniowie odebrali swoje tomiki z rąk Starosty Wałeckiego pana Bogdana Wankiewicza i organizatorki pani Alicji Kuczkowskiej. Cieszą nas talenty uczniów i mamy nadzieję, że pierwsza publikacja jest początkiem ich artystycznej drogi.