• Jasełka 2019

• Niezwykły czas, piękne chwile. To właśnie jasełkowe spotkania tuż przed Świętami Bożego Narodzenia sprawiają, że zaczynamy odczuwać magię tych świąt. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strącznie wraz z nauczycielami pod batutą pani Katarzyny Kucapskiej przygotowali wieczorne spotkanie jasełkowe, na które zostali zaproszeni rodzice, dziadkowie, zaprzyjaźnione osoby oraz goście. Zbliżające się święta są znakomitą okazją, aby pojednać się z bliźnim, spędzić więcej czasu z rodziną i cieszyć się miłością innych. Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas by przy Wigilijnym stole zasiadła cała rodzina i by wszystkie spory poszły w niepamięć. Cieszymy się, że ten wieczór spędziliśmy razem z grupami przedszkolnymi podczas występu, ze starszymi dziećmi podczas koncertu i mieliśmy okazję uraczyć się słodkim ciastem w kawiarence. W takim nastroju warto rozpocząć okres świąteczny.

• Kuratoryjny Konkurs Języka Angielskiego

• Serdecznie gratulujemy Grzegorzowi, który w lutym weźmie udział w Kuratoryjnym Konkursie z Języka Angielskiego na poziomie wojewódzkim. Przed Grześkiem dużo pracy, jednak zdradził nam, że jest zmotywowany i chętnie podejmie wyzwanie! Kciuki ściskamy już dziś!

• Akcja MEN "Razem na Święta"

• Już ponad 4 tys. szkół przystąpiło do akcji, której celem jest budowanie wspólnot i ukazanie, jak łatwo można pomagać innym. Nasza szkoła w ostatnim czasie wzięła udział w dwóch akcjach. Były to: "Paczka dla bohatera" oraz zbiórka dla dzieci z Hospicjum Sióstr św. Elżbiety w Złotowie. Obie akcje ukazały, że mamy otwarte serca na tych, którym jest aktualnie ciężej niż nam. Dziękujemy ty, co zaangażowali się i byli chętni do różnej pomocy.

• Ostatnie dni głosowania!

• Zostały ostatnie dni głosowania na super projekt uczniów klas I-III.Dla Was to tylko chwila, dla nas szansa na dodatkowe zajęcia. Nie czekaj, kliknij w poniższy link i oddaj swój głos.

Link do głosowania znajduje się tutaj.

• Paczka dla bohatera

• Uczniowie ze szkoły w Strącznie mają moc oraz wspaniałe serce. Paczki spakowane i przekazane do centrali. Serce rośnie na myśl, że mamy takich uczniów. Dziękujemy Wszystkim uczniom z naszej szkoły za udział w akcji „Paczka dla Bohatera”.

• Kraina św. Mikołaja

• Podczas wycieczki na uczniów klas I-III czekało dziś mnóstwo niespodzianek. Odwiedzili krainę świętego Mikołaja, wykonywali ozdobny świąteczne, grali ze Śnieżynką w gry i złożyli Mikołajowi przyrzeczenie bycia grzecznymi. Oby tylko nikt nie przeszkodził im w dotrzymaniu tej obietnicy. :-)

• Dzień Dawcy Szpiku

• Nasza szkoła po raz pierwszy organizuje „Dzień Dawcy Szpiku”. Akcja odbywa się we współpracy z fundacją DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska).

W ramach akcji odbywa się spotkanie informacyjne na temat przeszczepu szpiku kostnego, możliwość rejestracji potencjalnych dawców, a także konsultacje na stoisku medycznym.

W trakcie dnia chętni zapisują się do bazy DKMS. Być może ktoś z nich podaruje osobie czekającej na przeszczep szpiku, szansę na nowe życie. Zaangażowanie w działania Fundacji DKMS może przynieść nieocenione rezultaty w walce z nowotworami krwi. Dla dzieci zaproponowaliśmy kilka atrakcji, dla najmłodszych sensoplastykę, a tych starszych malowanie na drewnie. Najważniejszym punktem programu był jednak marszobieg mikołajkowy zakończony wręczeniem okolicznościowych medali.

• Dzień Dawcy

•

W tej grafice znajdziecie Państwo wszystkie ważne informacje o naszym niedzielnym wydarzeniu. Mamy nadzieję na wspólne spotkanie w tej ważnej dla nas akcji. Zapraszamy!

• "Polski ZŁOTY ma sto lat!"

• Wycieczka do Europejskiego Centrum Pieniądza - Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w ramach konkursu grantowego pod hasłem "Polski ZŁOTY ma sto lat!"

Uczniowie wyjechali na wycieczkę do muzeum pieniądza, gdzie kustosz pokazał im stare pieniądze i sposoby ich zdobycia, losy ich i ich właścicieli. Wycieczka połączona była ze zwiedzaniem muzeum pieniądza. W trakcie warsztatów wykonaliśmy projekt swojej złotówki, która połączona z magnesem ozdobi lodówki w domach dzieci. Aspekt edukacyjny był ciekawy, ale dzieci czekały na dobrą zabawę w Jumping Place, tam korzystaliśmy z trampolin, gąbek, parku przeszkód i placu zabaw. Na koniec wycieczki posililiśmy się zgodnie z wyborem dzieci i pełni wrażeń wracaliśmy do domów.

• Zbiórka dla dzieci z hospicjum

• Zbiórka dla dzieci z Hospicjum Sióstr św. Elżbiety w Złotowie jest niezaprzeczalnym dowodem na to, że macie dobre serducha. ❤️❤️❤️ W ciągu zaledwie czterech dni zebraliśmy kilka kartonów potrzebnych darów. Dziękujemy wszystkim rodzinom za ten przepiękny gest i mamie Agnieszce za pomoc w pakowaniu.

• Dzień dawcy

• Już w niedzielę 8 grudnia organizujemy dla Państwa ważne wydarzenie - Dzień Dawcy. Szczegółowe informacje i harmonogram dnia podamy w innej wiadomości, teraz chcemy zaprosić do czynnego włączenia się w obchody poprzez opowieść Jakuba Winiarczyka, który specjalnie dla Państwa opowiedział o realiach oddawania szpiku, funkcjonowaniu fundacji DKMS i celowości takiego poświęcenia. Mamy nadzieję, że będziecie tego dnia z nami!

• Paczka dla bohatera

• Drodzy Państwo, w poniedziałek startujemy ze szlachetną akcją. W holu naszej szkoły wystawimy karton na produkty spożywcze z długim terminem ważności (np. bakalie) i artykuły chemiczne, które zostaną przesłane przez koordynatora akcji Bohaterom, kombatantom, osobom walczącym w latach swojej młodości o wolność i niepodległość. W tym zbliżającym się okresie Świąt nie zapomnijmy o pomocy potrzebującym. Z góry dziękujemy za wsparcie!